Lazerle Dövme Sildirme

Lazerle Dövme Sildirme

Lazer ışığı enerjiyle çalışan bir alettir. Koyu olan bir kıyafet ile güneşin altında uzun bir süre beklediğinizde kıyafetinizin ve derinizin aşırı derecede ısındığı fark edersiniz. Çünkü koyu renkli olan boyalar ışığı emer ve ısı olayına dönüştürürler. Lazerde benzer bir prensip ile çalışmaktadır. Koyu renkli olan boya maddeleri lazer ışığını emip ısı, ses ya da buharlaşma şekliyle doku yanıtına da neden olabilmektedirler.

Dövmelerinizi yok edecek olan ve kullanacağınız lazer ışınları deri yüzeyine zarar vermeyecek şekilde geçer ve deri içerisindeki koyu renkli olan dövme pigmentine ulaşmaktadırlar. Dövme pigmenti lazer ışığını emer ve ışıktaki enerjiyi ses ve ısıya dönüştürebilmektedir. Bu durumdaysa deri içinde bulunan büyük parçacıklar halindeyse yer alan pigment açığa çıkmış olan enerjiyle çevre dokuya zarar vermeden de küçük parçacıklara ayrıştırmaktadırlar. Vücudunuzun bağışıklık sistemi küçük parçacıklara ayrışmış olan dövme boyasını daha kolay bir şekilde emerek yok etmektedir.

Her Dövme Silinir mi? Lazer ile Dövme Sildirme

blank

Dövmelerin hepsi genel olarak yok edilir fakat her zaman bu olmaya bilmektedir. Dövme sildirmeleri en son teknoloji ile üretilmiştir. Derimizde olan dövmeler genel olarak lazerle silinebilir. Fakat mor, sarı, pembe renklerin bazı tonlarını silmeniz, ten rengi ve beyaz renkli dövmeler maalesef lazer ile silinmiyor. Bundan dolayı ilerlemiş olan zamanlarda da dövme yaptırıp sildirecek kişiler lazer ile çıkması zor olan ya da imkansız olan renklerinden uzak durmalarını öneririm.

Dövme Sildirme İşleminde Hangi Lazer Kullanılır?

blank

Kumral ve beyaz tenli olan kişilerde mavi, siyah ve lacivert dövme sildirmelerinde Q-Switched ND : YAG 1064 NM kullanılmaktadır.

Kırmızı renkte olan dövmelerde kırmızıyı en iyi görebilen Q-Switched 532NM ND YAG lazer giderilebilmektedir.

Yeşil renk dövmelerde yeşil rengi en iyi gören Q-Switched ruby 694 NM gidermektedir. Fakat kırmızı da olduğu gibi koyu tenli olan kişilerde daha dikkatli olunması gerekir. Leke kalabilmektedir.

Fraksiyonel lazerler ile esmer tene sahip olan kişilerde lazer ile dövme sildirmeye yardımcı olur. Derinin yenilenmesini sağlayıp dövme pigmentinin de daha hızlı bir şekilde silinmesini sağlayabilmektedirler.

Dövme Silme Seansı Hangi Aralıkları Nasıl Ayarlanmaktadır?

blank

Döve silme seansları 6 ila 8 hafta arasında olmaktadır. Lazer ile dövme yok edilmesindeki tedavilerinde deri üstünde kabuklanma ile beraber 3 ila 4 gün içinde düzelir. Deri yüzeyinde normalleşmesine rağmen de deri altında tetiklenmiş olan boyada vücuttan uzaklaştırma işlemi devam etmektedir. Bundan dolayı vücuttan uzaklaştırılan maddelerin mümkün olduğu en fazla uzaklaştırılması ve deri destek dokusunun da normalleşmesi beklenmesi gerekir. Bazen araların daha fazla uzatılması istenilebilmektedir.

Lazer İle Dövme Sildirmede İz Kalır mı ?

Bir dövmenin silinmesinde bölgenin konumu, lazerin el ile mi yok sa makine ile mi yapıldığı, bulunduğu bölgenin kan dolaşım oranı gibi etmenler oldukça önemlidir. Bu gibi durumlara bakarak iz kalma olasılığı tamamen yukarıdaki faktörlere bağlı olmakla birlikte, pozitif düşünmenin de oldukça etkisi olmaktadır.

blank

Lazer ile Dövme Silme Kaç seans Olmalı?

Dövmenin lazerle silinmesiyle seans sayısında kullanabilecek olan boya, uygulanacak teknik ve kullanılan boya miktarıyla kullanılmış olan lazer türü belirlemektedir.

Lazer İle Dövme Sildirme Fiyatları

Çok değişken fiyat yapısına sahip olmakla birlikte genel olarak ortalama fiyatları şu şekildedir;

  • Orta boyuttaki dövmeleri sildirecek kişiler seans başına yaklaşık 500-600 TL gibi bir rakamı gözden çıkarmaları gerekiyor.
  • Siyah ve biraz daha küçük dövmeleri sildirmek isteyenler kişiler ise yaklaşık 300 ila 400 TL gibi bir rakam ödemektedirler.
  • Tek renk veya renksiz dövmeler ise yaklaşık olarak 200-300 TL arasında fiyat değişimi göstermektedirler.
  • Seanslar 3 seans dan aşağı olmamak ile birlikte, büyüklük, renk ve renksiz olma durumuna göre değişebiliyor.

Lazer ile Dövme Sildirmenin Yan Etkileri

-Lazer ile dövme sildirme hamile kişilere uygulanmaz.

-Kalp hastaları, şeker hastaları ve lazer uygulanacak olan bölgede deri hastalığı olan kişilere ekseriyet ile lazer tedavisi ile dövme sildirme uygulanmamaktadır.

-12 yaş üstündeki kişilere uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

Dövme Silme Kremi

Piyasa Evde Dövme Silme Yöntemleri arasında yer alan ve yine piyasa %100 iade garantili ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerin özelliği içerisinde barındırdığı maddeler cilt altındaki dövme mürekkebini sıvı hale getirerek deri üstüne atılmasını sağlamalarıdır. Bu kremler geneli günde iki kez cilde uygulanır ve cildin emmesi beklenilir. Bu gibi ürünlerin geneli 10 cm küçük ve kalıcı dövmeler için kullanılır. Renkli veya renksiz dövmeleri soluklaştırarak ciltten atılmasını sağlar.

Dövme sildirme kremi ile ilgili bilgiye detaylı olarak makalemizi ziyaret ederek bilgi sahibi olabilirsiniz; https://www.1ciltbakimi.com/dovme-silme-kremi-nedir/

 

Lazer İle Dövme Sildirme Yorumları

Lazer tedavisi ile dövme sildirenlerin yaptıkları yorumların başlıcaları şu şekildedir;

-An itibariyle ikinci kez gittim ve sonuçlar mükemmele yakın. Anladığım kadarıyla işin sırrı kullanılan cihazda saklı. Üçün beşin hesabını yapmayın ve muhakkak hastane ortamında doktora yaptırın derim ve gittiğiniz seans sayısı fark edecek ve maddi-manevi daha kârlı çıkacaksınız.

-Lazer tedavisi oldum ve gerçekten çok memnunum bu iş için kullanabileceğiniz, yani lazerin acı ve sızısından kurtulabileceğiniz Emla Krem dir kesinlikle tavsiye ederim.

-Ben de 1 hafta önce dövme sildirmek için ilk seansına gittim. Yaklaşık 5 yıllık 6 cm boyutunda yazı dövmem var oldukça ince ve tek seferde yapılmış siyah bir dövme. Yaklaşık 8-10 seans gibi bir sürede tamamen çıkacakmış öyle söyledi doktor. Yaptırmayı düşünenler için söyleyeyim oldukça acıyor, dövme yaptırırken ki acıya bunun yanında acı denmez ciddi ciddi çatır çatır yanıyor yani. Ama dövmenin geçmesi vücuttan atılması için bence değer. Benim dövmem küçük ve ince olduğu için işlem 3 dakika filan sürdü sanırım ama daha fazla değildir. İşlemden sonra kabardı kıpkırmızı oldu haliyle ama dıştan bir yara oluşmadı yani kanama gibi bir şey olmadı ve akşamına kalmadan bazı bölgeleri küçük küçük su topladı bu da vücudun her yanığa verdiği doğal bir tepki zaten. Bepanten Plus sürdüm ben işlemden sonra bayağı rahatlattı 4.günde iyileşmeye başladı diyebilirim ama benim cildim fazla hassastır belki de ondan 4.güne kaldı. Şu an tam 1 hafta oldu su toplayan bölgeler indi çok hafif böyle üstüne dokununca kabarıklık var bu da geçici gözüküyor. En önemlisi olarak da ilk seans olmasına rağmen yer yer silinmeler olmuş bile dövmem bozulmuş diyebilirim hatta nokta nokta gitmiş dövmenin bazı yerleri.

-Benim 2.seansım bitti aradan 2 hafta geçti su an kabukları dökülüyor dövmem çok bozuldu ve silinen bölgeleri var. Kısacası ben şimdilik memnunum bir iz leke kalmasından korkuyorum en sonda ama umarım hiç bir şey kalmaz.

-Dövmem siyah renkte ve bende de lazerin seviyesini artırıyorlar. Ancak bazı gölgelenmeler de bir takım açılmalar oldu ve hatlarda 2. seansın 3.haftası olmasına rağmen bir ton bile açılma olmadı.

-Ben de dövmemi sildiriyorum. Üçüncü seansımı yaptırdım. Sadece rengi soldu dövmemin üç seansta. Nasıl tamamen yok olacak aklım ermiyor.

-Özel bir poliklinikte dövmemi sildiriyorum. 2.seansa gidiyorum 1. Seansta çok acımamıştı birde ben sürekli bepanthol sürüp yaranın iyileşmesini engellemişim nemli kalmayıp kuruması gerekiyormuş Antibiyotik kremi 10 gün sürmemi kesinlikle kabukları yolmamamı ve su toplayan yerleri patlatmamam gerektiğini söylediler.

Güncelleme: 14.02.2019

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.