Sivilceleri Kurutmak İçin Maske

Sivilceleri Kurutmak İçin Maske

Sivilceleri kurutmak için maske ve maskeler cildinizde oluşan sivilceleri kısa sürede kurutarak sivilcelerin cildinizden arınmasını sağlar.

Sivilceleri Kurutmak İçin Maske

Sivilceler erkek veya kadın ayırt etmeden hayatın belirli dönemlerinde karşınıza çıkabilir. Özellikle ergenlik dönemi sonunda bir çok insan sivilcelerinden kurtulsada bir o kadarda kurtulmayan kişiler vardır.

Bu sivilceler ergenlik dönemi sonrasında bile yakanızı bırakmıyorsa ve siz hala bir tedbir almadıysanız veya denediğiniz herşey boş çıkıyorsa sizlere aşağıda hazırladığımız maskeler ile sivilceleri kurutabilir ve sivilce probleminden kurtulabilirsiniz.

Sivilceler İçin Portakal Kabuğu Maskesi

  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • 1 adet portakal kabuğu

Portakal kabuklarını önce rendeden geçirin ve sonrasında ezerek krem kıvamına getirin. Sonrasında uygun bir kase içerisinde kabartma tozu ile karıştırarak cildinize sürün. Cildinizde 15 dakika kadar bekletin ve ılık su ile temizleyin. Haftada 1 kere uygulamanız durumunda kısa sürede sivilcelerinizi kurutarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Sivilceler İçin Ayva Maskesi

  • 2 çay kaşığı pudra
  • 1 adet ayva

Bir tencere içerisinde su ile birlikte ayvayı kaynatın. Kaynama sonrasında ayva o tencerede en az 12 saat beklemeli. Bekleme süresi sonunda ayvayı alın ve bir çatal yarımı ile iyicene ezin. Sonrasında ayvanın üzerine pudrayı koyun ve krem kıvamına getirin. Krem kıvamına gelmiş karışımı cildinize uygulayıın ve 5 dakika kadar yüzünüzde kalmasını sağlayın. 15 gün boyunca her gün cildinize uygulayacağınız bu maske sonrasında cildiniz daha taze ve sivilcesiz olacaktır.

Sivilcelere Doğal Maske Tarifi

  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • 1 yemek kaşığı pastane mayası
  • 3 adet aspirin
  • 1 çay bardağı limon suyu

İlk olarak aspirinleri ezin ve üstüne diğer malzemeleri katarak karıştırın. Akşam yatmadan önce bu karışımı maske halinde cildinize sürüp 15 dakika kadar bekleyin. Maskeyi göz çevresine gelmeyecek şekilde sürmeye özen gösterin. 1 hafta üst üste bu maskeyi kullandıktan sonra 1 hafta ara verin. Kısa süre içerisinde sivilcelerden kurtulacaksınız.

Sivilcelere Karşı Patates Tüketin

Günde en az 1 adet haşlanmış patates tüketmek sivilcelerin azalmasını sağlıyor. Haşlanmış patates sivilcere içeriden müdahale yaparak sivilceleri kurutuyor ve sivilcelerin tekrar çıkmasını engelliyor.

Sivilce Kurutmaya Yardımcı Diş Macunu

Sivilcelerinizi kurutmak için dilerseniz diş macunu da kullanabilirsiniz. Diş macunlarının içerisinde bulunan floroid sayeside sivilceleri kurutmayı sağladığı gibi çok hızlı bir bir biçimde etki ediyor.

Sivilcenin üzerine süreceğiniz diş macununundan 24 saat sonra sivilcenin yok olacağını gözlerinizle görebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.