Saç Boyarken Beyaz Saçlar Nasıl Kapanır?

Saç Boyarken Beyaz Saçlar Nasıl Kapanır?

Saç Boyarken Beyaz Saçlar Nasıl Kapanır? Saçlarımızı boyamamızın nedeni renk değişikliği veya beyazların çoğalmasından dolayı beyazları kapatmak için boyarız. Ancak saçlarımızı boyadıktan sonra yıkarız ve bir bakarız ki saçlarımızdaki beyazlar hala eski yerinde duruyor ve kapanmamış.

İşte bu yazımızda sizlere saç boyarken beyaz saçlar nasıl kapanır? beyazların daha iyi kapanması için yapılması gerekenleri aşağıda sizlere yazdık.

Saç Boyarken Beyaz Saçlar Nasıl Kapanır?

Saçlarımızda belirli yaşlardan itibaren beyazlar veya gri saçlar çoğalır. Bu çoğalmayla beraber saç boyamasından sonra bazen bu beyaz ve gri saçlar hızlı bir şekilde uzar. Bu saçları kapatmak için saç boyalarını kullanırız ancak boyamamıza rağmen saçlarımız hala beyazlarla doludur. İşte saç boyarken beyazlar nasıl kapanır çözümlerine hep beraber göz atalım.

Beyazları Kapatmak için Hangi Saç Boyaları Tercih Edilmelidir?

 • Gri ve beyaz saçları kapatmak için yarı kalıcı veya kalıcı saç boyaları tercih edilmelidir.
 • Saçlarınız tamamen beyazladı ise kalıcı boyalar tercih edilmelidir.
 • Eğer saçlarınızın rengi kızıl , açık kumral veya sarı ise kendiniz boyamayın. Bunun nedeni bu renklerde oluşan beyaz saçları tek seferde kapatmak çok zordur.

Saç Boyarken Beyazlar Nasıl Kapatılır?

Eğer saçlarınızda beyazlar var ise ve aşağıdaki renklere sahip saç tonunuz varsa beyazlarınızı kapatmak için önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

Koyu Kumral Saçlar : Koyu kumral saçlara sahip olanlar beyazlarını kapatmak için koyu kumral rengin 1 veya 2 ton koyu rengini yada 1 – 2 ton açık rengini alıp satın alıp gölgelendirebilirsiniz.

Açık Renk Saçlar : Açık renk saçlara sahipseniz ve beyazlarınız varsa saç boyasını daha fazla bekletmeli ve saç boyanızı daha kaliteli seçmelisiniz. Bunun nedeni açık renk saçlar saç boyasını uzun süre saçta tutmazlar.

Tamamen Beyazlamış Saçlar : Eğer saçlarınız tamamen beyazlamış ise boya seçiminde oldukça dikkatli olmalısınız. Beyaz veya gri saçlara sahip olmuş kadınların saç telleri daha şeffaf olur. Bu nedenle saç boyası rengi tutturmak oldukça zordur.

Evde saç boyası yaparak beyazları kapatmak oldukça zordur. Ancak beyaz saçlarınız epey çoksa bu işlemi kuaförde yapmak daha uygundur. Eğer beyazlamış saçlarınız çok değilse buna çözüm olarak evinizde doğal saç boyası yapabilirsiniz.

Beyaz Kapatıcı Doğal Saç Boyası Tarifi

Malzemeler

 • Demlenmiş Çay ( 1 su bardağı )
 • Saf Zeytinyağı ( 1 kahve fincanı )
 • Pancar ( 1 adet )
 • Ceviz kabuğu ( 2 adet )
 • Kırmızı lahana
 • Karanfil ( 3-4 adet )
 • Patlıcan ( 1 adet )
 • Çubuk tarçın ( 2 adet )
 • Adaçayı ( 1 su bardağı )

Hazırlanışı

Bir tencere içerisine zeytinyağı , demlenmiş çay , pancar , kırmızı lahana , ceviz kabuğu ve patlıcanı koyun. Kısık ateşte pişirmeye başlayın. Bu arada içerisine karanfil, adaçayı ve tarçını da ilave ederek pişirmeye devam edin. Karışım piştikten sonra karışımı blendera atın ve blenderdan geçirin. Ardından soğumaya alın.

Uygulanışı

Beyazların yoğun olduğu bölgeye karışımı uygulayın ve streç yardımı ile saçınızı sarın. Yaklaşık olarak 30 dakika boyunca bekleyin ve saçlarınızı ılık su ile temizleyin. Hazırladığınız karışım sayesinde beyaz saşlarınızın çok rahat bir şekilde kapanmasını sağlamış olacaksınız. Evde doğal saç boyasının cilde hiç bir zararı yoktur.

YORUMLAR

 1. blank Buket dedi ki:

  Güzel Gürkan la yakışıyor kim ne derse desin Anıl yüz karası o daldan Dala konsun
  kuş gibi