Saç Beyazlaması Nasıl Önlenir?

Saç Beyazlaması Nasıl Önlenir?

Erkek ve kadınların ortak buluşma nedeni budur. Saçların Beyazlaması erkeklerde daha önce görülür. Kadınlarda ise ortalı yaşları geçtikten sonra, 40-50 yaşları arasında daha çok görülmeye başlar. Saçların beyazlamasının nedenleri çok fazladır. Ama doğru saç bakımı sayesinde bundan kurtulabilirsiniz. Ama unutmayın!

Saç Beyazlaması Nasıl Önlenir?

Her zaman saça bakım yapmanızda sizi kurtarmaz. Tamamen kendi sağlığınıza dikkat etmenizle alakalı olan bir durum. Yani sadece saçlara iyi bakmak ve gereken malzemeleri kullanmakla da kurtulacak bir şey değil. Daha iyi bakım ve sağlığınızı kontrol altında tutmak gerekir.

 

Saç Beyazlamasını Önlemek İçin

  • Uyku problemleri buna bir etken. Evet! Rahat ir uyku alınmazsa eğer, zamanla stres başlar. Sadece siz stres yaşamazsınız. Saç diplerinizde stres yaşar. Bu nedenle de doğru uyku düzeni her zaman önemlidir. Uyku problemi yaşamamaya özen gösterin.
  • Stres! İşte bu asıl ana neden. Stres yapmak saça o kadar fazla zarar verir ki, siz bile buna inanamazsınız. Stres yaparak saçlarınızı birkaç adım daha beyazlamaya götürürsünüz. Stresten mümkün olduğu kadar uzak durun.
  • Sigarayı bir kenara atma vakti geldi. Saçlarım beyaz diyorsan eğer, sigarayı elinden bırakman lazım. Sigara sadece cilt hastalıkları değil, bununla beraber saçlarınızı da beyazlatarak öldürür.
  • B12 Vitaminleri almaya özen gösterin. B12 Vitaminleri saçların gürleşmesi, kalınlaşması ve saç diplerinin çok iyi beslenmesini sağlar.

Doğal Maske ve Bakım Yağları

Hindistan Cevizi Yağı kullanmak saça çok iyi bakar. Saç bakımı için Hindistan cevizi o kadar çok etkili ki, saçların doğal yapısını denge de tutar. Lor ve Limon suyu ikilisini de mutlaka denemek lazım. Buda saçlarınızdaki dengeyi korurken, aynı zamanda saçlara çok daha iyi bakım yapar. Badem yağıyla şampuanı aynı kullanmakta bir başka önemli faktör.

Saç Beyazlamasında köklere iyi bakım yapmak çok daha önemli. Saçlarınızı yıkamadan, sağlıklı beslenmeye kadar bütün yönleriyle saça daha iyi bakmak lazım. Saçını seviyorsan, saçınızı koruma altına alın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.