İğneli Epilasyon İz Bırakır mı?

İğneli Epilasyon İz Bırakır mı?

İğneli Epilasyon İz Bırakır mı? İğneli epilasyon da istenmeyen tüylerden kurtulmak için kişilerin en sık başvurduğu yöntemlerden biridir. Sonuçlarını kısa zamanlarda alınması ile günümüzde en çok seçilen epilasyon yöntemi olarak kullanılabilmektedir. İğneli epilasyon istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kişinin kurtulmasını sağlamaktadır. Fakat iğneli epilasyonun bazı riskleri bulunmaktadır.

İğneli Epilasyon Riskleri ve Zararları

  • İğneli epilasyon, hassas ciltlerde cildin yüzeyinde kaşıntı, kızarıklık yada morarmaya yol açabilmektedir.
  • Cilt üzerinde kalıcı izler oluşabilir.
  • Epilasyondan sonra güneşe çıkan kişilerde büyük cilt lekeleri oluşabilmektedir. Bundan dolayı epilasyon sonrasında bir müddet güneşe maruz kalmamak gerekmektedir.
  • İğneli epilasyon uygulamasında oldukça acı verici bir uygulamadır.
  • Lazer epilasyondan çok üstün bir yöntemdir. Fakat epilasyonun sonrasında gelen dönem daha önemlidir.
  • İğneli epilasyon, uzman kişiler tarafından yapılmalı ve hijyenik olan ortamlarda yapılmalıdır.

İğneli Epilasyon İz Bırakır mı?

İstenemeyen tüylerinizden kurtulabilmek için en çok kullanılan yöntem olan iğneli epilasyon kalıcı izlere neden olabilmektedir. Cildin yüzeyinde yara ve yanık gibi izlerin oluşması istenmeyen tüylerden sonra cilt problemlerine yol açabilmektedir. İğneli epilasyonun iz bırakma olasılığı %5 oranında yer almaktadır. Uygulamanın daha sonrasında kaşıntı, kızarıklık ve kabartıların oluşması korkulacak bir durum değildir. Bu tür yöntemler de 2 hafta geçmez ise mutlaka doktora başvurmak gereklidir.

İğneli epilasyonların sırasında özel iğneler aracılığı ile tüylerin bulundukları alana işlem yapılabilmektedir. Kullanılan iğneler çoğu kişide bazı yan etkilerin oluşumuna da neden olabilmektedir. Bu iğneler nedeni ile ciltte enfeksiyon olması en çok belirgin olan yan etkiler arasında yer almaktadır. Oluşan enfeksiyon bazı yaralara da sebep olabilmektedir.

İğneli Epilasyon Sonrasında İz Kalmaması için Ne Yapılmalıdır?

İğneli epilasyon nedeniyle cilde uygulanan elektrik akımı bazı kişilerde ciddi ve kalıcı izlere yol açabilmektedir. Bu durumda doktorunuzun tavsiye ettiği cilt problemleri için etkili olan kremleri kullanarak cilt problemlerini kontrol altına alabilirsiniz.

İğneli Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

İğneli epilasyon, özellikle yüz bölgesine uygulanmaktadır. Aşırı tüylenme olmayan alanlara rahatlıkla uygulanabilir. Tüm kolunuza uygulanabilecek bir yöntem değildir sadece koltuk altına uygulanması gereken cinsten bir operasyondur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.