Kalçada Sivilce Nasıl Geçer? Çözüm Önerileri

Kalçada Sivilce Nasıl Geçer? Çözüm Önerileri

Sivilceler insan vücudunun hemen hemen her yerinde çıkabilir. Kalçada sivilce sorunu günlük yaşantınızı etkileyebilir ve oturma eyleminde sorunlar yaşatabilir. Kalçada çıkan sivilceler için sizlere bir kaç bilgi vermek ve nasıl tedavi edeceğinize dair bilgiler paylaşmak istiyorum.

Kalçada Sivilce Nasıl Geçer?

Öncelikle şunu bilmenizi isterim ki yüzde çıkan sivilceleri geçirmek amacıyla kullandığınız tüm tedavi yöntemleri kalça sivilceleri için geçersizdir. Bu nedenle kalçada çıkan sivilceler için kullanmanız gereken yöntemler değişiktir.

Kalçada Neden Sivilce Çıkar?

Kalçada sivilce çıkmasının nedeni sebum denen maddenin artması nedeniyle olur. Sebum artışının yanı sıra gözeneklerin kapanmasından dolayıda kalçada sivilce oluşumu görülür. Kalçada çıkan sivilcelerin giderilmesi için yapılması gereken şey kalçadaki ölü hücreleri atmak ve tıkanan gözenekleri açmaktır. Bu şekilde kalçada sivilce derdinden kurtulabilirsiniz.

Kalçada sivilce genel olarak hormonal değişikliklerde görülebilir. Bunların dışında çok dar kıyafetler , elbiselerin kumaşları gibi etkenlerde kalçada sivilce yapabilir. Bu nedenle kalçada sivilce çıkmaması için seçtiğimiz kıyafetlere de dikkat edilmesi gerekir.

Kalçadaki Sivilceler Nasıl Geçer?

Kalçalardaki sivilceleri geçirmek için ilk olarak bölgedeki bakterileri temizlemek ile başlayabilirsiniz. Kalçadaki sivilcelerden kurtulmak için düzenli bir şekilde kalçalarınıza peeling yapabilir ve gözenekleri açabilirsiniz.

Özellikle aktarlarda satılan kabak lifi bu konuda size çok yardımcı olacaktır. Banyo sırasında kullanacağınız kabak lifi ile kalça bölgesi temizlenebilir. Kese yapmak kalçadaki gözenekleri açacak ve sivilceleri en aza indirecektir. Kese yaparken tek dikkat etmeniz gereken şey keseyi hassas kullanmalı ve çok sert hareketlerden kaçınmalısınız.

Kalçada oluşan sivilceleri geçirmek için hijyeninize dikkat etmeli ve her gün iç çamaşırınızı değiştirmelisiniz. Kalçada sivilce sonucu gün içerisinde oturup kalkma sıkıntısı çektirebilir. Bu sivilcelerin tedavisi için dilerseniz en yakın sağlık kuruluşundan ve bir doktordan yardım alabilirsiniz.

Kalçada bazen sivilceler irinli , iltihaplı veya kara noktalar halinde de olabilir. Eğer kalçadaki sivilceler bu durumda ise mutlaka bir doktora gözükmeli ve bu cilt sorunları için mutlaka danışmalısınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.