Doğal Yollarla Saç Uzatma Yöntemleri

Doğal Yollarla Saç Uzatma Yöntemleri

Hepimizin hayali olan uzun ve sağlıklı, ışıldayan saçlara sahip olmak mümkün. Bayanların çoğu bakımlı ve güzel göründüğü zaman ruh haline de yansır ve daha özgüvenli daha neşeli oluruz.  Maalesef ki çoğumuzun kullandığı saç düzleştiricileri, stres, hava kirliliği, yetersiz beslenme gibi bir çok faktör saçımızın yıpranmasına sebep olmaktadır. Bu faktörlerin etkisinden kurtulmak elinizde. Size birkaç yöntemden bahsedeceğim.

Saç Uzatma Yöntemlerinden Jojoba Yağı

Bu yöntemle saçınızın daha parlak hem de hızlı bir şekilde uzamasını sağlayacaktır. İlk olarak 3 damla biberiye yağı, 3 damla lavanta yağı ve jojoba yağını ilave ediyoruz. Hemen ardından ikişer damla sedir ağacı yağı ile kekik yağını kısık ateşte ısıtıyoruz. Daha sonra yağ ılındıktan sonra saç derimize yedirip masaj yapıyoruz.

Saç Uzatma Yöntemlerinden Yumurta Akı Mucizesi

Bir çoğumuz saçımızın biran önce uzamasını ister bir sürü yöntemler deneriz. Fakat bir türlü istediğimiz sonuca erişemeyiz. Fakat artık onları bir kenara bırakıp size Osmanlı harem mucizesinden bahsedeceğim. Yumurta akı mucizesi Osmanlı döneminden günümüze kadar gelmiştir. Bu yöntemi uyguladığınızda saçlarınız 10 katı daha fazla uzayacaktır. Gel gelelim tarifine; yumurta akı ile ılık zeytinyağını karıştırıyoruz. Daha sonra saçımıza masaj yaparak dağıttıktan sonra streç filmle sarıyoruz ve yaklaşık olarak 1 ile 1 buçuk saat arası bekliyoruz.

Şunun da bilgisini size vermek istiyorum saçınızı nemlendiren ve güçlü kılan şey sudur. Günde 8 bardak yaklaşık olarak 1,5 ile 2 litre arasında su tükettiğinizde saçlarınızın eski sağlıklı günlerine kavuştuğunu göreceksiniz. Saçlarınızı sabah akşam tarayın. Saç diplerinizi beslersiniz, kan akışını hızlandırırsınız ve bunlara sahip olan saç çabuk uzar. Yalnız saçlarınız ıslakken fırçayla taramayın. Çünkü saçınız yıpranır ve kırılır. Genellikle geniş dişli tarakları tercih edin.

Saç Uzatma Yöntemlerinden Soğan Faydası

Soğanı yalnızca yemeklerde, salatalarda kullanılır diye düşünmeyin. Yapmanız gereken soğanı haşlıyorsunuz. Daha sonra haşladığınız suyla saçınızı durulayınız. Yalnız bu işlemi hafta sonu uygulamanızı tavsiye ederim. Çünkü eğer işe gidiyorsanız kötü koku saçlarınıza sinecektir.

Saç Uzatma Yöntemlerinden Patates Suyu

Patatesleri haşlayın. Çıkacak olan suya bal ve yumurta sarısını ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı saçınıza uygulayın. Hem saçınızın nemlenmesine yardımcı olacak hem de hızlı uzamasını sağlayacaktır.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.