Lavanta ile Hızlı Saç Uzatma

Lavanta ile Hızlı Saç Uzatma

Eğer kısa saçlarınız var ve bir an önce saçlarınızı uzatmak istiyorsanız sizlere lavanta ile hızlı saç uzatma küründen bahsetmek istiyorum. Saçlarımı daha çabuk uzatabilmek için çareler ararken İbrahim Saraçoğlu’nun katıldığı bir program dikkatimi çekti ve izlemeye başladım.

Lavanta ile Hızlı Saç Uzatma

Yaz aylarının gelmesi ile artık sıcaktan bunalıp saçlarımı kısacık kestirdim. İlk başlarda kısa saçlar güzel gözüktü. Ancak sonrasında pişman oldum. Bu nedenle saçlarımı daha hızlı uzatabilmek için çareler ararken , televizyonda İbrahim Saraçoğlu’nun hızlı saç uzatma yöntemleri ile karşılaştım.

Saraçoğlu , lavanta saç bakımı hakkında bilgiler veriyordu. Daha önce internet üzeriden de okumuştum. Ancak lavantanın saç uzatacağına pek inanmamıştım. Saraçoğlu’ndan duyduktan sonra denemeye karar verdim ve hızlı saç uzatan lavanta kürünü denedim.

Lavanta ile Saç Bakımı

İbrahim Saraçoğlu’nun verdiği lavanta ile saç bakımını denedim ve inanmayacaksınız ancak 1 hafta kadar kısa bir sürede tam 2 parmak uzama oldu. İlk başta inanmadığım ve elimin tersiyle ittiğim bu harika kürü şimdi daha sık kullanıyorum. Lavanta ile saç uzatmak isteyenler isterse içerek isterse de saçlarına sürerek çare bulabilir.

Lavanta çayı tüketerek saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatabilirsiniz. Lavanta çayının aynı zamanda karaciğere de inanılmaz faydaları var. Bununla beraber cildinizin bir kaç gün içerisinde pütürtülerin geçmesine , çatlakların kapanmasına ve kurumanın kesileceğini gözlerinizle şahit olabilirsiniz.

Lavanta Çayı İçerek Saç Uzatma Tarifi

  • Su ( 1,5 su bardağı )
  • Lavanta ( bir tutam )

Lavanta Çayı Hazırlanışı : Bir cezve içerisine 1,5 litre su ve bir tutam lavanta atın. Lavantayı , aktarlardan satın alabilirsiniz. Cezveyi ocağa koyun ve kaynatmaya başlayın. Kaynama başlamadan ocaktan alın ve demleyin. Bu arada kesinlikle lavantayı karıştırmayın. Demlenme işlemi bittikten sonra hemen süzün ve aralıksız 15 gün boyunca tüketin. Saçlarınızın çok kısa sürede uzayacağına şahit olacaksınız.

Saçlara Sürülen Lavanta Tarifi

  • Su ( 3 bardak )
  • Lavanta ( 1 tatlı kaşığı )

Sürülen Lavantanın Hazırlanışı : İlk olarak 3 bardak suyu kaynatın ve kaynamaya başladıktan sonra içerisine 1 tatlı kaşığı lavanta daha atın. Sonrasında 5 dakika daha kaynatın ve süzüp yarım saat sonra süzün ve her banyodan sonra saçlarınıza uygulayın.

Saçlarınızın hızlı bir şekilde uzamasını istiyorsanız mutlaka uygulamanız gereken tarifleri sizlerle paylaştım. Umarım sizlere faydalı olmuştur.

YORUMLAR

  1. blank İrem dedi ki:

    Saçımiza lavanta sürüp duruladiktan sonra sac kremi sursek lavanta etki etmez mi ya da zarari olur mu
    (Duş sonrası sac kremi)