4 Adımda Sarkma Karşıtı ve Lifting Etkili Cilt Bakımı

4 Adımda Sarkma Karşıtı ve Lifting Etkili Cilt Bakımı

Hayatın akışı içerisinde yaşlanmak da elbette doğal bir süreç. Ancak sağlıklı bir şekilde yaş almak, cilt üzerindeki etkilerini yavaşlatmak ya da önlemek de mümkün. Yaşlanma belirtileri söz konusu olduğunda genellikle tüm dikkati kırışıklar ve lekeler çekse de, kişiyi olduğundan daha yaşlı gösteren bir başka sorun da sıkılığını kaybetmiş yani sarkmış bir görünüm…

Yıllar geçtikçe göz, ağız ve çene çevresindeki ince çizgiler ve kırışıklıkların belirginleşmesi ya da cildin sarkmaya başlaması sıklıkla gözlemlenen bir durum. Bunu önlemenin yolu da retinoid, antioksidan ve peptit gibi içeriklerle zenginleştirilmiş cilt sıkılaştırıcı ürünlerle bir cilt bakım rutini oluşturmaktan geçiyor.

Sıkılaştırıcı Etkilere Sahip Bir Serum Kullanın

Cildinizi güzelce temizledikten ve arındırdıktan sonra cilt bakımı yapmaya serumla başlıyoruz. Sarkmalara karşı koymak ve toparlayıcı bir etki elde etmek istiyorsanız, buna özel geliştirilmiş bir ürün tercih etmeniz önemli. Serumlar, protein üretimini uyaran ve yaşlanma belirtilerini onaran antioksidanlar ve peptidler açısından zengin oldukları için en popüler cilt sıkılaştırma ürünleri arasında yer alıyor.

Shiseido Vital Perfection LiftDefine Radiance Serum sarkmanın neden olduğu gülümseme çizgilerinin görünümünü yumuşatır. Lekelere ve eşitsiz cilt tonuna neden olan melanin üretimini bastırır. Sadece 4 hafta içinde yüzün ve boynun yaşlanma görünümünde güçlü bir değişim yaratır. Donukluğu ve sıkılık kaybını gözle görülür şekilde iyileştirir.

Nemlendirici Adımıyla Devam Edin

Cildin sıkılaşması için nemlendirici kullanmak bakım rutininin olmazsa olmazı. Kuru cilde sahip olanlar Shiseido Vital Perfection Uplifting and Firming Cream Enriched, normal ya da karma cilde sahip olanlar ise Shiseido Vital Perfection Uplifting and Firming Cream kullanabilirler. Bu iki nemlendirici de cildi sıkılaştırma ve toparlama uzmanıdır. Sadece 1 hafta içinde daha toparlanmış bir cilt görünümü yaratır. Cildin donukluğuna, renk eşitsizliğine ve lekelere sebep olan faktörleri kontrol altına alır.

Gece Kremiyle Sıkılaştırma Rutinini Destekleyin

Serum ve nemlendirici ile elde ettiğiniz etkiyi, gece için özel olarak geliştirilmiş bir nemlendiriciyle de destekleyebilirsiniz. Shiseido Vital Perfection Overnight Firming Treatment, içerisindeki alıç özü sayesinde cildini gündüz gördüğü hasarı gece uyku esnasında onarır. Daha sıkı ve daha esnek bir cilt için cildin en üst tabakası epidermisin altındaki dermiş tabakasını hızlıca yeniler. Cildinde esneklik kaybı, derin kırışıklık ve kuruluk olan her kadın bu kremi kullanabilir.

Haftalık Maskelerle Lifting Etkisini Artırın

Elbette günlük olarak cilt bakım rutininde sıkılaştırma ve toparlama etkili ürünler kullanmak, güçlü sonuçlar almanıza büyük ölçüde yardımcı olur. Ancak sonuçların daha da kalıcı olmasını ve sıkılaştırma etkisinin artmasını istiyorsanız, o halde haftalık bakımlarla da bunu desteklemelisiniz. Shiseido Vital Perfection serisinde yer alan LiftDefine Radiance Face Mask ve Uplifting &Firming Express Eye Mask tam da bunun için var.

Cilde anında sıkılık, toparlama ve gerginlik kazandıran Vital Perfection LiftDefine Radiance Face Mask Sarkma görünümünü anında azaltır. Yüz konturunun hemen belirginleşmesini sağlar. Özellikle çene hattını hedefler. Gülümseme çizgilerinin görünümünü azaltır. Cildi aydınlatır. Sarkmanın neden olduğu çizgilerin görünümünü yumuşatır.

Vital Perfection Uplifting &Firming Express Eye Mask ise göz çevresi için anti-aging etkisi sunar. İçerisindeki saf retinol sayesinde derin kırışıkların görünümünü iyileştirir. Göz çevresindeki donuk ve yorgun görünümün azalmasına yardımcı olur. Cildi derinlemesine nemlendirir ve sarkma, koyu halkalar ve kırışıklıkları önler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.