Göz Makyajı Temizleme Ürünleri

Göz Makyajı Temizleme Ürünleri

Göz Makyajı Temizleme Ürünleri seçerken dikkatli olmalıyız. Yüz bölgemizdeki en ince deri göz çevresinde bulunur. Göz makyajı temizlenirken doğru temizleme ürünleri kullanılmazsa veya temizlerken makyaj kalıntıları bırakılırsa rimelden dolayı “arpacık”, kapatıcı veya fondötenden kırışıklıklar ve ince çizgiler oluşmaya başlar.

Göz Makyajı Temizleme Ürünleri

Sizlere göz makyajı temizleme ürünleri arasında en çok kullanılan ürünler, jeller, sütler hakkında bilgi vermek aynı zamanda göz makyajı temizleme esnasında bazı tüyolardan bahsetmek istiyorum.

Göz Makyajı Temizleme Ürünleri – Neutrogena

Göz makyajı temizleme ürünleri arasındaki en favori ürünümdür. İnternet, kozmetik reyonları ve marketlerde çok kolay bir şekilde bulabileceğiniz, fiyatı da 134 TL ile 230 TL arasında değişen harika bir göz makyajı temizleme ürünüdür. Şahsen yıllardır kullandığım ve bazı zamanlarda kat kat makyaj yapmama rağmen harika bir şekilde temizleyici görevini görmektedir.

Neutrogena göz makyaj temizleyicisinin bana göre tek sıkıntısı ağız kısmının geniş olması. Pamuk veya temizleme jeline döktüğümde beceremeyip, yere döktüğüm oluyor. Bazı kişiler ürünün çok yağlı olduğunu ve göz çevresinde yağ benekleri oluşturduğunu söylüyorlar. Ancak ben böyle bir şey yaşamadım.

Göz Makyajı Temizleme Ürünleri – Garnier Express

Göz makyajı temizleme ürünleri arasında diğer favori ürünlerinden birisidir. Her cilt tipine uygun, suya dayanıklı makyajı bile kalıntı bırakmadan temizleyen harika bir üründür. İnternet ve kozmetik reyonlarında fiyatı 146TL ile 421 TL arasında değişmektedir.

İçeriğindeki zenginleştirilmiş formülü sayesinde kirpikleri parlatır, uzatır ve yoğunlaştırır. Bir parça pamuğa bir kaç damla damlatarak, ovalamadan kullanabilirsiniz.

Göz Makyajı Temizleme Ürünleri – Diadermine Çift Fazlı

Göz makyajı temizleme ürünleri arasında kirpik bakımına önem verenlerin tercih edebileceği bir üründür. İnternet üzerinde 379 TL fiyatla satılan 125 Ml şişelerde bulunan bu göz  makyaj temizleyici, tüm cilt tipleri için uyumludur. İçeriğindeki bileşenler sayesinde göz çevresine etkili  bir bakım yapar. Suya dayanıklı makyajı bile rahatlıkla çıkartır.

Hassas cilt tiplerinde bile göz çevresine zarar vermeden mükemmel bir temizleme yapar. Makyaj kalıntılarından eser kalmaz. Bunun dışında kirpikleri ve korur ve kirpik bakımı yapar. Her gün rahatlıkla kullanılabilir ve lens kullananlar içinde uygundur. Kullanımında ise şişeyi bir kere çalkalayıp, bir parça pamuğa dökerek, nazikçe gözünüze uygulayın.

Göz Makyajı Temizleme Ürünleri – Lancome Bi-Facil

Göz makyajı temizlemek için gayet başarılı ve kadınların göz makyajını temizlerken kullandığı favori ürünlerden birisidir. Kontak lens kullananlar için de uygun. Tek sorun diğer göz makyajı temizleme ürünleri arasında biraz fiyatı pahalı. İnternette yaklaşık 816 TL ile 1174 TL arasında fiyatlara satılmakta.

Nivea Göz Makyajı Temizleyicisi

Göz makyajı temizlendiğinde yağlı bir kalıntı bırakmadan harika bir temizlik yapar. Hassas cilt ve hassas gözlere uyumludur. Göz makyajı temizlendikten sonra bölge nemlenir ve yumuşak bir his bırakır. Ayrıca düzenli kullanımlar sonrasında kirpiklere güzel bir görünüm sağlar. Fiyatı ise oldukça uygun. İnternette 79-159 TL arasında satılıyor.

Bebak Acı Badem Sütü

Göz makyajı temizleme ürünleri arasında alternatif arıyorsanız ve hafif göz makyajı yapıyorsanız Bebak acı badem sütü tam sizlik olabilir. Ancak belirtmekte fayda görüyorum ki, bu süt paraben içerir.

Kullanımı normalde pamuk üzerine dökülerek makyaj silme yöntemi ile yapılır. Ancak ben bunu kullanırken pamuk kullanmıyorum. Parmak uçlarıma aldığım kremi, gözlerimi kapattıktan sonra kirpik diplerinden yuvarlaya yuvarlaya makyajı çözüyorum. Makyaj çözüldükten sonra da su ile yıkayarak temizliyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.