Limon ile Saç Rengi Açma Nasıl Yapılır?

Limon ile Saç Rengi Açma Nasıl Yapılır?

Limon ile saç açma işlemi çok eskilerden yapılan ve hala uygulanan yöntemlerden bir tanesidir. Özellikle koyu renk saçlara sahip olan kişiler saçlarına limon ile saç rengi açma uygular. Limon ile saç açma yöntemini genel olarak kumral veya kumrala yakın saç renkleri olanlar bir iki ton açmak için kullanır.

Eğer sizde kumral saçlara yakınsanız ve saç renginizi bir iki ton açmak istiyorsanız, sizlere limon ile saç renginin nasıl açılacağını ve limonla saç rengi açma işleminde uygulanan tariflerden bahsedelim.

Limon ile Saç Rengi Açma

Limon ile saç rengi açma işlemi çok eskilere dayanan ve hala uygulanan bir yöntemdir. Tamamen doğal olan bu yöntem için kullanılan malzemeler aşağıdaki gibidir. Evinizde doğal olarak tarifimiz ile saçlarınızı 1-2 ton rahatça ve kolaylıkla açabilirsiniz.

Malzemeler

 • Limon ( Saçınızın uzunluğuna göre değişir. 2 veya 3 adet )
 • Su ( 1 veya 2 litre kadar )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Öncelikle bir galon veya bir tas içerisine suyu koyun daha sonra limonları ortadan ikiye kesin ve su içerisine suyunu sıkın. Bu suyu duş esnasında durulama olarak saçınıza dökün. Dökme işlemi sırasında yavaş yavaş dökün ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Durulama işleminden sonra size lazım olarak tek şey güneşe çıkmak olacaktır. Hemen hemen 1 veya 2 saat boyunca güneş altında durun ve saçlarınıza güneş vursun. Saçlarınızı ne kadar güneşte tutarsanız , saçlarınızın tonu o kadar açılacaktır.

Limon ile Saç Rengi Açarken Dikkat

 • Limon ile saç rengi açma işlemini yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan bir tanesi güneşte kalmayı fazla abartmayın.
 • Limon ile saç açma tarifini isterseniz su kullanmadan da yapabilirsiniz. Ancak bu durumda güneşte daha fazla durmamanız gerekir. Aksi halde ton rengi fazla açılabilir.
 • Limon suyu kumral birisinin saçlarını sap sarı yapmaz. Bu durum mümkün değildir. Saçları en fazla 2 veya 4 tona kadar rengini açar.

Limon ile Saç Açmanın Zararları Var mı?

 • Saçlara sürülen limon sonrasında fazla güneşte beklemekten saçlar yıpranabilir.
 • Limon ile saç açma işleminden sonra saç bakımı yapmanız gerekir. Saçlarınızı devamlı nemli tutmanızda yarar vardır. Aksi halde saçlarınız kuruyabilir.
 • Limon ile saç açma işlemi ayda 1 kere uygulanabilir. Daha fazla uygulamayın.

 

YORUMLAR

 1. blank bilinmeyen dedi ki:

  meraba .Benim saçım koyu kestane rengi.Acaba nasıl açabilirim saçımın rengini.Bazıları papatya suyu diyor,bazılarıda limon diyor acaba hangisini denesem güzel bir renk olur…

  1. blank admin dedi ki:

   İkisini de deneyebilirsiniz. Ancak limon biraz daha etkili olmaktadır. Dilerseniz birde https://www.1ciltbakimi.com/oksidan-ile-sac-rengi-nasil-acilir/ yazımıza göz atabilirsiniz.

 2. blank su dedi ki:

  güneste kalmasak olmaz mı

  1. blank Burak dedi ki:

   Güneşde daha çok ve iyi açılıyo

 3. blank Ezgi dedi ki:

  güneşte kalmadan da açılır mı ?

 4. blank Sıla dedi ki:

  Benim saçım açık kumral kaç denemede saçımın rengini orta koyulukta bir sarıya dönüştürebilirim

 5. blank Fatih dedi ki:

  Şac rengini doğal yöntemlerle açmak istiyorsanız sadece güneşte durun yaz tatilinde bir iki haftalıgına bol güneş gören bi yerde tatil yaparsanız ve günde bir iki saat güneş altında durursaniz yürürseniz hem bu sayede güneş vitamini alırsınız hemde saçınız açılır. Unutmayın boyalar sizi bir iki hafta idare eder ama güneş dhaa uzun ne kadar çok günes altında durursanız o kdr iyidir.

 6. blank Ayfer dedi ki:

  Ben açıcı yaptırdım yandı saçlarım katkısız keratin kullandım öyle düzeldi