Kil Maskesi Hangi Ciltlere Uygulanır

Kil Maskesi Hangi Ciltlere Uygulanır

Yağlı Ciltler için Kil

Yağlı ciltler için kil tercihi yeşilden yana olmalıdır. Yeşil kilin içerisine su koymadan elinizin altında eğer varsa cadı fındığı ile karışımı hazırlayabilirsiniz. Kuruduğu vakit gül suyu ile temizleyin.

Cildi Canlandırabilmek için Kil

Cildi canlandırabilmek için maskeye deniz yosunu eklemelisiniz. Bunun içinde 2 yemek kaşığı suya 1 yemek kaşığı deniz yosunu ekleyerek karıştırın. Daha sonra kili de ilave ederek pürüzsüz bir hale getirin. Deniz yosununu aktarlar da mavi yeşil yosun adıyla da bulabilirsiniz.

Normal Ciltleri Beslemek için Kil

Normal ciltler genel olarak beyaz kili tercih etmektedir. 1 yemek kaşığı deniz yosununun içerisine 2 yemek kaşığı beyaz kili ekleyin ve cildinize en uygun olsan bitkisel yağdan 1 damla katınız. Cildinize sürün göz çevresi hariç kuruduktan sonra losyon ile gül suyu ile cildinizi temizleyin.

Kuru Ciltleri Canlandırabilmek için Kil

1 yemek kaşığı zeytinyağının içerisine 2 yemek kaşığı beyaz kil ve 1 yemek kaşığı deniz yosunu karıştırın. Pürüzsüz bir hal aldıktan sonra cildinize sürerek çok fazla bekletmeden gül suyuyla temizleyin.

Meyve Suyu Eklenen Kil

Herhangi seçtiğiniz bir meyvenin suyunu sıkarak 3 çorba kaşığı kaseye koyun. 2 çorba kaşığıyla ekleyin. Karışımı da cildinize uygulayın. Cilt tipinize göre bekleterek ılık suyla yıkayın.

Meyve Püresi ile Kil

Cildinize iyi geleceğini düşündüğünüz meyveyi çatal ile püre haline getirerek iyice ezin ve çıkan püreden 3 yemek kaşığı püre 2 yemek kaşığıyla kil ekleyerek cildinize sürün. Kilden yararlanırken meyvelerinde vitaminleri cildinizi besleyecektir.

Kile Eklenen Doğal Maddeler

  • Kil maskesi hazırlarken cildinize terapide yapabilirsiniz. Kil maskesinin içerisine taze sebze ve meyvelerden ekleyerek cildinize uygulayabilirsiniz. Hassas ve yoğun ciltler de cildi sıkılaştırmak ve besleyen muz, avokado, patates, havuç, kiraz, domates ve salatalık kullanabilirsiniz.
  • Sorunlu olan ciltler için iltihaplanma, çilleri azaltmak ve toksinleri vücuttan uzaklaştırmak için karahindiba ekleyebilirsiniz.
  • Cildi sıkılaştırmak için buğday özü yağıyla üzüm suyunu kil maskenize ekleme yapabilirsiniz.
  • Yağlı ciltler için kil maskesine limon ekleyerek ciltteki aknelere iyi gelir ve gözenekleri sıkılaştırır. Cildi dezenfekte etmektedir.
YORUMLAR

  1. blank Ceren dedi ki:

    Kesinlikle çok faydalı bir makale! Paylaştığınız için teşekkürler.