Evde Yapılan Göbek Eritme Hareketleri

Evde Yapılan Göbek Eritme Hareketleri

Göbek eritebilmek için normalden daha fazla efor harcamak gerekmektedir. Kilo problemi yaşayan çoğu kişi en çok yağlanan kısım karın bölgesidir. Karın bölgesi vücutta en kolay yağlanan bölgelerden biridir. Aynı zamanda da vücudun ortasında yer aldığından insanı çok kilolu gösterebilmektedir. Göbek problemi insanların yaşam standartlarını oldukça düşürün bir durumdur. Göbek bölgelerindeki kaslar, yalnızca belli hareketler ile çalıştığından vücudun o bölgesinde yağlanma fazlaca görülmektedir. Günlük yapılan hareketler sadece kol, bacak ve kalçaları çalıştırmaktadır. Karın bölgesi içinse belli başlı hareketler yapmak gerekmektedir. Birçok yağlanma problemi olan kişiler de karın bölgesini eritebilmek kabus gibi görünmektedir. İnsanların göbek eritebilmesi için denediği çalışmalar oldukça fazladır. Fakat doğru sonuçları alabilmek çok zordur. Saatlerce çalışıp göbek yağları gitse bile tekrar yağlanmaya sebep olabilecektir. Bundan dolayı da spora ara vermemek oldukça çok önemlidir. Şunu vurgulamak gerekir ki bu hareketler disiplinli ve programlı bir şekilde uygulandığında iyi sonuçları görebilmeniz çok büyüktür.

Mekik

blank

Uygulanması gereken hareketlerin ilk başında gelmektedir. Yumuşak bir yere sırt üstü yatın ve öne doğru bükülün. Rahat olması için dizlerinizi bükün. Kafanızı dizlerinize kadar kaldırmanıza gerek yok sadece karın kaslarınızın çalıştığını hissedecek kadar bükün. 3 set kadar başta yaptıktan sonra zamanla bu setleri arttırabilirsiniz.

Bacak Kaldırma

blank

Sırt üstü yere uzandıktan sonra bacaklarınızı dümdüz bir şekilde yukarı kaldırın ve iki saniye bekletip daha sonra yavaşça indirin. Bacaklarınızın yere dik olmasına özen göstermelisiniz. 3 set kadar başta yaptıktan sonra zamanla bu setleri arttırabilirsiniz.

Karın Çevirme

blank

Mekiğe benzeyen bir harekettir. Yere yüzüstü uzandıktan sonra dizlerinizi kıvırın ve öne doğru bükün. Karın kaslarınız kasıldığı zaman bir sağa bir sola olarak üst bedeninizi çevirmelisiniz. Vücudunuzun izin verdiği yere kadar esneyin. 3 set kadar başta yaptıktan sonra zamanla bu setleri arttırabilirsiniz.

Ters Mekik

blank

Yere yüzüstü uzandıktan sonra ellerinizi ensenizde kavuşturun. Üst bedeninizi arkaya doğru bükebildiğiniz yere kadar bükün. Yalnız belinizi çok fazla zorlamamalısınız. 20 tekrardan 4 set olarak hareketi bitirebilirsiniz.

Bacak Çekme

blank

Göbek eritmek için son olarak tekrar alt karın bölgeyi çalıştırabilmek için yere sırt üstü uzanın. Dizlerinizi karnınıza doğru çekin ve bükülebildiğiniz kadar bükülmelisiniz. Tekrar dizlerinizi ileri uzattıktan sonra yere koymayın. 3 set kadar başta yaptıktan sonra zamanla bu setleri arttırabilirsiniz.

Göbek eritebilmek için bu hareketlerin tekrarlarını maksimum sayıda yapmalısınız. Vücut belli bir yerden sonra yağları parçalamaya başlar ve bundan dolayı 15 ya da 20’de bırakacağınız hareketler pek yararlı olmayacaktır. 50 ila 6 hatta 100 gibi rakamlara ulaşmayı deneyin. Her gün daha dayanıklı hala geleceğinizden sayıları gün gün arttırabilirsiniz. Bütün bu hareketler yalnız başlarına işe yaramamaktadır. İyi bir sonuç için yürüyüş ve beslenmenize dikkat etmelisiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.