Varislere İyi Gelen Bitkiler

Varislere İyi Gelen Bitkiler

Kadınların korkulu rüyası olan varisler hakkında sizlere varislere iyi gelen bitkiler hakkında bilgiler vermek aynı zamanda varislere bitkisel çözüm durumlarından bahsetmek istiyorum. Eğer sizde de varis problemi varsa mutlaka okumanız gereken bir yazı olduğunu düşünüyorum.

Varislere İyi Gelen Bitkiler

İlk olarak sizlere şu bilgiyi vermek zorundayım. Varisler vücutta çıkarken 3 ayrı evreye ayrılır. Bu evreleri sıralayacak olursak;

 • 1. evre kılcal damarların çatlayarak birbirine bağlanması
 • 2. evre kılcal damarların yayılması
 • 3. evre kılcal damarlar tıkanarak şişkinlik meydana getirmesi

Varis problemi gördüğünüz gibi üç ayrı evreden geçmektedir. Birinci evreden başlar ve son evreye doğru gider. Varis en çok bacak bölgesinde görülür ve genel olarak ayakta durmaktan dolayı oluşur. Özellikle yaş ilerledikçe varisler daha çok belirginleşmeye ve çoğalmaya devam ederler. Varis sadece ayakta durmaktan değil bazen genetik olarak da kendini gösterebilir. Aile büyüklerinden birisinde varis varsa bu sizde genetik olarak olabilir.

Varis Problemi

Varislere İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Varise iyi gelen bitkiler oldukça fazladır. Bu nedenle varislere bitkisel çözüm olarak da bilinen bu çözüm yönteminde aşağıdaki bitkiler ile varisleri tedavi edebilir ve çözüm bulabilirsiniz.

 • At kestanesi içerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde damarları güçlendirebilir ve şişmelerini engelleyebilirsiniz.
 • At kuyruğu kestanesi ile varis problemine çözüm bulabilirsiniz. At kestanesinde olduğu gibi at kuyruğu kestanesinde de mineraller damarları güçlendirir ve tamir eder.
 • Sedef otu bitkisi içerisinde uçucu yağ asitleri vardır. Bu yağ asitleri sayesinde kılcal damarlardaki pıhtılaşmayı engelleyebilir ve varisin evrelerine geçmesini durdurabilirsiniz.
 • Rezene de varise iyi gelen şifalı bitkiler arasında yer almaktadır. İçerisinde bulundurduğu petkin denilen madde sayesinde varisten dolayı oluşan şişkinlikleri indirir ve önler.
 • Tavşan memesi bitkisi ile varisli damarları güçlendirerek varise engel olabilirsiniz.
 • Asma yaprağı da varise iyi gelir. İçerisindeki tanenler kanı sulandırır ve pıhtılaşmayı engeller.
 • Varisin bir numaralı ilacı olan çoban çantası bitkisi varise çok iyi gelmektedir. Ancak bu bitkiyi ülkemizde bulmak biraz zor olabilir.

 

Varise İyi Gelen Diğer Şeyler

 1. Beslenmenize dikkat ederek balık, taze meyve, sebze tüketebilirsiniz. Özellikle hayatınızdan yağ ve karbonhidratı atmalısınız.
 2. Kiraz, böğürtlen gibi meyvelerden tüketin. Bu meyveler varis oluşumunu engelleyen meyvelerdir. Ayrıca bu meyveler varisleri de azaltmaktadır.
 3. Soğan, zencefil, sarımsak gibi bitkiler de varise iyi gelen bitkiler arasındadır. Bol bol tüketebilirsiniz.
 4. Varise olmaması veya ilerlememesi için tüketmemeniz gereken gıdalar arasında, peynir, fıstık, şeker, dondurma, tütün, tuz, hayvansal protein, işlenmiş ve rafine gıdalar olmamalıdır.
 5. Düzenli spor yaparsanız varislerin görünümünde ciddi değişiklikler olur.
 6. Dar ve sıkı elbiseler giyinilmemelidir.
 7. Varis ağrısı çekiyorsanız akşam evde bacaklarınızı kalp hizasının üstüne gelecek şekilde çekip indirebilirsiniz. En az 20 tekrar ağrıyı hafifletecektir.
 8. Varis probleminiz varsa çok fazla ayakta durmamalı ve bacak bacak üstüne atmamalısınız.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım