Kaş Dökülmesine Bitkisel Çözümler

Kaş Dökülmesine Bitkisel Çözümler

Kaş dökülmesine bitkisel çözümler ile dökülen kaşların yerine yeni kaşlar çıkartabilirsiniz. Kaş dökülmesine çözüm arıyor ve bulamıyorsanız, kaş dökülmesine karşı bitkisel çözümler uygulayabilirsiniz. Dökülen kaşlara bitkisel çözümleri makalemizin devamında okuyabilirsiniz.

Kaş dökülmesine bitkisel çözümler

Kaş dökülmesine karşı bitkisel çözümler dışında bir çok yöntem vardır. Lazer yöntemleri, kimyasal yöntemler, kaş çıkartan serumlar ve diğer yöntemler. Ancak kaş dökülmesine bitkisel çözümler, en etkili ve en çok tercih edilen yöntemdir.

Kaş Dökülmesine Bitkisel Çözümler

Kaşlarımız bizim yüz ifademizi vurgulayan gözlerden sonra gelen önemli bir yapıdır. Kaşların dikkatsiz bir alım sonrası yüz şeklini ve bakış ifadesini değiştirebilir. Kaş yapısı insanı asık suratlı veya güler yüzlü gösterebilir. Bazı kaşlar doğuştan çok cılız ve açık renklidir. Bu da insanların soluk yüzlü görülmesi gibi görüntüler ortaya çıkarabilir. İnsanlar estetik açıdan güzel görünmek isterler. Bunların bazıları çok masraflı ve acılı olabilir. Özellikle kadınlar kaş görünümü hususunda çok hassaslardır. Bazıları ince ve keskin sever. Bazıları gür ve doğal görünümü sever. Bazıları ise doğallığını korumak adına hiçbir değişiklik yoluna gitmezler. Saçlarına ve makyajlarına önem verdikleri kadar kaşlarına da önem verirler. Acı çekmek istemeyenler ve sürekli aynı görüntüden sıkılanlar, sadece kalem kullanarak kendileri istedikleri şekli verirler.

Kaşların belirgin ve güçlü olmasını sağlayan bazı bitkisel yöntemler

Bunlar ağrısız ve acısız yöntemlerdir. Ancak cildimizin bitkisel yağlara karşı alerjik tepkiler verip vermeyeceğini bilmemiz gerekir. Bitkisel yağlarlın karışımlarını hazırlarken dozlarına da dikkat etmek gerekir.

Kaş dökülmesini önleyen bitkisel yağlar

Kaş dökülmesine karşı bitkisel yöntemler arasında bitkisel yağlar vardır. Bu yağlar tüyleri daha hızlı çıkarttığı için oldukça sık kullanır. Eğer kaş dökülmesine karşı bitkisel çözümler arıyorsanız ilk bu bitkisel yağları denemenizi öneririm.

Badem yağı ve Hint yağı çözümü:

Malzemeler:

  •  Yaklaşık 1 çay kaşığı badem yağı
  •  Yaklaşık bir çay kaşığı Hint yağı
  • Bir parça pamuk

Hazırlanışı ve kaşlara uygulanışı: Ölçeğiyle birlikte verilmiş olan malzemeleri bir parça pamuğa dökerek, kaşların çıkış yönü doğrultusunda sürerseniz, kaşlarınız kısa sürede kendini toparlayacaktır. Bu çözüm yolu doğal ya da sonradan dökülmüş kaşlar için de faydalıdır. Bu sayede kaşlar eski görünümünü kazanabilir. Bu uygulamayı sadece kaşlarınızda değil aynı zamanda kirpiklerinizde de uygulayabilirsiniz.

Fındık yağı çözümü

Malzemeler:

  • 1 çay kaşığı fındık yağı

Hazırlanışı ve kaşlara uygulanışı: fındık yağını bir çay kaşığı yardımıyla bir parça pamuğun üzerine dökün. Dökmüş olduğunuz yağı kaşınızın çıkış yönü doğrultusunda sürün ve yaklaşık 45-50 dk. kadar bekletin. 45-50 dk. bekledikten sonra temiz bir pamukla ve su yardımıyla temizleyebilirsiniz. Bu yöntem ile de kaşlarını dolgun ve onarılmış bir hal alır.

Kaş Dökülmesine Bitkisel Çözümler

Eğer fındık yağı bulmakta zorlanıyorsanız bir fındığı kırıp kendi mutfağınızda da bu yağı elde edebilirsiniz. Fındığı kırıp, teflon tavada kavurup, henüz sıcakken kaşlarınıza sürebilirsiniz. Ama yanmamaya dikkat etmelisiniz. Bu yağ kürünü haftada ortalama 4 kere uygulayabilirsiniz. Gece yatmadan önce uygulamak da bakım açısından sizler için kolaylık olacaktır.

Doğal zeytinyağı da kaşlarınızın bakımı için etkili bir yöntemdir. Yine bu yağı tıpkı diğer yağları kullanırken yaptığınız yöntemlerle aynı şeklide yapabilirsiniz.

Bir başka yöntem de sarımsakla doğal çözümdür. Sarımsak kıl köklerini beslemede önemli bir besin maddesidir. Ancak sarımsakla bitkisel çözüm uygularken diğer yöntemlerden biraz daha acılı olabilir. Çünkü sarımsağın uygulanma şekli farklıdır. Sarımsakları ortadan ikiye kesip, birini bir kaşınıza birini de diğer kaşınıza iç kısımları gelecek şekilde yerleştiriniz. Yerleştirmiş olduğunuz sarımsakları, kaşınızın sağına soluna ve aşağı yukarı olacak şekilde hafif ovarak uygulayın. Yalnız bu esnada kaşlarınız ve çevresi hafiften tahriş olabilir. Tahriş olması acılı bir yöntem olsa da faydalı bir yöntemdir. Eğer sarımsak kullanmak göz yakar diye düşünürseniz ve gözleriniz bu tarz kokulara karşı hassassa sarımsak yağı da aynı işlevi görebilir. Sarımsak ile yaptığınız kürler aynı zamanda da kirpiklere de iyi gelmektedir. Kaşlarınıza uygulayacağınız bu bakımı kirpiklerinize de uygulayabilirsiniz.

Kirpiklerinize süreceğiniz yağları sürerken zorlanırsanız, kullanılmış ve işi bitmiş eski rimellerinizi yıkayıp kullanabilirsiniz. Rimel sürer gibi yağları kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Bu yöntemleri uygularken duşa girmeden önce veya gece yatmadan önce uygulamanız sizin için rahat olacaktır.

Göz bakımı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz mutlaka göz bakımı kategorimizi gözden geçirin.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Yardım Başvurusu