Gögüs Nasıl Büyür, Hızlı Göğüs Büyütme Yöntemleri

Gögüs Nasıl Büyür, Hızlı Göğüs Büyütme Yöntemleri

Neredeyse her kadının hayali olan büyük ve geniş göğüsler, kadınların feminenliğini ön plana çıkaran en önemli unsur olarak görülüyor. Ancak, bu özelliğe bazı kadınlar doğal olarak sahip olsa da, bazı kadınlarda göğüs boyutları daha küçük ve dar olabiliyor.

Göğüs boyu, temelde  baz dokular, yağ dokuları ve sinir uçlarının birleşimi ile oluşuyor. Bu dokular, göğüs bölgesinde ne kadar yoğun görülürse, göğüs ölçünüz de aynı düzeyde büyüyor. Göğüs dokusunu oluşturan bu yapılar büyük ölçüde ergenlikte genişliyor. Bunun dışında, menopoz sonrasında, hamilelik sırasında ve menstrüel döngü esnasında da göğüs dokusunda büyüme gözlemlenmekte.

Ergenlik esnasında, göğüsler, vücutta oluşan hormon değişiklikleri doğrultusunda gelişmeye başlar. Göğüs ölçünüzün büyümesindeki en önemli iki hormon östrojen ve projesteron. Bu iki hormonun vücuttaki miktarı, direk olarak göğüs büyümesi ile bağlantılı. Buna ek olarak, beslenme ve genetik de kadınlarda göğüslerin boyutunu belirleyen diğer faktörler arasında gösteriliyor.

Güzellik endüstrisinde, göğüs büyütmek için, kremlerden hormon iğnelerine kadar farklı yöntemler, her geçen gün farklı çeşitlerde artarak yaygınlaşıyor. Bu tarz kimyasal müdahaleler dışında, cerrahi olarak göğüs büyütmek de mümkün.

Hızlı göğüs büyütmenin en kolay yolu cerrahi ve kimyasal takviyeler olsa da, birazcık zaman ve sabır ile doğal yollardan göğüslerinizi büyütmeniz mümkün. Düzenli çalışma ve uygun beslenme ile, herhangi bir dış takviyeye gerek duymadan göğüslerinizde gelişim gözlemleyebilirsiniz.

Doğal Göğüs Büyütme Yöntemleri

 Göğüs büyütme, doğal yollardan masaj ve spor egzersizleri ile sağlanabiliyor. Buna ek olarak, diyetinize ekleyeceğiniz bazı farklı besinler ile, vücudunuzdaki hormonların oranını değiştirerek, göğüs büyümesini tetiklemeniz mümkün.

Egzersiz ile Göğüs Büyütme

 

 Mekik, şınav, bench press gibi, özellikle göğüs kaslarını geliştiren egzersizlerin göğüslerde büyüme sağladığı birçok araştırmada görülmekte. Sadece göğüs kaslarını etkileyen egzersizlerle kalmayarak, aynı zamanda kol ve omuz kaslarını uyaran egzersizleri gerçekleştirmeniz tavsiye ediliyor.

Egzersiz ile göğüs büyütürken, öncelikli olarak göğüs bölgesinde kasları harekete geçirmeniz gerekiyor. Bunu kolay bir şekilde, sıradan fitness egzersizleri ile gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, doğru ve kalıcı göğüs ölçüsü büyümesi için yalnızca bu egzersizler yeterli olmayacaktır. Göğüs çevresinde, özellikle omuzlara doğru olan bölgedeki kas gruplarını çalıştırmanız, süreci hızlandırmaya yardımcı oluyor.

Göğüs büyütme egzersizleri, süreklilik ve düzenli çalışma gerektiriyor. Günlük en az 30 dakika egzersiz yapmanız çok önemli. Bununla birlikte, egzersizlerin doğru şekilde yapılması da süreçte kritik öneme sahip. Kendinizden emin olmamanız halinde, konu ile ilgili profesyonel bir spor eğitmeninden yardım almanızda fayda var.

Masaj ile Göğüs Büyütme

 Dünya üzerinde, masaj konusunda en fazla bilimsel araştırma yapan “Tay Geleneksel Tıp ve Masaj Enstitüsü” tarafından gerçekleştirilen araştırmalarda, göğüs büyümesinin masaj ile sağlanabildiği görülmekte. Düzenli ve doğru masaj teknikleri, kolay şekilde göğüs büyümesi sağlayacaktır.

Göğüslerinizi büyütmek için yapacağınız masajda, temel olarak iki etki gözlemleniyor. Birincisi, göğüs dokusu etrafında gerçekleşen kan akışını artırması. Kan akışının artması, direk olarak dokuların daha kolay beslenmesine yol açıyor.

Masajda göğüsler üzerinde görülen ikinci etki, bahsettiğimiz dokuları genişleterek, esneklik sağlaması. Bu iki etkinin birleşmesi ile birlikte, göğüslerin normalden çok daha dolgun ve büyük görünmesi sağlanıyor.

Masaj esnasında herhangi bir özel yağa veya kimyasala ihtiyacınız yok. Ancak en iyi sonuçları alabilmek için, zeytinyağı ve badem yağı gibi doğal yağları kullanmanız önerilmekte.

Göğüslerinizi büyütmek için, aşağıdaki basit masaj örneğini kullanabilirsiniz.

 • Öncelikli olarak, doğal yağları ellerinize dökerek, birkaç dakika elinizi ovuşturun. Ellerinizin sıcak olması, göğüslerinize masaj yaparken kan akışının çok daha hızlı gerçekleşmesini sağlayacak ve dokuları daha fazla uyaracaktır.
 • Ellerinizi göğüsleriniz arasında, iç kısma bakacak şekilde yerleştirerek, dairesel hareketler ile masaj uygulayın.
 • Bu dairesel hareketi, her masaj seansında en az 100, ideal olarak 300 kez yapmalısınız. Daha fazla yapılmasında ekstra bir etki olmayacağı gibi, göğüs dokusunda zedelenmeye neden olabilir.
 • Bu masaj uygulamasını, her gün sabah uyandığınızda ve uyumadan önce yapmanız, göğüs dokularınızın gelişimine katkı sağlayacaktır.

Göğüs büyütmek için uygulayabileceğiniz bu masaj yöntemini, günde 2 kez, birkaç ay boyunca devam ettirmeniz halinde olumlu sonuçları görmeye başlamanız olası.

Göğüs Büyütmek İçin Kullanılan Kürler

 Doğal göğüs büyütme yöntemleri arasında, çemen otundan yapılan macunun göğüslere sürülmesi halinde, dokularda gerginlik oluşturarak kan akışını hızlandırması ve kalıcı göğüs büyümesi yarattığı gözlemlenmekte.

Etkileri tartışmalı olsa da, pek çok kaynakta düzenli kullanım halinde göğüs büyümesi sağladığı belirtiliyor.

Çemen otu dışında, rezene tohumlarını kaynatarak masaj yağı haline getirerek, her gün 10 dakika boyunca göğüslerinize masaj ile birlikte uygulamanız da tavsiye ediliyor. Bu yöntem, çemen otuna kıyasla daha az kullanılsa da hakkında oldukça olumlu yorumlar mevcut. Bu malzemeler ile yapılan göğüs büyütücü krem tarifi yazımızı okumadan geçmeyin

Göğüs Büyütmek İçin Hangi Gıdaları Tüketmeli?

 

 Bazı araştırmalarda, göğüs dokusunun direk olarak beslenme ile genişletilebileceği hakkında görüşler bulunuyor. Masaj ve diğer yöntemlere kıyasla daha yavaş olsa da, bazı kadınlarda kesin göğüs büyüme etkisi yarattığı gözlemlenmiş.

 • Yer Elması: Yer elması, içerdiği proestrojen sayesinde göğüs büyümesine katkı sağlayabiliyor. Proestrojen, göğüs büyümesinde etkili iki hormondan biri.
 • Hindiba Kökü: Hindiba kökünü ister kaynatarak, isterseniz kapsül olarak yutabilirsiniz. Günde iki kez kullanmanız önerilen hindiba kökü ile göğüslerde büyüme birkaç ay içerisinde gözlemlenebiliyor.
 • Cüce Palmiye Özütü: Ülkemizde çok yaygın olmasa da, genellikle kapsül olarak bulunabilen cüce palmiye özütü, günde iki kez kullanılırsa, göğüslerde büyümeyi tetiklemekte.

 İlaç ve Krem İle Göğüs Büyütme Yöntemleri

 Doğal yöntemlere kıyasla, daha hızlı büyüme elde edebileceğiniz bu yöntemlerde çok sayıda farklı alternatif ile karşılaşmanız mümkün. Sonuçları çok daha hızlı alınsa da, doğal yöntemler kadar sağlıklı olmadığı kesin.

Krem ile Göğüs Büyütme

 Vücudunuzdaki hormonal dengelere direk olarak etki edebilecek herhangi bir krem ürünü mevcut değil. Göğüs büyütme için kullanılan kremler, doğal yöntemlerde olduğu gibi, dokularda gerginlik yaratarak, doku yüzeylerinin genişletilmesini hedefliyor. Krem ile göğüs büyütmek istiyorsanız, çoğu zaman masaj ile desteklemeniz tavsiye edilmekte.

İlaç ile Göğüs Büyütme

 Hormon takviyeleri ve buna benzer ilaçlar ile göğüslerde hızlı büyüme sağlamak mümkün. Ancak bu ilaçların kullanımı mutlaka doktor gözetiminde yapılmalı. Göğüs büyütme ilaçlarında, çoğu zaman hormon takviyeleri yer alıyor. Bu takviyeler, direk olarak karaciğer ve vücudunuzun enzim salgılarına etki ettiği için, farklı komplikasyonlara neden olabilir.

Göğüs büyütme yöntemleri arasında, en son tercih edilen ilaç kullanımı, doğal yöntemlerin veya kremlerin işe yaramaması sonucunda, doktor gözetiminde gerçekleştirilebilir.

Cerrahi Yöntemler ile Göğüs Büyütme

 En hızlı göğüs büyütme yolu elbette cerrahi müdahaleden geçiyor. Tıp biliminin gelişmesi ile, çoğu zaman aynı gün içerisinde taburcu olarak, göğüs büyütme operasyonunu gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, çoğu kadın cerrahi müdahaleden uzak durmayı tercih ettiği için, öncelikli olarak doğal yöntemlere başvurmakta. Ameliyatla göğüs nasıl büyür bilmek istiyorsanız meme büyütme ameliyatı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Göğüs Büyütmek Her Zaman Sabır Gerektiriyor

 İster doğal yöntemlerle, isterseniz kimyasal takviyeler ile olsun, göğüs büyütmek için her zaman belli bir süre, düzenli uygulamalar yapmanız gerekli. Bu uygulamalar, genellikle birkaç ay içerisinde etkisini gösterse de, direk olarak sizin hormon dengenize bağlı olduğu için, herkeste aynı sürede sonuç vermeyebilir.

Göğüslerinizi, cerrahi müdahale haricinde hemen büyütme imkanınız yok. Göğüs büyütme egzersizlerine veya masaja başlamadan önce, bunu düzenli olarak en az birkaç ay gerçekleştirmek zorunda olduğunuzu unutmayın.

Doğal masaj yöntemleri ile göğüs büyütmenin sağlanabildiği bilimsel olarak ispatlandı. Çok sayıda kadın, bu yöntemi kullanarak istediği ölçüleri elde etmeyi başarıyor. Bazı durumlarda, yaptığınız çalışmanın sonuçlarını geç alabilirsiniz. Göğüs büyütme çalışmalarında en önemlisi, moralinizi bozmadan, düzenli bir takvimde çalışmalarınıza devam etmek.

Bu yazılarda ilginizi çekebilir:

Göğüs Sarkmalarını Önlemek İçin Ne Yapmalı?

Göğüste Çıkan Sivilceler, Göğüsteki Sivilceler Nasıl Tedavi Edilmektedir?

Göğüs Bakımı Nasıl Yapılır ?

Bitkisel Göğüs Büyütme Tarifleri

 

Göğüslerinizi büyütebilmeniz için akla ilk gelen doğal yöntemlerden birisiyse göğüs büyüten yiyeceklerdir demiştirk.. Diğeri ise masaj hareketleri. Göğüslerinizde sarkma ya da asimetrik görünüm sorunları olan kadınlar çeşitli yiyecekler, masaj ve egzersiz hareketleriyle göğüs dokularını büyütüp güzelleştirmektedirler. Yeterli büyüklüğü ve daha iyi görünümlü göğüslere sahip olmanız için estetik göğüs büyütme ameliyatı olmanız gerekmektedir. Bu konuları biraz daha detaylandıralım!

Doğal yöntemler ile göğüs büyütmeniz mümkün. Bunun içinse hangi besinleri tüketeceğinizi sağlık uzmanlarından öğrenerek tüketmelisiniz. Vitamin ve mineral gibi bazı öğünler kadınlık hormonunu salgılayıp göğüslerin büyümesinde de etkili olur.

Göğüs Nasıl Büyür Diyenlere Özel Tüketilmesi Gereken Gıdalar

 

 • Büyük göğüslere sahip olmanız için soya ve süt ürünlerini tüketmeniz daha faydalı olacaktır. Birgün soya peyniri tüketip ertesi gün ise soya sütünü kullanın.
 • Meme büyütmeyi arttırabilmek için tavuk bageti sürekli yiyin.
 • Arpa, keten tohumu, kabak, ayçiçek ve anason tohumu göğüslerdeki gelişmeyi uyarmaktadır.
 • Vücut kıvrımlarının gelişmesi içinse domates, havuç, barbunya, pancar, karnabahar, brokolli, brüksel salatası, salatalık, mercimek, yeşil fasulye, soğan, nohut, börülce, kereviz ve bezelye tüketmeniz gerekir.
 • Daha dolgun göğüsler için armut, elma, kiraz, kavun, şeftali ve üzüm gibi meyveleri tercih edin.
 • Göğüs sağlığınız için yulaf ezmesi, tam buğday, kuru erik, fasulye filizi, zeytin, kahverengi pirinç ve buğday tohumlarını tercih etmeniz daha doğru olacaktır.
 • Hint safranı, zencefil, rezene, çemen otu, karanfil ve çavdar karışımlarının az miktarlarda kullanılma da göğüs boyutunu arttırmada etkilidir.

Göğüs Büyütme Masajı Nasıl Yapılır?

 

Doğal yollar ile meme büyütmeniz için en etkili yöntemlerden birisi göğüs büyütme masajıdır. Masaj hareketlerinizi daha kolay bir hale getirmeniz için bilmediğiniz ürünleri kullanmanız yerine bildiğiniz krem ya da yağları kullanmanız daha doğru olacaktır. Göğüs büyütme masajı hareketleriyle göğüsleriniz hem daha büyük olacak hem de daha dikleşecektir.

 1. Hareket

Bildiğiniz kremi ya da yağı göğsünüze azcık sürün. Destek içinse soğuk su ya da buz kullanmanız mümkün. Soğuk su göğüs bölgenizi daha iyi uyaracağından daha kolay hissetmeniz mümkün. Avucunuzu memenize, meme ucunuzu göğsünüzün tam ortasında olacak şekilde yerleştirin. Avucunuzu vücudunuz iç yerine doğru yavaş bir şekilde dairesel hareketler ile hareket ettirin. Bu hareketleri ise 4 ila 5 dakika boyunca uygulayın.

 1. Hareket

Koltuk altı masaj hareketiyle koltuk altınızda yer alan kasları harekete geçirip göğüslerinizin daha dik ve büyük görünmesine yardımcı olursunuz. Bu hareketiyse iki memenizin koltuk altına ya da küçük göğsünüze yakın koltuk altlarına uygulamalısınız. Kolunuzu dik bir şekilde yukarıya kaldırın. Koltuk altınıza memenizin iç kısmına doğru hareket edip ovarak masajı uygulamalısınız.

 1. Hareket

Bildiğiniz bir kremden yararlanarak yağı göğsünüze sürün. Her iki memenizi birbirine yavaş bir şekilde ve hafifçe bastırıp yaklaştırarak uzaklaştırmalısınız. Bu hareketiyse 2 ila 3 dakika boyunca uygulamanız gerekir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.