Bikini Bölgesi Kararması

Bikini Bölgesi Kararması

Kadınların sıkça karşılaştıkları sorunlardan birisi de bikini bölgesi olarak adlandırılan vajina bölgesi kararmasıdır. Bikini bölgesi kararması fiziki açıdan kötü bir görünüm arz ettiği gibi ruhsal açıdan da kişiyi etkileyebilen olumsuz bir durumdur.

Bikini bölgesi kararması, partnerle yaşanacak cinsel ilişki sırasında sizi huzursuz edebilir, çekingen davranmanıza sebebiyet verebilir. Hatta bu durum daha da ileri boyuta taşınarak sizi cinsellikten soğutabilir ve partnerinizle aranızdaki ilişkiyi bile bozabilir.

Bikini Bölgesi (vajina) Neden Kararır

Çoğunlukla koyu tenli kadınlarda görülen bikini bölgesi kararmasının sebepleri arasında cilt sorunları, terleme ve terlemeye bağlı cildin sürekli nemli kalması, teri emmeyen iç çamaşırı tercih edilmesi, bikini bölgesindeki tüyleri jiletle tıraş etmek ve hatalı epilasyon gibi faktörler sayılabilir.

Cilt rahatsızlığı yaşayan kadınların genital bölgelerine daha fazla önem vermeleri ve temizlik hususuna daha çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Cildi hassas olan kadınlar kozmetik ürünleri ciltlerine uygularken genital bölgeye temas etmemesine dikkat etmeleri ve genital bölgelerini temiz tutmaları, bikini bölgesi ve bacak arası kararması sorununun önüne geçebilir.

Polyester ve sentetik iç çamaşırı kullanımı terlemeden kaynaklanan pişik oluşmasına ve dolayısıyla mantara; bu durum da vajina kararmasına yol açabilir. Pamuklu iç çamaşırı kullanımı her zaman tercih sebebi olmalıdır.

Vajina bölgesini jiletle tıraş eden kadınlarda, kılların ters yönde alınması sebebiyle tahriş ve buna bağlı genital bölge kararması oluşabilmektedir. Bikini bölgesine epilasyon yaptıran kadınlarda da bacak arası kararması oluşabilmektedir.

Bikini Bölgesi Kararması Nasıl Geçer

Eğer genital bölge kararması probleminiz yoksa, oluşmadan önlem almanızda fayda vardır. Her şeyden önce bu bölgeyi temiz tutmak, kararmayı engelleyecek en önemli faktördür. Kararmış olan bikini bölgesi nasıl beyazlar diye sorarsanız eğer, size birkaç doğal çözüm önerebiliriz.

Limon Suyu: Limon suyu, cilt beyazlatma hususunda oldukça büyük bir şöhrete sahiptir. Genital bölgeye limon suyu ile 3-4 dakika yapılacak masaj hem ölü hücrelerin atılmasını, hem de bikini bölgesinin renginin açılmasını sağlar. Ancak eğer vajina bölgesinde yara veya kesik gibi durumlar varsa yanma oluşabileceğinden, limon suyuyla yapılacak masaj önerilmez.

Zeytin Yağı: Zeytinyağı masajı da bikini bölgesi beyazlatma  hususunda çözüm sağlar. Zeytinyağının yumuşatıcı etkisi ile ölü deriler temizlenip genital bölgedeki kararmalarda azalma meydana gelir. Duştan evvel 3-4 dakika boyunca vajina çevresine zeytinyağı ile masaj yapmak vajina bölgesinde beyazlama sağlayabilir.

Ağda: Ağda da, ölü deriyi ve kararan üst tabakayı söküp alacağı için bikini bölgesi ve bacak arası kararması sorunlarında iyi bir çözüm olabilmektedir. Eğer jilet sebebiyle oluşan tahrişten dolayı bir kararma varsa, ağda sayesinde ciltte bir beyazlama oluşması da imkan dahilindedir.

Genital Bölge Beyazlatma Kürü

Eğer güzellik merkezlerinde yapılan bikini bölgesi beyazlatma işlemlerinden uygulatmak istemiyor, evde kendi kendinize daha doğal ve ucuz yöntemlerden yararlanmak istiyorsanız, genital bölge kararması için tasarlanmış kürler yardımınıza koşabilir.

İşte siz evde kolayca hazırlayabileceğiniz ve uygulayabileceğiniz bir kür:

Malzemeler:

  • Yarım tatlı kaşığı vazelin
  • Yarım tatlı kaşığı limon suyu
  • Bir kahve fincanı elma suyu

Uygulanışı: 

Tüm malzemeleri bir kabın içinde karıştırın ve 2-3 dakika beklettikten sonra uygulamaya geçin.
Uygulama öncesinde genital bölgenizin ve ellerinizin temiz olduğundan emin olun.
Karışımı elinizle bikini bölgenize yedirerek sürün ve iyice kurumasını bekleyin.
Karışım kuruduktan sonra nemli bir bez yahut kese yardımıyla genital bölgenizi temizleyin
En son olarak işlem yaptığınız bölgeyi pudralayın.

Kilolu kadınların en çok yaşadığı sorunlardan biri olan pişik sebebiyle oluşan bikini bölgesi kararmalarına karşı, özellikle temizlik ve hijyen hususunda hassas davranmaları gerekir.

Koltuk altında oluşan kararmaların sebebi de hemen hemen aynıdır ve bikini bölgesi beyazlatma yolundaki çözümler koltuk altı bölgesinde de işe yarayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.