Evde Dudak Bakımı

Evde Dudak Bakımı

Evde Dudak bakımı sadece ruj ve dudak kremi sürmekle maalesef olmuyor. Herkes bir ruj , nemlendirici, dudak kremi sürerek dudak bakımını yaptığını sanıyor ancak işin aslı tam olarak öyle değil! Bu nedenle sizlere evde dudak bakımı yapabilmeniz için birbirinden farklı tüyolar vermek istiyoruz.

Evde Dudak Bakımı

Yüzümüzde gözler kadar önemli olan dudaklarımız aslında en çok dikkat edilen yerlerden bir tanesidir. Birisi ile konuşurken özellikle bakımlı dudaklar çok ilgi çeker.

Dudaklarımıza doğru ruj kullanmanın yanı sıra günlük bakımlarını da yapmamız gerekmektedir. Dudaklarımızın bakımlı gözükmesi kendinizi daha rahat ve daha iyi hissetmenizi hatta dikkat çekmenizi sağlar.

Soğuk ve rüzgarlı havalar, çalışma koşullarımız, stres gibi durumlardan dolayı dudaklarımız etkilenebilir. Özellikle stresten dolayı dudak yemek çok kötü bir alışkanlıktır. Ancak dudak ısırma tiryakiliği bile bakımlı dudaklara sahip olduktan sonra kabuk olmadığından bu tiryakilikten bile vazgeçilmektedir.

Dudak Bakımı

Dudaklarımızın daha güzel, mat ve soluk gözükmemesi için ölü derilerinden kurtulmamız gerekmektedir. Kısacası dudak peelingi yapmamız gerekmektedir. Sizlere daha önce evde dudak peelingi yazımızı paylaşmıştık. Bu yazımıza göz atabilirsiniz. Bunun dışında dudaklarınızdaki ölü derilerden kurtulmak için yapmanız gereken diş fırçası veya yumuşak, ıslak bir bezle dudaklarınızı hafifçe ovalayın. Bu yapmanız gereken günlük dudak bakımı işlemidir.

Bu işlemi sürekli ve düzenli bir şekilde yaptığınız sürece dudaklarınızdaki ölü derilerden kurtulacaksınız. Böylece dudaklarınız daha parlak ve canlı gözükecektir. Dudaklarınızda oluşan ölü deriler dudaklarınızın kötü gözükmesine neden olacaktır. Günlük dudak bakımınızı aksatmayın.

Kuru Dudaklar için Dudak Bakımı

Dudaklarınız kuru veya çok kuru ise dudaklarınıza nemlendirici sticker veya dudak kremleri, bakım ürünleri kullanmayı unutmayın.

Dudak bakımı yapabilmek için en kolay yöntem dudak stickerıdır. Dudak kremleri veya bakım kremleri için zamanınız olmayabilir. Ancak çantanıza atacağınız bir dudak stickerını her zaman ve her yerde çıkartıp dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Hem krem ve bakım ürünleri kadar zaman kaybetmemiş hemde kolayca dudak bakımınızı yapmış olursunuz.

Dudaklarımızın daha iyi ve güzel gözükmesi için ruj kullanırız. Ancak ruj her zaman iyi bir görüntü vermez. Tam olarak anlatmak istediğim bakımlı bir dudağa sürülen ruj ile bakım yapılmayan dudağa sürülen ruj birbirinden çok farklıdır. Canlı, bakımlı bir dudağa sürülen ruj kendini belli eder ve dikkat çeker. Mat, soluk bir dudağa sürülen ruj sadece sürülmek için sürülmüş gibi gözükür. Ancak ruj sürmenin iyi tarafı da vardır. Ruj sürülen dudak dış etkenlerden korunmuş olur.

Dudaklarınızı Koruyun

Dudaklarınızı soğuk, rüzgarlı havalarda koruyun. Dudaklar en fazla yıpranmasını kış ve soğuk havalarda alır. Çatlamalar ve dudak kuruluğu bu havalarda daha fazla olduğundan mevsimsel soğukluklar da bile atkı veya şal kullanın. Dudaklarınızı kapatın. Nemlendirici kullanın ve dudaklarınız bu havalarda daha çok nemlendirin. Ayrıca seçeceğiniz krem, stickerların mineral ve vitamin destekli olmasına dikkat edin.

Bunun yanı sıra yapmamız gereken en önemli şeylerden bir tanesi de su içmektir. Dudaklarınızın susuzluğa dayanamaz. Bir bardak su içeceğiniz zaman bile dudaklarınızda suyu gezdirmeyi ve onları nemlendirmeyi unutmayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.