Dudak Dolgusu İle Hayalini Kurduğunuz Dudaklara Sahip Olabilirsiniz

Dudak Dolgusu İle Hayalini Kurduğunuz Dudaklara Sahip Olabilirsiniz

Makyaj trendlerinin yükselmesiyle birlikte, günümüzde dolgun dudaklara sahip olmak neredeyse saç bakımı yaptırmak kadar popüler hale geldi. Ancak dudak dolgusu işleminin yanlış yapılması durumunda büyük risk yarattığını da belirtmemiz gerekir. İstediğiniz tombul dudaklara sahip olmak için acele etmeyin ve size birtakım ipuçları vermesi için kaleme aldığımız bu yazıyı okumaya devam edin.

Dudak Dolgusu Nedir, Nasıl Uygulanır?

Dudak dolgusu, dudak hacmini ve boyutunu artırmak için dudağın yumuşak dokusuna dolgu maddesi enjekte edilmesi işlemidir. Her ne kadar basit bir işlem gibi görünse de yumuşak doku doldurucusu olarak kabul edilen enjeksiyon uygulaması hala cerrahi bir işlem olarak kabul görüyor. Minimal invaziv olarak kabul edilir ve temel olarak ‘ayakta tedavi’ yöntemi olarak sınıflandırılır. Yani işleminiz sona erdikten hemen sonra hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Dudak büyütme işlemleri arasında birkaç farklı seçenek mevcuttur. Orijinal görünümünüzü korumak istiyorsanız karşınıza çıkan ilk seçenek: geçici dudak dolgusu uygulamasıdır.

Mükemmel Dudaklara Sahip Olmanın En Kolay Yolu: Geçici Dudak Dolgusu

Düzgün şekilli ve dolgun dudaklar adeta bir dönüşümü yaşatır. Dermal dolgu maddelerinin kullanımı, genç bir görünüm elde etmenin en kolay yollarından birisidir. Geçici dudak dolgusu uygulamasında en sık kullanılan dolgu maddesi Hyaluronik asittir. Hyaluronik asit, insan vücudunda halihazırda var olan ve ağırlığının bin katına kadar su tutma kapasitesine sahip bir şeker türevidir. Bu nedenle, enjekte edilebilir maddeler arasında mükemmel bir seçenektir. Doğal bir görünüm vermesi ve zamanla çözülebilir özellikte olması bu maddeyi kullanışlı kılıyor. HA olarak kısaltabileceğimiz Hyaluronik asit dolgu maddesi, en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. HA dudak dolgusu hem işlem hem de geri dönüşü kolay olduğu için son yılların en popüler uygulama şeklidir.

Örneğin; dudak dolgusu sonrası dudaklarınızın görünüşünden memnun kalmadıysanız, dudaklarınıza masaj yaparak eski görünümünü elde edebilirsiniz. Masaj yaparak dağılmaması durumunda ise doktorunuz HA maddesini çözecek bir madde enjekte eder ve kısa süre içinde dudağınız eski haline geri döner. HA dudak dolgusu diğer dudak doldurma seçeneklerine göre daha uzun ömürlüdür. Dayanma süresi 6-8 ay arasıdır. Doğal bir görünüm elde edersiniz. Dudaklara hacim ve yapı kazandırması daha kolaydır. HA vücutta doğal olarak bulunan bir maddedir bu nedenle de güvenilirdir.

Geçici Dudak Dolgusu Öncesi Hazırlık ve Fiyatlar

Dolgu yaptırmaya karar verdiyseniz ve uzman hekiminizi seçtiyseniz uygulamadan on gün önce ağrı kesici, E vitamini ve balık yağı gibi kanı incelten şeylerden kaçınmalısınız. Dudak dolgusu öncesi sonrası bu tür şeyleri kullanmanız durumunda, uygulama sonrasında oluşabilecek morluk ve kanama riskini artırırsınız. Ayrıca uygulama gününde egzersiz yapmaktan ve yüzünüze kan akışını artırabilecek yüz masajı yaptırmaktan da kaçınmanız gerekir. Dudak dolgusu fiyatları seçtiğiniz dolgu maddesine, maddenin miktarına ve markasına göre değişiklik gösterir. Belirli bir dudak dolgusu fiyat aralığındaki dolgu maddesi belirlendikten sonra kullanım miktarına göre bir fiyat belirlenir.

Geçici Dudak Dolgusu Yaptıranlar Ağrı Duyar Mı? Yan Etkileri Nelerdir?

Hekim seçiminizi doğru yaptıysanız tedavi ağrılı olmaz. Genel olarak tüm uygulama oldukça rahat yapılırken sonuçlar, mükemmel bir uzmana dahil olduğu müddetçe harika dudaklardır. Uygulamada kullanılan dolgu maddelerinin en sık görülen yan etkileri bir veya birkaç gün devam eden hafif şişlik ve morarmadır. Kısa süre içinde normale dönmesi beklenir. Beklenmeyen bir etki ile karşılaşırsanız hekiminize başvurunuz.

Kalıcı Dudak Dolgusu İle Uzun Süre Harika Görünen Dudaklara Sahip Olmak Mümkün

Kalıcı dudak dolgusu ise sık sık dudak enjeksiyonu yaptırmak istemeyen veya geçici dolgu maddelerinin tatmin edici olmadığını düşünen kişiler için iyi bir seçenektir. Yaklaşık 10 yıl etkisi devam eden bir dolgu maddesi kullanılır.  Bu uygulamanın 3 çeşidi vardır:

1. Dudak İmplantı

2. Yağ Aşılama

3. Doku Aşılama

Kalıcı dolgu maddelerinin kullanımı geçici dolgu maddelerine göre daha risklidir. Bu yüzden uygulama esnasında ekstra önlemler alınmalıdır. Enfeksiyon kapmayı önlemek için sterilize edilmiş bir ortam şarttır. Kalıcı dudak dolgusu nasıl yapılır ve riskleri nelerdir, diye merak ediyorsanız bu konu hakkında uygulama öncesi hekiminiz ile detaylıca konuşmalısınız. Ayrıca bu noktada hekiminizi iyi seçmeniz kilit öneme sahiptir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.