Badem Yağının Cilde Faydaları

Badem Yağının Cilde Faydaları

Her yağın cilt, sağlık ve saç için bir çok faydası vardır. Elbette ki en çok bilinen yaygın olan ve aynı şekilde yaygın olarak kullanılan yağ ise badem yağdır. Kaldı ki bademin faydalarını düşününce yağının da ardında kalacağını düşünmek olur iş değildir. Bademin kanseri stresi yenip vücudu koruma altına aldığını söylemeden edemeyeceğiz.

Bunlarla yetinmez ve üzerine kabızlığa kolesterole kemik sağlığı gibi konularda da insanın baş yardımcı haline gelir. Eğer ki diyet halindeyseniz ve besinlerin hızlıca sindirilmesini istiyorsanız yemekten 1-2 saat önce bir kiraz sapı çayıyla 10 bademi tüketebilirsiniz. bu oldukça iş görecektir.

Ayrıca badem; anemi, idrarsızlık, kalp bozukluklarına da çare olur. Badem tıpkı ceviz ve fındık gibi insan beyninin gelişmesine yardım eder. Enerji depolamasını sağlar bu yüzden günlük 10 civarında badem tüketmek sağlığınız ve size sunulan zor hayat şartlarını rahatlatmayı sağlar. Bunca faydası olan bir besin elbette ki saç için kirpik için cilt için hatta köse erkeklerin en büyük sorunu olan sakalsızlık ve bıyıksızlık için de çare olacaktır. Bizler güzellik notları ailesi olarak bugün sizlere badem yağını nasıl kullanmalısınız, ne şekilde fayda eder ve yararını en çok nerede görebilirsiniz gibi soruları yanıtlayacağız öyle ise buyurun.

Badem içerisinde bolca E vitamini depolar. Bilindiği üzere E vitamini besleme özelliği ile meşhurdur. Saçına uygularsan saçın beslenir. Kirpiğine uygularsan kirpiğin beslenir, gürleşir ve hızlı uzar. kaşa uygulandığında tıpkı kirpikteki gibi hızlı uzama ve gürleşme gösterir. Erkekler ise bunların yanında sakallarını ve bıyıklarını çıkartmak için kullanabilirler.
badem yağı sadece E vitaminden değil kalsiyum, fosfor, demir, ve magnezyum açısından da oldukça zengindir. Ayrıca çinko, selenyum, bakır gibi elementleri içinde barındıran en zengin besindir.

Badem Yağının Sağlığa Faydaları

  • Badem yağı içinde bolca aromaterapi barındırır. Bunun anlamı ise uçucu özelliğe sahip olmasıdır. Ayrıca badem yağı bebekler için tasarlanmış yağlarda da kullanılır.
  • Badem yağı içinde en çok A ve B vitaminini barındırır. Bu vitaminler saç, kaş, kirpik, bıyık ve sakalın sağlıklı bir deri kazanıp hızlı uzamasına zemin hazırlar.
  • Tüm cilt tipine uygun olan bu yağ cilt bakımı için de harika bir üründür. Cilde doğal parlaklık ve hücre yenilenmesi kazandırır.
  • Cildin nemlenmesine ve pürüzsüz olmasına katkı sağlar.
  • Ayrıca badem yağı soğuk, kuru havalarda ve susuz kaldığımız günlerde dudağın nemlenmesine yardım eder. Dudağı fırçaladıktan sonra üzerine bir kulak pamuğu veya pamukla badem yağını uygularsanız yumuşacık ve parlak dudaklara kavuşacaksınız.

Ayrıca bu daha dolgun ve sağlıklı dudaklara kavuşmanıza yardım eder.

Badem yağının cilt için faydaları elbette ki bu kadarla sınırlı kalmıyor. Eğer ki mor halkalı göz çevresine sahipseniz yatmadan önce göz çevrenize bir pamuk veya peçete yardımıyla badem yapı sürerseniz mor halkaların düzeldiğini fark edeceksiniz. Tabi ki düzenli halde kullanılırsa.

Limon ve Badem Yağı Karışımı:
Eğer cildinizde fazla yağlanma ve kirlenme hissettiyseniz ayrıca bir de derinlemesine bir temizleme istiyorsanız badem yağının nemlendirme ve limonun asitlik özelliğini birleştirerek harika bir bakım ürünü elde edebilirsiniz. tarifi de yapılışı kadar basit öyle ise buyurun tarife :
Bir yemek kaşığı badem yağına bir çay kaşığı limon suyu ekleyip bu karışımı yarım saat kadar masaj şeklinde yüzünüze yedirin. Bu işlem gözenekleri açıp derinlemesine temizlemeye yarayacaktır.

Elbette ki badem yağının kirpiğe ve kaşa ne kadar iyi gelmediğini bilmeyen yoktur. Her gece düzenli bir şekilde kullanıldığında kirpik uzatma ve gürleştirme konusunda üstüne yoktur. Çünkü E vitamini kirpiğe ve kaşa oldukça yarar sağlar. Bu yüzden uzamayı hızlandırır. Bir kulak pamuğuyla diplere sürdüğünüz doğal ve gerçek badem yağı 1 ay içerisinde etkisini gösterecektir. Sabahları yıkamayı unutmayın çünkü bu şekilde diplerde kalarak kirpik gözeneklerini tıkayarak uzatmak yerine dökme yapar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.