Kadınların Güzellik Sırları

Kadınların Güzellik Sırları

7’den 70’e kadar her bayan güzelliğine, bakımına, makyajından vazgeçememek gibi özelliklere sahiptir. Güzellik salonlarında, cilt bakım merkezlerinde biz kadınların en çok uğradığı mekanlardan bir kaçıdır. Bizim amacımız ise parayı çok fazla harcadığınız bu merkezlere bizleri yönlendirmek adına hem paradan hem de zamanımızda tasarruf sağlamak adına püf noktaları sizler ile paylaşacağız.

Güzel Bir Vücut için Yapmanız Gerekenler

blank

Bayanlar vücudun genelinin de pürüzsüz ve narin olmasını istemektedirler. Bundan dolayı da vücutta en çok istenmeyen şeylerden biri selülit sorunudur. Selülit yumrularından kurtulmak için o bölgedeki kan dolaşımını daha çok hızlandırmaktadır. Bundan dolayı da banyoya girmeden önce selülit olan bölgenizi fırçalamanız gerekmektedir.

Güzellik sırları konusunda vücudumuzdan başladık. Aslında daha sağlıklı  bir vücuda sahip olursanız saçlarınız, yüzünüz, tırnaklarınız bile daha güzel ve daha sağlıklı görünür. Bundan dolayı banyoya her girişinizde kesinlikle stresli bir şekilde değil, tadını çıkarıp rahatlamış bir şekilde duşunuzu almalısınız. Duştan çıkıp daha sonra güzel bir nemlendiriciyle beraber vücudunuzu nemlendirin. Duş sırasında ve sonrasında dikkat etmeniz gerekenlerden biri ise ayak topuklarınız, dirsekleriniz ve dizlerinizdir. Bu bölgeleri sıcak suyun altında iyi bir şekilde ovalayıp yumuşatmalısınız. Duştan sonra kesinlikle nemlendiriciler ile yumuşak bir şekilde kalmasını sağlayın.

Yüzünüz için Güzellik Sırları

blank

Bakım yapılabilecek bölgelerin arasında kendimizin ve karşımızdakinin en çok önem verilen yerlerden biri şüphesiz ki yüzümüzdür. Mükemmel bir güzel vücut, el ya da saçlara sahip olsanız da insanın yüzünde sivilceler, lekeler ya da siyah noktalar görüldüğü zaman moral bozulabilmektedir. Bayanlar da pürüzsüz ve tertemiz bir yüze sahip olabilmek için en etkili güzellik sırlarını sizlerle paylaşacağız. Yüzünüz için yapabileceğiniz güzellik sırlarından temizleme sütü ile başlayabiliriz. İyi bir yüz temizleme sütünü aldıktan sonra yüzünüze yukarıya olacak şekilde masaj yapar gibi uygulayın. Sonrasında ise durulayın. En önemlisi ise kan dolaşımınızı hızlandırabilmek için aromaterapik denilen esansı ılık suya dökerek temiz bir bez yardımıyla bezi ıslattıktan sonra yüzünüze sürmelisiniz. 4-5 kere bu uygulamayı yaptıktan sonra kan dolaşımınız oldukça hızlanacaktır.

Cildiniz için yapacaklarınız bu kadar ile sınırlı değil tabii ki. Yüzünüzü aydınlatabilmek ve temiz bir şekilde tutmanız için peeling yapmaya özen gösterin. Uygulamanın sonrasında ise yüzünüzü bol suyla yıkamalısınız. Sizlere güzellik sırları ile bilgiler verirken belki de en çok dile getireceğimiz maskeler yüz bakımında çok önemlidir. Özellikle kil özlü maskelerimiz gözeneklerin açılmasında ve cildin aydınlanmasında oldukça yarar sağlayacaktır. Bu maskeler ile cildin nemlenmesi de sağlanmaktadır.

Canlı ve Kusursuz Saçlar

blank

Bayanların kusursuzluğu tamamlayan tek şey ise saçlardır. Parlak ve sağlıklı olması bayanları daha çok güzel ve çekici göstermektedir. Saç boyanız eğer kalitesiz ve fazlası ile kimyasal içeriyorsa saçın doğallığını ve sağlığını bozar. Bu konuda çok seçici olmalısınız.Eğer saçınıza boya yapmayı düşünüyorsanız saç dipleriniz de ve kulak çevrenizde boya lekeleri kalmaması için vazelin sürebilirsiniz. Boyayı uygularken bir bütün şeklinde değil saçlarınızı birkaç bölüme ayırdıktan sonra sürmelisiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.