50 Yaş Üstü Kadınlar İçin Cilt Bakımı

50 Yaş Üstü Kadınlar İçin Cilt Bakımı

50 Yaş Üstü Kadınlar İçin Cilt Bakımı Yaşınız 50’nin üstüne geldiğinde gergin ve canlı bir cilt için ek bir çaba göstermeniz gerekmektedir. 50 yaşının üstüne çıkan kadınlarda artık yer yer ciltte kurumalar ve cildinizin yer çekimine karşı gelemediğini göre bilirsiniz bunun sonucunda cildinizde sarkmalar başlar. Bundan dolayı 50 yaşının üstündeki kadınların cilt bakımı için cilt kuruluğunu azaltmak için su miktarını artırmanız lazım.

Cildiniz yediğiniz şeylerden beslendiğini unutmayın bunun içinde doğal ürünlere ağırlık vermeniz gerekmektedir. Kötü alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz gerekmektedir bunun nedeni cildiniz ve sağlığınız bundan kötü etkilenmektedir. Bunların nedenin temeli gençken vücudunuz bazı zararlara karşı tepkisini hızlı veriyordu artık vücudunuz dışardan gelen etkilere fazla etki göstermemektedir. 50 yaşının üstü kadınlar için cilt bakımını yapabilmeniz için bunları birkaç başlıkta inceleyelim.

50 Yaş Üstü kadınlarda Beslenmenin Önemi

Aldığınız gıdaların cildiniz ile direkt teması bulunmasa da bu gıdaların cildinize etkisi fazladır. Aldığınız gıdaların her yaş grubu için bir önemi vardır ancak 50 yaş üstü kadınları için bu önem biraz daha artmaktadır. Bu yaşlardaki kadınlarda genellikle kalp rahatsızlığı, menopoz ve damar tıkanıklıkları benzeri hastalıkların çıkması muhtemeldir. 50 yaşını aşmış bayanların en iyi kullanacağı besinler arasında omega 3 yağıdır bunu somon, ton balığı ve brokoli gibi besinlerde bulmanız mümkündür ama unutmayın ki her şeyin fazlası zarardır. Doğanın bize sunduğu lezzetli besinleri ve meyveleri yemeyi unutmayın çünkü bunlar doğanın bir mucizesidir. Bol bol kara ve kırmızı üzüm yiyin bunların içerisinde bulundurduğu antioksidanlar sizin vücudunuza iyi bir direnç sağlamanızda yardımcı olacaktır.

50 yaşını geçmiş bayanlarda en çok görülen rahatsızlıklardan biriside kemik erimesindir. Bu hastalığa da soya fasulyesi ve soya yağının iyi geldiği bilinmektedir. Bu gıdaları her seferinde tüketmeyi ihmal etmeyin. Kemiklerinizi güçlendirmeniz için kalsiyum içeren gıdalardan tercih etmenizi tavsiye ederim. Bu ihtiyacınızı günlük olarak karşılamanız gerekmektedir. 50 yaşını geçmiş bir bayanın günlük olarak ortalama 1000 ile 1200 miligram arasında bir kalsiyum ihtiyacı vardır. Kalsiyum en çok süt ve süt ürünlerinde bulunmasıyla bilinir ancak karnabahar, kuruyemiş, fındık ve pekmez gibi gıdalarda da bulunmaktadır. Kuru meyvelerde de kalsiyumun çokça bulunduğunu söylememiz mümkün.

50 Yaşını Geçmiş Bayanlar için Yüz Bakımı

50 yaşını geçtikten sonra yüzünüze kullanacağınız bir çok ürün genç olduğunuz zaman kullandığınızdaki yaptığı etki kadar etki yapmadığını göreceksiniz artık. 20 ile 30 yaşının arasındaki halimde ben çok bakımlı bir bayandım diyorsanız kendine bakım yapmayan bir bayana göre daha şanslısınız demektir. Yaşınıza oranla kullandığınız güzellik ürünleri de etkisinin artmış olması gerekmektedir. Çünkü gençken kullandığınız ürünlerin sert olması cildinize zarar verecektir ancak artık deriniz kırışmaya başladığı için o kırışıklıkların altına inmeniz için sert ürünler kullanmanız gerekmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.