Cildinize Bakarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Cildinize Bakarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Cilt bakımı bir kadın için hayatı boyunca önem vermesi gereken bir iştir. Cildinize bakarken dikkat etmeniz gereken detayları her zaman gözden kaçırabilirsiniz. Cildinize ne kadar önem verirseniz o kadar geç yaşlanırsınız buda sizi daha çekici ve genç gösterir. Cildinize bakarken dikkat etmeniz gerekenler bu tarz olaylardan dolayı önemlidir. Neden makyaj yaparsınız? Bunun nedeni her zaman daha güzel ve güneş gibi parlayan bir yüze sahip olmak değil midir? Bunlar sadece cildinize özen göstermeniz ile olacak şeylerdir. Eğer cildinize bakarsanız makyaj yapma gereği de duymazsınız. Yüzünüz deki kusurları örtmek için kullandığınız ürünler sizi daha çabuk yaşlı görünümü kazandıracaktır ancak cildinize özen gösterterek bu etkiden kurtulabilirsiniz. Günlük düzenli bir şekilde cilt bakımı yaparsanız makyaja çok fazla vakit harcamazsınız. Cildinize bakarken dikkat etmeniz gerekenleri şu şekilde kaleme alalım.

sigara-alkol-cilt-bakim

Cilt Bakımı Önemli Bilgiler

  • Cildinizin üzerinde çıkacak olan sivilcelere asla el sürmemeye dikkat edin. İlla da onun görünmesini istemiyorsanız bu işi elinizi sürmeden yapacağınız siyah nokta çıkarıcıları kullanabilirsiniz. Tabi bu metal çubuğu iyi dezenfekte yapmanızda sizin için fayda var daha farklı sonuçlar oluşturmadan bu çubuğu sivilcenizi patlamadan önce kolonya ile dezenfekte edin.
  • Makyaj yapmak her kadın için büyük bir keyiftir. Peki makyaj yapıyorsunuz ancak bu makyaj yapmakta kullandığınız ürünler ne kadar temiz? Bu ürünlerin temizliği cilt sağlığı için önemlidir en az haftada bir kez temizleyiniz bu ürünleri.
  • Her zaman cildinizi maskeler kullanarak güzel görünüm kazanabilirsiniz diyoruz. Fakat bu olayları her gün yapıyorsanız oda yanlış bir uygulama yerine geçer. Bunun nedenini şöyle anlatabiliriz maskeler ölü derilerden cildinizi arındırmak içindir aslında bu açıdan bakınca iyi gibi duruyor ancak cildinizde her gün ölü deri oluşmuyor. Bu işlemi haftada bir kez yapmanız makuldür. Bide maskelerin içerisinde kullandığınız maddelere dikkat edin eğer alerjiniz varsa bu size sıkıntı yaşatabilir.
  • Kötü alışkanlıklar her zaman sadece iç sağlığa zarar veriyor diyebiliriz. Fakat sigara ve alkol cilt güzelliğine de zarar verecek sonuçlar doğurabilir. Hatta cildinizi düşünüyorsanız yanınızda sigara içilmesine izin bile vermeyin. Etrafınız da çok sigara içiliyorsa o ortamdan uzaklaşın bu tür ortamlarda cildinizde leke oluşabilir ve erken yaşlanmaya maruz kalırsınız.
  • Aşırı güneşe maruz kalan derinizde bir süre sonra orta deride oluşan yıpranmalara neden olur. Bu olaya maruz kaldığınızda çeşitli cilt rahatsızlıklarına neden olur. Evden çıkmadan önce yaz kış dinlemeden güneş kremi kullanın bu cildinizi bir nebze koruyacaktır.
  • Cildinizde yağ salgısı fazla üretiliyorsa yani yağlı bir cilde sahipseniz bu salgılar bir süre sonra örtücü ürünler gözenekleri kapatır. Eve geldiğinizde mutlaka makyajınızı temizleyin. Hatta eğer daha gitmeyecekseniz bir yere kesinlikle ev içerisinde makyaj ile oturmayın. Uykuyu bekleyim derseniz mutlaka sonrası içinde üşeneceksiniz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.