Doğal Görünümlü Makyaj Yapımı

Doğal Görünümlü Makyaj Yapımı

Doğal görünümlü makyaj yapımı sanki makyaj yapmamışsınız gibi tamamen doğal gösterecek ve sizlere vereceğimiz tüyolar ile tamamen doğal gözükeceksiniz.

Doğal Görünümlü Makyaj Yapımı

Özellikle 2015 yılında yapılan bir çok defilede mankenler üzerinde kullanılan bu makyaj tekniği sayesinde sanki makyaj yokmuş gibi gözükmelerini sağladılar. Bizde bu doğal görünümlü makyaj yapımını sizlere anlatarak sizinde bu makyajı yapabilmenizi sağlayacağız.

Doğal Görünümlü Makyaj

Doğal Görünümlü Yüz Makyajı

Eğer doğal bir makyaj yapmak istiyorsanız, çok ince yapılı ve krem fondöteni tüm yüzünüze uygulayın. Krem fondötenler hem cildinizi nemlendirir hemde kuru bir görüntünün önüne geçer. Fondöten seçeceğiniz zaman doğal cilt tonunuza uyumlu olup olmadığını deneyip, seçime çok özen gösterin.

Doğal Görünümlü Yanak Makyajı

Doğal gözükebilmek için ikinci işlemimiz yanaklara olacak. Uygulayacağınız allık elmacık kemiklerinize ve cilt tonunuzla uyumlu aynı zamanda naturel renklerde sürülmelidir. Ancak açık tenli bir cildiniz var ise pembe veya gül kurusu tonlarını tercih etmeye çalışın.

Toz allık kullanmamaya çalışın. Daha çok krem yapısında olan allıkları tercih edin. Krem yapısındaki allıklar yüzünüzün daha doğal gözükmesini sağlar.

Doğal Görünümlü Kirpik Makyajı

Doğal görünümlü bir makyaj için kirpiklerini kirpik kıvırıcı ile kıvırmaya çalışın. Eğer gözlerim daha ön planda olsun diyorsanız, kirpiklere maskara uygulayın. Ancak makyajın doğal durması için maskarayı tek kat uygulamayı unutmayın.

Doğal Görünümlü Kaş Makyajı

Kaşlar arasındaki boşlukları kaş renginize uyum sağlayan bir kalem ile doldurun. Kaş aralarını boyarken kalın ve büyük çizgiler yerine çok küçük ve ince çizgiler halinde boyamaya özen gösterin. Bu boyama sırasında kaş yapınızı kesinlikle bozmayın. Sadece kaş arasındaki boşlukları boyayın.

Doğal Görünümlü Dudak Makyajı

Doğal görünümlü bir dudak istiyorsanız mutlaka nude tonu rujlar seçmelisiniz. Nude tonlu rujlar ve dudak renginiz oturursa harika olur. Üzerine yapacağınız lip balm yardımı ile dudaklarınız ışıldayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.