Kaş Jeli Nasıl Yapılır

Kaş Jeli Nasıl Yapılır

Doğal malzemeler kullanarak evinizde kaş jeli yapmanız oldukça basittir. Son yıllar da en büyük trendlerinde başında gelen kalın kaş modasıdır. Daha ince kaşların moda olduğu zamanlarda, kaşlarını incelten tüm bayanlar şimdilerde kaşları kalınlaşsın diye bin bir türlü yöntem denemektedirler.

Kaşların kalınlaştırılması sırasında ise kozmetik ürünler de kurtarıcıları olmaktadır. Onlardan birisi ise kaş jelleridir. Daha çok kaşların sabitlenmisi için kullanılan jeller doğal malzemeler kullanarak yapıldığında kaşlarının kalınlaşmasını isteyen bayanların da rahatlık ile kullanabileceği ürün haline gelmiştir.

Kaş jeli kaşlara daha temiz ve toplu bir görünüm verme de ve şekillendirmede oldukça faydalıdır. Şekilli kaşlar, bakışlara ayrı bir anlam katarak göz makyajının da etkisini arttırdığından kaş jeli kullanımı da oldukça önemlidir. Birden fazla makyaj ürünü markasının kaş jelini piyasa da rahatlık ile bulmanız mümkün fakat herkesin bu ürünü almasının da imkanı olmayabilir.

Evde kaş jeli hazırlamanız oldukça kolay bir işlemdir. Sizlere verdiğimiz malzeme listesinden tüm ürünleri hazırlayarak kısa süre içerisinde kaş jelini hazırlayabilir ve hemen kullanabilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken ise bir kaç nokta bulunmaktadır.

Saç jeli yapımında kullanılan far çok fazla olmamalıdır. Ayrıca hazırladığınız jeli kullanacağınız fırçanın da temiz olması önemlidir. Malzeme listesinde bulunan ürünlerden birine alerjiniz var ise bu tarifi uygulamamalısınız. Kaş jelini uyguladıktan sonra herhangi bir alerjik durum meydana geldi ise, kaşlarınızı hemen temizleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Kaşlarınızın daha gür, daha kavisli veya şeklinin gün boyu bozulmamasını sağlamak istiyor iseniz kaş jeli hazırlanışına bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Özellikle kaşların seyrekliğinden şikayetçi olan bayanlar için kurtarıcı olacak jel, aloevera yağı, saç şekillendirici ve far yardımı ile hazır hale getirebilirsiniz. Bir miktar aloevera yağının içine kullanmış olduğunuz saç şekillendirici spreyden sıkın. İçine kaş renginize uygun olan bir fardan az miktarda ekleyin. Kullanılmayan bir maskara fırçasıyla uygulamayı yapabilirsiniz.Kaş jelini far ile renklendirmek, kaşlarınızı daha gür gösterecektir. Eğer buna gerek duymazsanız aloavere yağı ve saç spreyini tek başına kullanabilirsiniz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.