Makyajla Burun Küçültme

Makyajla Burun Küçültme

Araştırmalarımıza göre estetik ameliyatlar arasında en sık yaptırılan ve en çok tercih edilen estetik ameliyatı burun küçültme operasyonuymuş. Burun estetiğinden korkan ve burunlarını hafif ölçüde küçük makyaj hileleri ile burnunuzu küçük gösterebilirsiniz.

Makyajla Burun Küçültme

Her kadında olmasa da bazı kadınların en büyük hayali küçük ve suratına göre estetik duracak bir buruna sahip olmaktır. Küçük burna sahip olan bayanların yüzü daha geniş göründüğünden dolayı göz çevreleri daha çok dikkat çeker. Böylece daha çok çekici görünürler.

Eğer sizinde burun yapınız normalinden büyük ve burnunuzun yüzünüze göre daha estetik görünmesini istiyorsanız , bazı makyaj tekniklerini kullanarak burun küçültme hileleri ile burnunuzu daha ölçülü ve küçük gösterebilirsiniz.

Ünlülerin Kullandığı Makyajla Burun Küçültme

Televizyonlarda bolca büyük buruna sahip ünlü var. Ancak devamlı kamera karşısında oldukları için küçük makyaj hileleri ile burunlarını küçücük göstermeyi başarıyorlar. İşte sizlere tam bu konuda yardımcı olmak makyaj hileleri ile burnunuzu daha küçük göstermenizi sağlayacak olan püf noktamız aşağıdadır.

Makyaj ile Burun Küçültme Yöntemi

Sizlere makyaj ile burnunuzu nasıl küçülteceğinizi maddeler halinde ve kullanacağınız makyaj malzemelerini paylaşalım.

  1. İlk olarak bir aydınlatıcı ile burnunuzun üst kısmına , yukarıdan aşağıya olmak üzere sürün. Daha sonrada sürdüğünüz aydınlatıcıyı sadece o kısıma dağıtın. Yan kısımlara taşırmamaya dikkat edin. Ardından ikinci adıma geçebilirsiniz.
  2. Bu adımda ten renginizden üç kat daha koyu bir fondöteni , far fırçası ile az miktarda alarak burun ucundan yukarıya doğru çekerek sürün. Doğru olan yer Birinci maddedeki yan kısımlara dediğimiz yerdir. Burun ucundan kaşlara kadar uzanan yer.
  3. İkinci adımda uyguladığınız fondöteni bu sefer fırça ile dağıtın. Hat çizgilerinin belli olmamasını sağlayın.
  4. Son olarak aydınlatıcı ve fondötenin bulunduğu yeri bir pudra süngeri ile üzerinden geçin ve karışmasını sağlayın.
  5. Dilerseniz aynı uygulamayı çok az miktarda burun ucuna uygulayabilirsiniz. Burun uçlarının ten renginiz de kalmamasına dikkat edin. Ayrıca küçük dokunuşlar yapmaya özen gösterin.

Artık sizde dizilerde , filmlerde burun küçültme makyajı uygulayan ünlüler gibi günlük makyajınızda da uygulayabilirsiniz. Bu makyajdan sonra göz makyajı kategorisine bakarak , harika bir göz makyajı da uygulayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.