Kalıcı Makyaj Öncesi Sonrası

Kalıcı Makyaj Öncesi Sonrası

Kalıcı makyaj yaptırmadan önce bazı önemli hususları bilmenizde yarar var. Kalıcı makyaj hemen hemen her bayanın bir kere kafasından geçirdiği ve kalıcı makyaj yaptırsam mı diye düşündüğü bir durum haline gelmiştir. Çünkü kalıcı makyaj yaptıran birisi her zaman bakımlı ve güzel gözükmek için ekstra bir şey yapmasına gerek kalmaz.

Kalıcı Makyaj Öncesi Sonrası

Kalıcı makyaj yaptırdığınızda sabah kalkar kalmaz her hangi bir ruj sürmenize , kaşlarınıza kalem çekmenize gerek kalkmaz. Aynaya baktığınızda her zaman kendinizi güzel görürsünüz.

Lafı çok uzatmadan kalıcı makyaj öncesi ve sonrasında bazı bilinmesi gereken püf noktalar vardır. Eğer kalıcı makyaj yaptırmaya karar verdiyseniz , aşağıda sizler için paylaştığımız bazı noktaları gözden geçirmenizde yarar var.

Kalıcı Makyaj Sonrası Renk Oturması

Kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra doktorunuz da size söyleyecektir. Kalıcı makyaj sonrası , rengin cilde oturması hemen hemen 2 hafta kadar sürmektedir. Genel olarak kalıcı dudak makyajı yaptıran bayanlarda iyileşme süresi boyunca dudaklarında soluk bir görünüm oluşur. İşte bu görünüm kalıcı makyajın renginin oturma sürecidir. Eğer sizde kalıcı makyaj yaptırıp iki hafta geçmemesine rağmen bir renk sorunu yaşıyorsanız hemen telaşa kapılmayın.

Eğer kaşlarınıza kalıcı makyaj yaptırdıysanız , dudaklarda yaşanan renk oturmasının tam tersini yaşarsınız. Kaşa yapılan kalıcı makyaj çok daha canlı gözükür. Kaşın çevresi ve içi çok parlak gözükür. Ancak dediğimiz gibi kalıcı makyajın renk oturması yaklaşık 2 hafta kadar sürer.

Kalıcı Makyajın Yan Etkileri

Kalıcı makyajın bilinen bir yan etkisi yoktur. Ancak bilinmeyen veya dikkat edilmeyen yan etkileri vardır. Öncelikle kalıcı makyajın yapılacağı yerden kullanılan alet ve edavatlara kadar her şeyin çok steril olması gerekmektedir.

Kalıcı makyaj yaptırmadan önce cildinizin bir alerjisi olup olmadığını kontrol ettirmeniz gerekir. Bunun için bir kaç test yaptırabilirsiniz. Ayrıca kalıcı makyaj öncesinde kanınızı sulandırıcı hiç bir ilaç kullanmamanız gerekmektedir.

Kalıcı Makyaj Acır mı?

Kalıcı makyajın acısı çok azdır. Kalıcı makyaj yaptırıp , acıdan şikayet eden kimseye rastlamadık. Sadece kalıcı makyaj yapılırken makine titreşiminden ve durumun stresinden dolayı bir tedirginlik yaşanıyor.

Kalıcı Makyaj Öncesi Anestezi

Kalıcı makyaj öncesi sadece uyuşturucu bir krem sürülür ve kalıcı makyaj yapılacak olan yer uyuşturulur. Krem sayesinde bölge uyuşur ve kalıcı makyaj işlemi başlar. Ancak dudak bölgesine yapılan makyaj doktorun kararına göre ve genel olarak iğneli anestezi yapılır.

Kalıcı Makyaj ve Kızarıklık

Kalıcı makyaj sonrasında kızarıklık ve hafif yanma olabilir. Bu çok normaldir. Ancak bunun da çözümü vardır. Kalıcı makyaj sonrasında buz ile bölge ovuşturulduğunda daha iyi hissedilir.

Kalıcı Makyaj Sonrası Kabuk Bağlama

Kalıcı makyaj sonrasında gözle görülmeyecek derece çok ince kabuklar oluşabilir. Ancak bu kabuklar 2 veya 3 gün içerisinde dökülür. Kabukları kesinlikle elinizle kopartmayın. Eğer elinizle kabukları koparırsanız , kalıcı makyajı bozabilir ve rengin değişmesine neden olabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Sonrasında Su ile Temas

Kalıcı makyaj yaptıran bir çok kişinin aklını kurcalayan sorulardan bir tanesi de su ile temas etmesidir. Kalıcı makyaj sonrasında yaklaşık 2 hafta kadar bir süre hamam veya saunaya girmemeniz gerekir. Bu süre içerisinde de su ile temas ettirmekten kaçınmalısınız.

Kalıcı Makyaj Sonrasında Krem Kullanımı

Kalıcı makyaj sonrasında doktorunuzun tavsiyesi üzerine krem kullanabilirsiniz. Mümkün olduğunda gliserinli kremleri tercih etmelisiniz. Özellikle bephanthene plus kremini kullanabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Sonrasında Güneş ve Solaryum

Kalıcı makyaj sonrasında güneşten korunmalısınız. Yüksek faktörlü güneş kremleri işinizi görecektir. Ancak mümkün olduğu kadar güneşe çıkmamanızda fayda var. Aksi taktirde makyaj bölgesinde lekeler oluşabilir ve tekrar işlem yaptırmanıza neden olabilir.

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Süre Gider?

Kalıcı makyajın kalıcılık süresi değişkendir. Kalıcı makyajın süresi tamamen yaptıracak olan kişinin cilt dokusuna ve bakımına bağlıdır. Aynı zamanda esmer tenli kişiler açık tenli kişilere göre daha şanslıdır.

Kalıcı Makyaj Çıkartılır mı?

Kalıcı makyaj çıkartılır. Ancak bu işlem yapılmasından çok daha zordur. Kalıcı makyajı çıkartmak için farklı yöntemler uygulanır. Bu yöntemler arasında asit , lazer , krem gibi yöntemler mevcuttur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.