Ivana Sert Makyajı Nasıl Yapılır?

Ivana Sert Makyajı Nasıl Yapılır?

Hemen hemen her haftanın olay olan kadını Ivana Sert’in uyguladığı makyaj tekniğini öğrenmek istermisiniz? İşte sizlere bu yazımızda Ivana Sert Makyajı Nasıl Yapılır? Adım adım anlatmaya çalışacağım. Sizde Ivana Sert’in uyguladığı makyaj tekniği ile gözlere hitap edebilirsiniz.

Ivana Sert Makyajı Nasıl Yapılır?

Bu Tarz Benim yarışmasından transfer ile İşte Benim Stilim yarışmasına geçen Ivana Sert , televizyon dünyasında konuşması , giyimi ve makyajıyla her hafta ekranlara damga vuruyor. Bu yazımızda böylesine güzel ve başarılı bir kadının makyajını nasıl yaptığını sizlere anlatacağım.

O zaman lafı fazla uzatmadan Ivana Sert’in uyguladığı makyaj tekniğini adım adım sizlere anlatalım.

  • Ivana sert makyajına başlamadan yapmamız gereken ilk iş cildimizi oldukça güzel bir şekilde ilk öne yıkayıp , daha sonra tonik ile temizleyerek , nemlendiricimizi sürerek işleme başlayalım.
  • Ivana Sert makyajı için ilk olarak Mac Makyaj Sabitleyiciyi elinize biraz sürüp , yüzümüzün her yerine uyguluyoruz.
  • Eğer cildinizde herhangi bir sivilce veya sivilce kızarıklığı var ise yine bir Mac ürünü olan Nv30 kapatıcı ile sivilce veya sivilce kızarıklığını kapatıyoruz.
  • Ivana biraz bronz bir cilde sahip olduğu veya solaryum kullandığı için cildinize bronzlaştırıcı uygulayabilirsiniz. Uygulayacağınız bronzlaştırıcı Mac Bronz nc45 krem olabilir.
  • Göz altlarını kapatmak için göz altı kapatıcı kullanarak göz makyajına artık geçebiliriz.
  • Artık baz hazır. Göz makyajını yapabilmemiz için ilk olarak aydınlatıcı farımızı sürüyoruz.

ÖNEMLİ

Ivana Sert yaptığı her makyajda gözlerini öne çıkartan makyajlar yapmaktadır. Özellikle siyah göz kalemi bu konuda bize çok yararlı olacak.

  • Göz makyajında ilk olarak göz kapaklarının üzerine bir aydınlatıcı sürüyoruz. Böylece makyajın buğu ve dağılmamasını sağlıyoruz.
  • Gözlerinize siyah göz kalemi çekerek , hafif bir kuyruk bırakıyoruz.
  • Ardından kalemle çekilen bölge üzerine hafif siyah bir far uygulayarak çizgiyi kalınlaştırıyoruz.
  • Son işlem olarak iki kat rimel sürüyoruz ve işlem tamamlanıyor.

Ivana Sert Makyajı Yanaklar

Ivana Sert makyajında koyu bir göz makyajı uyguladık. Uyguladığımız makyaja göre kaşlar arka planda kalması lazım ki , gözler ön plana çıksın. Bu nedenle koyu renk kaşlarınız varsa kalemle veya allıkla kaş renginizi açabilirsiniz.

Ivana Sert Dudak Makyajı

Ivana Sert dudaklarına genel olarak ten rengine yakın rujlar kullanmayı seviyor. Dudaklarımıza sürdüğümüz rujdan sonra artık Ivana Sert makyajı hazırdır.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.