Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece Makyajı Nasıl Yapılır? Gece makyajı , en özel günler için yapılan ve yapılırken çok dikkat edilmesi gereken makyajlardan bir tanesidir. Dikkat edilmesinin yanında iyi bir gece makyajı için bir gün öncesinde iyi dinlenilmiş olması gerekmektedir.

Gece Makyajı Yapımı

  • Gece makyajı yapımında en önemli ve dikkat edilmesi gereken bölgeler göz ve dudaklardır. Bu nedenle göz çevresine süreceğiniz fondöten çok önemlidir. Fondöteni sürerken parmaklarınızı kullanın ve göz altı ile göz üstüne uygulayın.
  • Sürdüğünüz fondöten cilt renginizle uyum sağlamalıdır. Bu nedenle ten renginizin bir ton açık rengi ile uygulama yapmanızda yarar vardır. Yüzünüzde uygulayacağınız ikinci bölge ise elmacık kemikleridir. Gözlerinize uyguladığınız yöntemin aynısını elmacık kemiklerinize de uygulayın.
  • Gece makyajında önemli olan bölgelerden bir tanesi de kaşlardır. Kaşlarınızı gece makyajından önce temizlemeli ve daha güzel gözükmesi için kaş fırçası ve kaş kalemi ile şekillendirilmelidir.
  • Gece makyajına gözlere far sürmeye geçebiliriz. Süreceğiniz renkler hafif , orta veya koyu renkler olabilir. Bu tercih giyeceğiniz kıyafete uyumlu olabilir. Üst kirpikler boyunca ve ince bir hat ile göz kapaklarınızın üstünü karartın. Bunun gibi bir çok göz farı uygulamasını kullanabilirsiniz.
  • Gözlerinize kalem çekerek resimde olduğu gibi güzel bir şekil verebilirsiniz. Gözler etkili ve çarpıcı olmalıdır. Cilt renginizin zıt renkleri sizi iki kat daha güzel gösterecektir.
  • Eyeliner muhakkak kullanılmalıdır. Eyeliner tercihi ince olarak seçilirse , daha etkili sonuçlar verecektir. Gözlerinize ışıltı katmak için simli veya parıltılı farlar uygulayabilirsiniz.
  • Gece makyajında dudaklar çok önemlidir. Kırmızı veya pembe renkler sürebilir ve dudak kalemi ile dudağınızı çevreleyerek daha çekici bir kıvama getirebilirsiniz.

Artık hazırız. Uyguladığımız gece makyajı ile bütün dikkatleri üzerinize çekmenin zamanı bence çoktan geldi ve geçiyor. Son işlem olarak aynada kendinize bakın ve gurur duyun. Güzelliğinize güzellik kattınız tebrikler.

YORUMLAR

  1. blank Ayna Modelleri dedi ki:

    Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bilgiler icin tesekür ederim. Benim elim malesef hic makkyaji yatkin degil ama tekrar deneyecem.