Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Saç kremi banyoda olmazsa olmazlardan birisidir. Özellikle uzun saçlara sahip bayanların kullandığı saç kremleri hakkında sizlere daha iyi bilgi verebilmek amacıyla saç kremi nasıl kullanılır? Saç kremi nasıl uygulanır? sizlerle paylaşmak istedik.

Saç Kremi Nedir ?

Bayanlar saçlarının daha yumuşak olması amacıyla saç kremi kullanır. Banyo sonrasında saçlarınızı tararken kırılmaması , parlak olması ve kolay şekle girmesi için kullanılmaktadır.

Saç Nasıl Kullanılır ?

Saç kremleri duş sırasında ve duştan sonra kullanılanlar olmak üzere ikiye ayrılır. Bazı saç kremleri banyoda son durulama suyundan önce kullanılırken bazı saç kremleri de banyo sonrasında saçların daha kolay taranması ve şekil alması için kullanılır. Banyo sonrası kullanılan saç kremlerine durulanmayan saç kremi denmektedir.

Aşağıda sizlere saç kremi nasıl uygulanır ? hakkında bilgi verilmiştir.

  • Saç kremi kullanımı : Banyoda son durulama suyundan önce saç kremini elinize dökün ve iki elinizle saç diplerinize değmeyecek şekilde saçlarınıza uygulayın. Saç diplerinize değmemesi için başınızı öne eğebilirsiniz.
  • Durulanmayan saç kremi kullanımı : Bu saç kremi banyodan sonra kullanılır. Başınızı ön tarafa doğru eğin ve iki elinizle saçlarınızın arasına dağıtın. Saç diplerinize gelmemesine dikkat edin.

Saç Kremi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle her marka saç kremi alınmaz. Marka vermek istemiyoruz. Ancak alacağınız saç kremi iyi bir marka saç kremi olmasına dikkat edin. Bazı saç kremi markaları , saç kremlerinin içerisinde ağır kimyasal maddeler kullanıyorlar. Bu kimyasallar saçlara zarar verirse saçlarınız mahvolabilir. Giden saçlarınızı toparlamanız 1-2 seneyi bile bulabilir. Mümkün olduğu kadar iyi marka saç kremi kullanmalı veya bitkisel saç kremi almalısınız.

Saç Kremi Ne İşe Yarar?

  • Saç kremi , saçlarınızın yumuşamasına , saçların beslenmesi ve saç tellerinin kırılmasını engeller.
  • Saç uçlarına özel saç kremleri özellikle saç uçları için üretildiğinden saç diplerine sürülmemesi gerekir.
  • Saç kremi saç diplerine sürülmemelidir. Bunun nedeni saç diplerindeki saç köklerini zayıflatır ve saçların dökülmesini hızlandırır.
  • Saç kremleri saçları temizleme gibi bir işlem yapmaz. Bu nedenle saçlarınızı temizlemek için kesinlikle kullanılması önerilmez.
  • Saç kremleri çok sık kullanıldığında saçların yağlanmasına neden olabilir. Özellikle ince ve seyrek saçları daha çabuk yağlandırır.
  • Saç kremi çok fazla kullanılmamalıdır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.