Evde Doğal Bronzlaşma Yöntemi

Evde Doğal Bronzlaşma Yöntemi

Özellikle beyaz tenlilerin çok işine yarayacak olan evde doğal bronzlaşma tarifimiz ile artık kış aylarında bile doğal bronzluğun tadını çıkartabileceksiniz. Beyaz tenli olmak güzelliği simgeler ama bronzluğu da yabana atmamak lazım.

Evde Doğal Bronzlaşma

Evde kendinize hazırlayacağınız bir kaç malzeme ile öbür gün tamamen tatil yapıp dönmüş kadar bronzluk sağlayabileceksiniz. Evde doğal bronzlaşma tarifini istediğiniz zaman uygulayabilir ve dilediğiniz zaman bronzlaşabilirsiniz.

 

Ayrıca sizlere vereceğimiz bu doğal tarif ile gidip kimyasal maddeler kullanmadan tamamen doğal ve ne olduğu belirsiz malzemeler almanıza gerek kalmayacak. Bu malzemeler ile dakikalar içerisinde bronzlaştırıcınızı hazırlayacak ve bronzluğun tadını çıkartabileceksiniz.

Peki evde doğal yollardan bronzlaşmak için neler gerekli hemen malzemelerimize bakalım.

Malzemeler

  • Kakao ( 2 yemek kaşığı )
  • Vücut nemlendiricisi

Hazırlanışı  ve Uygulanışı : Gördüğünüz gibi malzemeler sadece bunlar. Yapmanız gereken tek şey bir losyon kutusu içerisine 2 yemek kaşığı kakao ve vücut nemlendiricinizi katarak karışımı hazırlamak. Nemlendirici yoğunluğunu kendiniz belirleyebilirsiniz. Ne kadar az koyarsanız , bronzluk kıvamını o kadar artacaktır.

Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra bacaklarınıza sürün ve kuruma olana kadar bekleyin. Ancak bu yöntem sabunla yıkadıktan sonra geçer. Bu yöntem maalesef kalıcı bir etki yaratmaz. Ancak ne zaman bronz olmak isterseniz , 2 dakikada karışımı hazırlayabilir ve yıkanacağınız vakte kadar bu bronzluğu vücudunuzda tutabilirsiniz.

Evde hazırlayacağınız bu mükemmel karışım ile doğal bronzlaşmış ve o eski beyazlığınızdan kurtulmuş olursunuz.

Kafanıza şöyle bir soru takılabilir; kıyafetlere bulaşmıyor mu? Hayır bulaşmaz! Eğer tam olarak kurumasını beklerseniz , su veya sabunla yıkamadığınız sürece bronzluk kalacaktır.

YORUMLAR

  1. blank elif dedi ki:

    Yüz icinde uygulanabiliyormu?? Herrhangi bir vucut kremi olabiliyormu??