Yüz Bakım Kremleri Nasıl Seçilir?

Yüz Bakım Kremleri Nasıl Seçilir?

Cilt bakımı ve yüzün temizlenmesinde yüz bakım kremleri çok önemlidir. Çünkü, yüzeysel olarak temizleme, daha çok nemlendirme ve buna benzer birçok biriken kirleri giderme bakımından Yüz bakım kremlerinin ayrı bir yeri vardır. Ama doğru zaman ve doğru cilde uygulaması yapılması gerekir.

Yüz Bakım Kremleri

Kadınların kendilerine has yüz derisi olduğu için, kullanacakları krem de bu cilt derisine en yatkın olan krem olmalı. Erkeklerin de aynı şekilde derilerine uygun kremleri kullanmaları gerekir. Yaz ve kış aylarında ayrı krem seçimleri yapmalıyız. Çünkü, yaz aylarında sıcakla beraber cilt çabuk kabuk bağlar. Bu kabuk bağlama soyulmasına neden olur. Kış aylarında da, yüz aşırı sertleşir. Sertleşen yüz derisi zamanla çatlamaya ve kesikler oluşmaya başlar.

Kışlık Yüz Bakım Kremleri

Kış aylarında Yüz bakımı için krem seçerken çok dikkatli olmak gerekir. Seçeceğiniz kremler cildinizle tam uyumu göstermezse, bu sefer cilt derinizde yaralar veya çatlamalar meydana gelir. Kremden önce, evlerde kendiniz organik malzemelerden çok da güzel maskeler yapabilirsiniz. “ Bioderman” kremler arasında seçenekleri bol bir krem türü. Kış aylarında sizi için yumuşatan ve nemli tutan kremleri öneririz. Bu tarz kremleri kullandığınız zaman, cildiniz üzerinde pürüzler ortadan kalkar. Soğuğa karşı yüz cildiniz daha savunmacı olur.

Kremi Neye Göre Seçmeliyim

Yüz Bakım Kremini seçerken, ilk olarak kendi cildinize ve deri yapınıza uygun olanı seçin. Aksi halde, yanlış krem kullandığınız zaman cildiniz üzerinde geri dönüşü olmayan yaralar ve bazı değişik noktalar meydana gelir. Yağlı bir cilt için orta seviyede Yağlı kremler önerilir. Kuru ciltler için yüksek dereceli nemlendirici kremler kullanmalıyız. Eğer değişik ölçülerde ve oran olarak fazla krem kullanımı yaparsak, bu sefer cildiniz direnç kaybeder. Özellikle yağlı ciltler için krem seçimleri abartılı nemli olmamalı. Yada çok fazla buhar oluşturan bir krem türü kesinlikle olmaz.

Yüz Bakım Kremlerini seçerken, markanın değeri ve kendi yüz şeklinize en yatkın olanı ilk olarak seçin.

YORUMLAR

  1. blank ayşe dedi ki:

    hepsini denedim ama kısa vadede net sonuç alamayınca insan bırakıyor..