Soğan Maskesi Nasıl Yapılır? Soğan Maskesi Tarifi

Soğan Maskesi Nasıl Yapılır? Soğan Maskesi Tarifi

Soğan Maskesi Yapımı; Yağlı ciltlerde sivilce üretimi diğer cilt yapılarına göre daha fazla olur. Bu nedenle yağlı ciltlerde sivilceleri eritebilmek için soğan maskesi uygulanır. Sivilce tedavisinde çok sık kullanılan soğan maskesi , cilt üzerindeki sivilceleri giderirken maske içerisinde bulunan yulaf gözenekleri derinlemesine temizler.

Avrupa’da çok sık kullanılan soğan maskesi , kokusuna aldırış edilmeden çok yararlı ve sivilce tedavisinde net sonuçlar verdiğinden dolayı çok kullanılır. Şimdi sizlere bu başarılı maskenin nasıl yapılacağı hakkında detaylarla bilgi verecek olursak , soğan maskesinin yapılışı aşağıdaki gibidir.

Soğan Maskesi Nasıl Yapılır?

Öncelikle soğan maskesi yapımı için bize gerekli olan malzemeler şu şekildedir; bal , su , soğan ve yulaf ezmesi ile soğan maskemizi hazırlayacağız.

Soğan maskesini hazırlamamız için yapmamız gereken , yulaf ezmesini bir kase içerisine alın ve üzerine kaynar su dökün. Bir yandan da soğanı blenderdan geçirip yulaf ezmesinin üzerine dökelim. Ardından sıcak olan karışımın üzerine bal ekleyerek karışımımızı tamamlayalım.

Hazırladığınız soğan maskesinin görünümü aşağıdaki gibi olacaktır.

 

Soğan Maskesi Nasıl Uygulanır?

Soğan maskesinin kokusu biraz kötü olabilir. Ancak yağlı ciltlerde çok iyi etkiler yarattığı için kullanımı ve uygulanışı etkilidir.

Cildinize hazırladığınız maskeyi masaj yaparak ve yuvarlak daireler çizerek uygulayın. Özellikle sivilcelerin bulunduğu yerlerin üzerinde daha iyi durun. Yaklaşık 10 dakika bekleyin ve ılık su ile cildinizi temizleyin. Eğer maske artarsa bir kavanozda 1 hafta buzdolabında saklayabilirsiniz.

Soğan Maskesi Kullananlar

Soğan maskesi kullananlar yaptıkları yorumları sizler için derlemeye çalıştım.

 • Bende kullanıyorum haftada 1 kere gerçekten çok yumuşak yapıyor bide uzatıyor tek kullandım şey soğan suyu çok faydasını görüyorum
 • Sakın yapma ben yaptım çok kötü koktu 3 hafta geçmesine rağmen her duş aldığımda ıslaklıkla yine çıkıyor kokusu
 • Denedim soğanı haşlayıp suyunu saça sürüp bekliyorsun saçı güzel yapıyor uzatıyor ben bide destek olarak restorex şampuanı kullanıyorum

Soğan Maskesi Zararları

Soğan maskesini haftada 2 kere cildinize uygulayabilirsiniz. Ancak cildinizde akne sorunu yaşıyorsanız ve soğan maskesi ile 1 ay içerisinde hala sonuç alamadıysanız , bir dermotoloğa başvurmanızda yarar vardır. Cildinde aşırı sivilce problemi olan kişilerin hormonsal bozukluk sorunları olabilir. Doktorunuz size yardımcı olacaktır.

YORUMLAR

 1. blank Almira C dedi ki:

  Bunun bir de aynısının saç için olanı vardı ama kokusundan dolayı hep geri adım atmak zorunda kaldım internette doğal keratin maske satan bir firma buldum ürün biraz pahalıydı ama bundan daha iyisi olamazdı gerçekten sonuçlar muazzam denemenizi mutlaka öneririm

  1. blank Elif Uysal dedi ki:

   Bahsettiğin liquid keratin sanırım bende kullanıyorum kesinlikle daha iyisi yok