Zayıflama Egzersizleri (15 Dakika)

Zayıflama Egzersizleri (15 Dakika)

Kış dönemine girmemiz ile beraber kişilerin egzersiz yapma oranları da soğuk havadan dolayı bir hayli düşmektedir. Egzersize alışmış bir vücut kış günlerinde fazlası ile yağlanma yapabilmektedir. Evde kendi ortamınızda uygulayabileceğiniz basit egzersizler bulunmaktadır. Günde sadece 15 dakikanızı ayırarak egzersizlerinize devam edebilirsiniz.

  • Dizlerinizi 90 derecelik açı haline getirin, resimde görüldüğü gibi ellerinizi ensenize koyun ve dirseklerinizi açın. Karnınızı olabildiğince içinize çekerek kaburgalarınızı kapatın. 15 defa bu hareketi tekrarlayın. Tekrarlamalarda 45-60 saniye mola vererek devam edebilirsiniz.

agustos-2012-egzersiz-resim-2

  • İkinci egzersiz ise beli inceltmekte en iyi yöntemdir. Sırtüstü yatın ve bacaklarınızı masa durumuna getirin. Ellerinizi boynun arkasına koyun ve dirseklerinizi açın. Her iki tarafa da 6 defa aynı şekilde tekrarlayın.

agustos-2012-egzersiz-resim-3

  • Göbek yağlarını yakmakta fazlası ile etkilidir. Elleriniz ile başınıza destek verin ve dirseğinizi açabildiğiniz kadar açın. Bacaklarınızı resimdeki gibi uzatın. Hareketi 10-15 defa tekrarlayın.

31

  • Sırt üstü yatar vaziyette uzanın bacaklarınızı karnınıza doğru getirin. Dizlerinizden bükerek masa pozisyonuna gelin. Nefes alırken karnınızı içeride tutun ve üst kısmınızı yerden kaldırırken elinizi dizinizin iç kısmına getirin ve diğeri ile dış tarafını tutun. Her iki bacağa 5, toplam 10 defa hareketi yenileyin.

4

  • Yere uzanın, bacaklarınızı resimdeki gibi düz bir şekilde açın. Bacaklarınızı sırası ile değiştirerek nefesiniz ile beraber iki tarafta 15 kez tekrarlayın.

5

  • Sıradaki hareket tüm karın kaslarınızı çalıştırmaktadır. Oturma pozisyonunu alın ve sırtınız düz, kollarınız birbirine paralel bir şekilde, yüzünüz dizlerinize bakar şekilde olsun. Nefes alın, nefesinizi verirken kollarınızı yanlara açın geriye doğru, hafifçe kendinizi çevirin.

6

  • Sırtüstü yatın ve bacaklarınızı düz bir şekilde havaya kaldırın. Kollarınızda yan tarafınızda olsun. Beş defa nefes alın, beş defa da nefes verirken kollarınızı yere doğru kısa itişler yapın. Hareketi 10 defa tekrarlayın.

7

Bu hareketleri ile şikayetçi olduğunuz, basenlerinizden ve göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Aynaya baktığınızda, karşınızda fit görünümlü olmak kim istemez ki? Sadece 15 dakika ile fit görünüme sahip olun.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.