Göbek Eritme Maskeleri

Göbek Eritme Maskeleri

Göbek Eritme Maskeleri. Göbek eritmek düşünüldüğü kadar kolay olmamaktadır. Özellikle düzensiz bir kilo alımınız ve dengesiz besleniyorsanız vücutta en çok yağlanan bölge göbektir.

Göbek eritme egzersizlerinin dışarısında göbek eritme maskeleriyle de göbek yağlarından kurtulabilmektesiniz. Uygulanan göbek eritme maskeleri spor yapıldıktan sonra uygulanılması daha verimli sonuçlar vermektedir. Haftada üç defa uygulanabilecek maskelerle göbek yağlarını da eritebilirsiniz.

Hangi Maskeler Daha Etkilidir?

Tatlı kaşığı defne ve limon yağı karışımı ile hazırlanan maske, egzersizlerden sonra uygulandığında çok etkili olmaktadır.

Defne ve limon yağı karıştırıldıktan sonra karın üzerine masaj yaparak sürülmektedir. Sürdükten sonra kaşıntı ve yanma hissi olacaktır. 15 ila 20 dakika bekletip karışımı göbeğinizden yıkayarak temizleyebilirsiniz.

İkinci maske ise susam ve biberiye yağına limon karıştırılır. Miktar olarak çorba kaşığı limon suyu, susamdan iki çorba kaşığı ve biberiyeden de bir çorba kaşığı kullanarak maske hazırlanır. Hazırlanan maskeyi karnınızın üzerinde masaj yaparak sürün. 40 ila 45 dakika bekletip karın bölgesini temizleyin.

Göbek eritmede kullanılan üçüncü maske ise doğal yağlardan elde edilen maskelerdir. Tatlı kaşığı portakal ve biberiye yağının karıştırılması ile yapılır. Maskeyi egzersizlerden sonra karın bölgenize sürün.  Tüm karın bölgesini streç ile kaplayın. Yarım saat sonra ılık su ile temizleyin.

Göbek Eritme Kürleri Yaralı mı?

Göbek eritme kürleri doğru uygulandığı vakit yararı çok fazla görülmüştür. Kürlerden biri ise yoğurt ile hazırlanmaktadır.

Özellikle kürde yağsız yoğurt kullanılmaktadır. Yağsız yoğurt yapılan araştırmalar da %80 oranlarında göbek yağlarını eritmede etkili olduğu ortaya çıkmıştır.

1 kase yağsız yoğurt, 1’er çay kaşığı zeytinyağı, zencefil, tarçın ve zerdeçal birbiriyle karıştırılır. Günde üç öğün aç karnına yemek öncesinde yenir. Göbek yağlarının erimesinde önemli adım atmış olacaksınız.

Ayrıca elma kürü de faydalıdır. Yemeklerden yarım saat önce yapılmalıdır. Elmada bulunan fruktoz şekerinin kana karışma süresi en az 20 dakikadır. Elma kürü, yemeklerde az da olsa daha az yemenizi sağlayacak. Elmayı rahatlıkla bulacağınızdan istediğiniz zaman uygulayabileceğiniz bir kürdür.  Yapmanız gereken öğlen ve akşam yemeklerinden önce 30 dakika önce 1 er adet kabuğu kabuğu soyulan elma veya elma kompostosu tüketmektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.