Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?
 1. Porselen makyaj dediğimiz vakit genellikle çok abartılı olarak uygulanan makyaj rengi tonları ve uygulamaları gelmektedir. Porselen makyaj uygulaması soft ve güzel görünümlü olarak uygulanan kişinin yüzünde bulunan rahatsız edici izlerin giderilmesini sağlayan makyaj uygulamasıdır.

  Porselen Makyajın Tanımı

  Yüzünüzde rahatsız edici derecede izler bulunuyor ise porselen makyaj sizler için adeta bir kurtarıcı niteliğinde. Porselen makyaj uygulaması en fazla tv karşısına çıkan ünlülere veya gelinlere yapılmaktadır. Cildinizde yara izi oluştu veya alerji sonrası aşırı kabarıklık veya sivilcelenme var ise cildinizin pürüzsüz gözükmesi adına porselen makyajı tercih edebilirsiniz.

  Porselen Makyajın Amacı

  Bu makyaj seçiminde ki en önemli etkenlerden bir tanesi; sanki ciltte hiç makyaj yapılmamış ve makyaj yokmuş etkisi oluşturmaktır. Ayrıca cilde mükemmel bir pürüzsüzlük sağlayan, daha doğal cilt hatları oluşturan bir makyaj çeşidirdir.

  Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

  Profesyonel kişilerce uygulanan makyaj uygulaması özellikle kişisel ürünler ile yapılmalıdır. Çünkü eğer cildiniz çok problemli ise ziyaret ettiğiniz güzellik salonu cildinize doğru makyaj uygulamasını yapmadığında cilt probleminiz makyajınız ile örtüşmeyecektir. Bunun için her zaman işi uzmanına bırakmalısınız.

  Porselen makyaj uygulaması en fazla gece için uygulanması tavsiye edilen bir makyaj uygulamasıdır. Gündüz yapılması kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Gündüz yapıldığında gün ışığı daha fazla cildinizle temas edeceği için yüzünüzdeki tüm izler belirgin olacaktır. Cildinizde pürüzsüz bir görünüm sağlayan porselen makyaj ortalama olarak 42 saat sıcağa karşı dayanıklıdır. Ayrıca porselen makyaj uygulaması sudan da etkilenmeyen ürünler ile yapılmaktadır.

  Porselen makyaj uygulamasında her ne kadar kişi terlerse terlesin makyaj zarar görmemektedir. Yüzünüzde sanki makyaj yokmuş gibi doğal ve etkili bir görünüm oluşmaktadır. Porselen makyaj ile yüz hatlarınız belirginleşir.

  blank

  Porselen Makyajın Püf Noktaları

  • Önce yüz temizlenir ve iyice kurulanır.
  • Gelin makyajı yapıyorsanız hafif gece makyajı yapıyorsanız ise koyu tonlar tercih etmelisiniz.
  • Porselen makyajda en önemli şey sabitleyici spreydir. Makyajınızın kalıcılığının uzun süreli olması için porselen makyaj uygulaması yapıldıktan sonra sabitleyici ile sabitlemek gereklidir.
  • Uygulama öncesinde cildiniz temiz olmalı kıl, tüy vb makyaj sonrası belirgin şeyler olmamalı.

  blank

  Porselen Makyaj Uygulaması

  -Yüzümüzün  ölü derilerden arınması ve temizlenmesi adına ilk olarak yüzümüze peeling yapalım

  -Temizleme işlemi sonrasında yüzünüzü nemlendirin.

  -Cilt tonunuzla uygun renk tonu ile fondöteninizi yüzünüze uygulayın. Bu alanda likit bir ürün seçmeniz uygulamayı kolaylaştırır. Cildiniz akneli ise fondötenin sabitlenmesi zor olacağından dolayı mutlaka pudra kullanmalısınız.

  -Göz altı torbalarınız da şişlik varsa veya morarmalar belirginleşmiş ise muhakkak ki bir kapatıcı yardımı ile kararma olan yerleri kapatarak daha aydınlık bir görünüm sağlayın.

  -Pudra kullanımını ışıltısız ve mat olmasına özen gösterin. Sadece yüze değil açıkta kalan boyun ve dekolte kısmına da pudra uygulayın.

  -Hangi bölgenin daha belirgin olmasını istiyorsanız. Makyajın koyu tonlarını o kısmı vurgulayacak şekilde yapınız.

  -Göz makyajın alanında muhakkak ki bir göz farı bazı kullanmalısınız

  -Kirpiklerinizi daha da dolgun göstermek adına takma kirpikleri tercih edebilirsiniz

  -Allık seçimi doğal renk tonları tercih edilmeli

  -Ruj rengini de göz makyajına göre belirlemelisiniz. Göz makyajınız koyu ise açık renk seçmeli, açık ise de koyu renk seçmelisiniz. Son olarak makyaj sabitleyici ile sabitleyip makyajımızı sonlandıralım

  Gözlerinizi Ön Plana Çıkaran Porselen Makyaj

  -Öncelikle göz makyajınızın kalıcı ve sabit olması için göz kapaklarınıza far bazı uygulamalısınız.

  -Katlanan bölgeler için gri renginin koyu tonlarında göz farı ve baz olarak rengi kremsi olan bazı göz kapağınıza uygulayın.

  -Siyah bir farını göz kapağınızın dış kısmından şakaklara doğru kullanın.

  -Kesik uçlu bir far fırçası ile siyah farı alt kirpik diplerine uygulayın.

  -Göz pınarınızdan göz bitimine doğru keçe uçlu eyeliner yardımı ile bir çizgi çekin. Gözün bittiği yerden yine şakalara doğru ufak bir çizgi daha çekin ve kuyruğu olan eyeliner görüntünüz olsun.

  -Kirpiklerinizi kıvırın. Daha sonrasında ise alt ve üst kirpiklerinize fazlaca maskara sürün.

  -Ruj veya parlatıcı seçiminizi nude tonlarda kullanmanız gerekmektedir.

   

  Dudaklarınızı Ön Plana Çıkaran Porselen Makyaj 

  -Makyajınıza başlamadan önce dudaklarınıza peeling uygulayıp daha sonra ise dudaklarınız nemlendirici krem yardı ile bolca nemlendirin.

  -Öncelikle kaşlarınızın şekillenmesi ve yüzünüze uygun bir kaş şekline sahip olmanız gerekmektedir.Yüz tipinize göre ideal kaş şeklini  buradan öğrenebilirsiniz.  Kaşlarınıza yüzünüz görünümüne göre şekil verdikten sonra kaşlarınız da boşluklar veya seyreklikler bulunuyor ise bir kaş kalemi yardımı ile bu kısımları doldurun.

  -Kremsi tonlarda, göz kapaklarına far ve göz pınarınızdan gözünüzün dış kısmına kadar eyeliner çizgisi uygulayın.

  -Kirpikleriniz için hem alt hem üst olmak üzre fazlaca maskara uygulamanız gerekmektedir.

  -Bu aşamadan sonra kullanacağınız ruj ve dudak kaleminizin rengini belirlemeniz gerekmektedir. Bizim önerimiz kırmızı bir ruj tercih etmenizdir. Dudak kalemi ile ince bir dudak isteyenler biraz daha yüzeysel, kalın dudak görünümü isteyenler ise kalemi biraz daha bastırarak dudaklarını çevrelemeleri gerekiyor.

  -Ardından dudak kalemi çevrelediğiniz dudaklarınıza, rujunu uygulayabilirsiniz. Taşan kısımlarını peçete yardımı ile silebilirsiniz. Yoğun görünüm için bir kaç kat daha kullanabilirsiniz.

  -En sonunda ise makyajınızın kalıcı olmasını sağlamak adına sabitleyici spreyinizi yüzünüze uygulayın.

Güncelleme; 08.04.2019

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.