Cilt Bakımı

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

Porselen makyaj dediğimiz vakit genellikle çok abartılı olarak uygulanan makyaj rengi tonları ve uygulamaları gelmektedir. Porselen makyaj uygulaması soft ve güzel görünümlü olarak uygulanan kişinin yüzünde bulunan rahatsız edici izlerin giderilmesini sağlayan makyaj uygulamasıdır.

Porselen Makyajın Tanımı

Yüzünüzde rahatsız edici derecede izler bulunuyor ise porselen makyaj sizler için adeta bir kurtarıcı niteliğinde. Porselen makyaj uygulaması en fazla tv karşısına çıkan ünlülere veya gelinlere yapılmaktadır. Cildinizde yara izi oluştu veya alerji sonrası aşırı kabarıklık veya sivilcelenme var ise cildinizin pürüzsüz gözükmesi adına porselen makyajı tercih edebilirsiniz.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

Profesyonel kişilerce uygulanan makyaj uygulaması özellikle kişisel ürünler ile yapılmalıdır. Çükü eğer cildiniz çok problemli ise ziyaret ettiğiniz güzellik salonu cildinize doğru makyaj uygulamasını yapmadığında cilt probleminiz makyajınız ile örtüşmeyecektir. Bunun için her zaman işi uzmanına bırakmalısınız.

Porselen makyaj uygulaması en fazla gece için uygulanması tavsiye edilen bir makyaj uygulamasıdır. Gündüz yapılması kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Gündüz yapıldığında gün ışığı daha fazla cildinizle temas edeceği için yüzünüzdeki tüm izler belirgin olacaktır. Cildinizde pürüzsüz bir görünüm sağlayan porselen makyaj ortalama olarak 42 saat sıcağa karşı dayanıklıdır. Ayrıca porselen makyaj uygulaması sudan da etkilenmeyen ürünler ile yapılmaktadır.

Porselen makyaj uygulamasında her ne kadar kişi terlerse terlesin makyaj zarar görmemektedir. Yüzünüzde sanki makyaj yokmuş gibi doğal ve etkili bir görünüm oluşmaktadır. Porselen makyaj ile yüz hatlarınız belirginleşir.

Porselen Makyajın Püf Noktaları

 • Önce yüz temizlenir ve kuru olur
 • Gelin makyajı yapıyorsanız hafif gece makyajı yapıyorsanız ise koyu tonlar tercih etmelisiniz.
 • Porselen makyajda en önemli şey sabitleyici spreydir. Makyajınızın kalıcılığının uzun süreli olması için porselen makyaj uygulaması yapıldıktan sonra sabitleyici ile sabitlemek gereklidir.
 • Uygulama öncesinde cildiniz temiz olmalı kıl, tüy vb makyaj sonrası belirgin şeyler olmamalı.

Porselen Makyaj Uygulaması

 1. Yüzümüzü temizleyip kurutalım

  Ölü derilerden arınması adına ilk olarak yüzümüze peeling yapalım

  Temizleme işlemi sonrasında yüzünüzü nemlendirin

  Makyaj bazı cildinizi düzenleyecek ve pürüzsüzleştirecektir

  Cilt tonunuzla uygun renk tonu ile fondöteninizi yüzünüze uygulayın. Bu alanda likit bir ürün seçmeniz uygulamayı kolaylaştırır. Cildiniz akneli ise fondötenin sabitlenmesi zor olacağından dolayı mutlaka pudra kullanmalısınız.

  Göz altı torbalarınız da şişlik varsa veya morarmalar belirginleşmiş ise muhakkak ki bir kapatıcı yardımı ile kararma olan yerleri kapatarak daha aydınlık bir görünüm sağlayın.

  Pudra kullanımını ışıltısız ve mat olmasına özen gösterin. Sadece yüze değil açıkta kalan boyun ve dekolte kısmına da pudra uygulayın.

  Hangi bölgenin daha belirgin olmasını istiyorsanız. Makyajın koyu tonlarını o kısmı vurgulayacak şekilde yapınız.

  Göz makyajın alanında muhakkak ki bir göz farı bazı kullanmalısınız

  Kirpiklerinizi daha da dolgun göstermek adına takma kirpikleri tercih edebilirsiniz

  Allık seçimi doğal renk tonları tercih edilmeli

  Ruj rengini de göz makyajına göre belirlemelisiniz. Göz makyajınız koyu ise açık renk seçmeli, açık ise de koyu renk seçmelisiniz. Son olarak makyaj sabitleyici ile sabitleyip makyajımızı sonlandıralım

   

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ