Az Kalan Makyaj Malzemelerini Değerlendirmenin Yolları

Az Kalan Makyaj Malzemelerini Değerlendirmenin Yolları

Az Kalan Makyaj Malzemelerini Değerlendirmenin Yolları

Az kalan makyaj malzemeleri ya atılır, ya da kendiliğinden kurur gider. Halbuki kozmetik ürünleri kimyasaldır ve israf edilmemeleri hem doğaya hem de kesemize faydalıdır. Makyaj ürünleri hiç de ucuz ürünler değiller. O sebeple maksimum özeni göstermek ekonomimiz için de faydalı olacaktır.

O halde gelin azalmış veya etkisini yitirmiş makyaj malzemelerini nasıl kullanabileceğimize bakalım.

– Parlatıcıya Allık Karıştırın
Dudak parlatıcınıza az kalan allığınızı karıştırdığınızda hoş bir renk ve kıvam elde edersiniz.

– Kurumuş Maskarayı Tekrar Kullanmak
Kurumuş maskaranızın içine bir damla çay damlatın. Ve içi sıcak su dolu kabın içine ağzını kapatıp koyun. Su soğuyunca çıkarın. Yumuşayıp, akışkanlaştığını göreceksiniz.

– Eyeliner Yumuşatmak
Kurumuş Likit Eyeliner’ı tekrar kullanabilmek için, onu bir süre ısıtmanız gerekir. Mikrodalga fırın veya sıcak bir başka ortamda tutmanız onu tekrar yumuşatacaktır.

– Dipte Kalan Farlar Atılmasın
Farlarınızın kalan kırıntılarını birleştirip, bir miktar nemlendirici veya, vazelinle karıştırın. Ortaya çıkan karşımı allık veya yine far olarak kullanabilirsiniz.

– Kırılan Ruju Düzeltmek
Ruj kırılması nerdeyse sıradan bir hadise. Kırık ruju onarmak ise daha da kolay. Kırılan ruju kırıldığı yerden kendi tüpü içinde birleştirin ve buzdolabında bir gün bekletin. Çıkardığınızda onarılmış olduğunu göreceksiniz.

– Parfümden Daha Uzun Faydalanmak
Parfümünüz azaldı veya zaten çok az ve daha uzun faydalanmak istiyorsunuz. Çözüm çok basit. Bir vücut losyonunun içine onu doldurun ve iyice karıştırın. İşte size parfümlü vücut losyonu.

– Bitmiş Ruju Hayata Döndürmek
Rujunuz az kaldıysa onu vazeline karıştırıp, benmarie usulü eritin ve karıştırın. Harika bir dudak kreminiz olacak.

– Kuru Oje Kullanılır mı?
Kuruyan ojenizi tekrar akışkan hale getirmenin yolu, şişeye az bir miktar oje çıkarıcı dökmektir. Çalkalayıp bir süre beklediğinizde tekrar akışkanlaştığını göreceksiniz.

– Kuruyan Likit Fondötene Çözüm
Likit fondöten ister istemez kurur. Onu tekrar akışkan hale getirmenin yolu içine bir miktar nemlendirici koymaktır.

– Dudak Nemlendiricisi Allık Olur mu?
Olur. Nemlendiricinizin kalanını, bir miktar vazelin içine rengi hoşunuza gidecek şekilde koyun,karıştırın. İstediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

– Makyaj Fırçası Temizliği
Makyaj fırçalarınızı bebek şampuanıyla temizleyebilirsiniz. Bu şampuanlar zaten böyle yüzeyler için geliştirilmiştir, formunu bozmadan temizler.

– Şekli Bozulan Fırçaları Düzeltmek
Şekli bozulmuş, eğilmiş ve dağılmış fırçaları düzeltmek için onları sıcak suyla iyice yıkayın ve ıslakken kağıt havlu ile sarın. Kuruduklarında düzeldiklerini göreceksiniz.

– Kırılmış Göz Farını Eski Haline Getirmek Mümkün mü?
Mümkündür. Kırık göz farını bir kaba alın. Üzerine alkol veya kolonya dökün. Kapta iyice ezin ve çamur kıvamına geldiğinde kendi kutusuna geri koyun. Bir gece bekledikten sonra alkol uçacak ve far eski haline gelecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım