Evde Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Öneriler

Evde Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Öneriler

Kıvırcık saçlara sahip bayanlar bilir. Kıvırcık saç bakımı en zor bakımı yapılan saçlardan birisidir. Eğer sizde kıvırcık saçlara sahipseniz sizlere önereceğimiz ufak püf noktalar ile saçlarınızın bakımını tam ve sağlıklı bir şekilde yapabileceksiniz.

Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık saçlar aynı cebimize veya çantamıza koyduğumuz telefon kulaklığı gibidir. Düzgün bir şekilde koyarsınız ancak her çıkardığınızda çözmek için uğraşırsınız. İşte kıvırcık saçta buna benzer bir durum.

Kıvırcık saçlı olanların en başta saç kesimlerinin doğru yapılması gerekmektedir. Öncelikle saçların doğru ve düzenli kesilmesi kırıkların önüne geçecektir.

Bilinmesi gereken diğer püf nokta ise kıvırcık saçlar ne kadar kısa kesilirse o kadar daha kıvrımlaşır. Bu nedenle kıvırcık saçlı olanlara önerimiz saçlarınızı kısa kesmemenizdir.

Kıvırcık Saçlara Şampuan Önerisi

Kıvırcık saçlara sahip olan kişiler mutlaka saçlarını nemlendirmeli ve dış etkenlere karşı korumalıdır. Özellikle nemini kaybetmiş ve bakımsız saçlar daha çok kıvrıma ve kötü görünüme mahkum olur. Bu nedenle kıvırcık saçlı kişilere önereceğimiz şampuan türleri ağırlaştıran yağ içerikli şampuanlardır.

Kıvırcık Saçlar Nasıl Yıkanmalı?

 

Kıvırcık saçların bakımı kadar yıkanması da bir o kadar zordur. Özellikle bakımı yapılmayan kıvırcık saçlar artık birbirine girmiş ve açılması çok zor olan saçlar demektir. Bunun sonucunda da açılmayan saçları tam olarak ve temiz yıkamak mümkün olmamaktadır. Mutlaka ağırlaştıran yağ içerikli şampuanlar kullanmalısınız.

  • Kıvırcık saça sahip olanların saçlarını mutlaka her gün yıkamalıdır. Düzenli bir şekilde yıkamazsanız , saçlarınızı düğüm düğüm olduğunu kısa zaman içerisinde rahatlıkla görebilirsiniz.
  • Saçlarınız için önerdiğimiz şampuanlar ile ve mutlaka saç açıcı kremler kullanılmalıdır. Saç açıcı kremlerde saçlarınızın açılmasını sağlar.
  • Kıvırcık saçlara sahip kişiler saçları için kullandıkları ürünleri bitkisel ürünlerden yana kullanmalıdır. Kimyasal madde içeren saç ürünleri her zaman saçlarına zarar verecektir. Düz saçlılara %10 zarar verirken kıvırcık saçlılara %40 verir.
  • Kıvırcık saçlıların saçlarını mutlaka kalın dişli taraklar yardımıyla ve banyodan sonra ilk şekli vermesi gerekir. Kalın dişli taraklar , kıvırcık saçları daha rahat tarar.
  • Saç kurutma makineleri bildiğiniz gibi saçlardaki yağ oranını düşürür. Bu nedenle kıvırcık saçlara sahip olan kişiler fön yerine havlu kullanmalı ve başına sarmalıdır. Nemin  kurumasını beklemeli ve fön kullanmamaya özen göstermelidir.

Kıvırcık Saçlara Nasıl Şekil Verilir?

  • Kıvırcık saçlara şekil verebilmek için ilk olarak duş sonrasında yapılacak kalın dişli tarak yardımı ile verilen şekildir
  • Kıvırcık saçlıların değişik saç modelleri yapacakları zaman özellikle at kuyruğu veya saçlarını bir araya toplamasında , saçlarını düzleştirmeden yapmaması gerekir.
  • Kıvırcık saçların en gerekli olduğu şey bakım serumudur. Saçlarınızı yıkadıktan sonra tam kurumamışken bakım serumu uygulanmalı ve daha sonra şekil verilmelidir. Böylece verdiğiniz şekil daha anlamlı ve daha güzel görüneceğinden emin olabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi kıvırcık saç bakımı oldukça zor. Ancak saçlarınızı nemlendirdiğiniz ve fön kullanarak yağ oranını düşürmediğiniz sürece zorluk çekmeyeceğinizden emin olabilirsiniz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.