Göğüs sarkması nasıl engellenir?

09.09.2014
1.923
Göğüs sarkması nasıl engellenir?

Gebelik, hormon dalgalanmaları ve yaşlanma sonrası bayanlarda göğüs sarkması meydana gelir. Bu tür durumlarda meme dokusu yaşlanması olur doğal olarak sarkmaya başlar. Bu makalemizde sizler için bazı egzersiz ve uygulamalar bulabilirsiniz. Çünkü her zaman cerrahi müdahaleler iyi sonuçlar vermeyebilir.

Göğüs sarkması nasıl engellenir?

Göğüslerinizin daha sık gözükmesini istiyorsanız, egzersiz ve spor yaptığınız zamanlarda destekleyici spor sütyen giyin. Çünkü egzersiz yaparken sıçrama, atlama veya streç gibi hareketlerde özellikle büyük göğüslü bayanlarda balenli sütyen giymelerini tavsiye ederiz. Alacağınız sütyen göğüs kafesinizin etrafını sarmalı ve rahat olmalıdır.

Göğüsler Nasıl Sıkılaştırılır

Uyuma düzeninize dikkat etmelisiniz mümkünse sırt üstü yatmaya dikkat edin. Göğüslerinizin bedeninizin üzerinde olması ağırlık taşımayacağı gibi etin sarkmasını da önleyecektir. Tabiki herkes sırt üstü yatamaz ancak en azından yattığınız zaman sırt üstü yatmaya alıştırın kendinizi.

Göğüs Sarkmayı Engellemek

Devamlı kilo verip almayın, çünkü bu göğüslerinizin sarkmasına da yol açmaktadır. Devamlı diyete başlayıp kilo verip, kilo almak göğüs çevrenizde yağ yapacak ve dolgunlaşarak büyümeye yol açacak ve sarkmaya başlayacaktır. Eğer kilo vermeye başladıysanız , mutlaka kilonuzu sabitlemek için spor yapmalı ve kilonuzu dengelemelisiniz.

Göğüs sarkma

 

Destekleyici sütyenler kullanmanız gerekmektedir. Destekleyici sütyenler göğüslerinizin sarkmasını engelleyecektir. Eğer sütyeninizin askıları gevşek ise değiştirin ve yenisini alın. Göğüslerinizi ne tam sıkacak ne de gevşek bırakacak durumda olmamalıdır. Eğer destekleyici bantlar gevşerse yeni sütyen veya destek almanız gerekecek.

 

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.