Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı yapan her kadın güzellik ve sağlık açısından her zaman bir adım öndedir. Çünkü cilt bakımı yapan herkes yaşlanmanın getirdiği faktörlerden ve dış etkenlerden cildini korumuş olur. Zamanla gelen kırışıklıklar ve ciltte oluşan yıpranmalar en aza indirilir. Aksine cilt bakımı yapmayan birisi yaşlanmanın getirdiği etkileri tam anlamıyla yaşar.

Cilt Bakımı Ürünlerinin Pahalı Olması

Cilt bakımı yapmak için illaki binlerce lira harcayıp kremler, maskeler almanıza gerek yok. Evinizde bulunan doğal malzemeleri kullaranarak cilt bakım maskeleri hazırlayabilir ve gayet güzel cilt bakımı yapabilirsiniz.

Doğal cilt bakımı nasıl yapılır?

Hemen hemen her evde bulunan zeytinyağı, maden suyu, bal, limon, yumurta, süt gibi malzemelerden ve bir takım bitkisel yağlar ile inanılmaz cilt bakım maskeleri hazırlayıp bakımınızı yapabilirsiniz. Bu şekilde hem ekonominize hemde cildinize can vermiş olursunuz.

Göz Çevresi Bakımı

Yaşlılığın en çok vurduğu bölge olan göz çevresi, bakımı yapılması gereken en önemli bölgelerden bir tanesidir. Zamanla kırışıklar, gözlatı morlukları ve göz çevresi çizgilerini giderecek tariflere sitemizden ulaşabilmeniz mümkün. Dilerseniz bunun için göz çevresi bakımı sayfamıza gidip konu ile alakalı tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Yüz Bakımı

Yüzünüzde oluşan yüz lekeleri, çil lekeleri, sivilce lekesi, güneş lekesi gibi bir çok  cilt problemine karşı bitkisel ve doğal karışımlar ile evinizde maskeler yapabilir ve uygulayabilirsiniz. Bunun için yüzdeki lekeler için maskeler sayfamıza göz atabilir ve konu ile alakalı detayları bulabilirsiniz.

Doğal cilt bakımı denince ilk akla gelen papatya toniğidir. Papatya cildi yatıştırır ve ışıltı verir. Bunun için bir demet papatyayı 1 litre kaynamış su içerisine atıp demleyebilir ve içerisine 1 adet limon sıkıp cildinize pamuk yardımı ile sürebilirsiniz. Hatta bu karışım ile cildinize masaj yaparak can katabilirsiniz.

Sonbaharda Cilt Bakımı

Soğuk havalarda ve özellikle sonbahar mevsiminde cildinize daha çok özen göstermelisiniz. Eğer cilt yapınız kuru ise nemlendirici bakımlara ağırlık vererek cildinize bakmalısınız. Bunun için sitemizde sonbaharda cilt bakımı nasıl yapılır? Adlı yazımıza göz atarak detaylı bilgilere göz atabilirsiniz.

Doğal Cilt Bakımına Yönlenin

Kozmetik ürünlerden uzak durmak her zaman daha iyidir. Çünkü günümüzde bir çok kozmetik ürün kimyasallar karıştırılarak üretilmektedir. Bu kimyasallar o an cildinize etki edebilir. Ancak acısı daha sonra çıkacak ve cildiniz eskisinden daha kötü duruma gelebilir.

Bunların yerine doğal maske ve karışımlar ile hem fazla para harcamadan hemde kolay bir şekilde cilt bakım maskenizi hazırlayabilirsiniz. Sitemizde çok güzel bitkisel tariflerimiz bulunmaktadır. Bu cilt bakım maskeleri hem denenmiş hemde iyi sonuçlar almıştır. Dilerseniz bu maskelere cilt bakımı kategorimizden bakabilir ve bir çok ünlü güzellik uzmanın paylaştığı maskeri deneyebilirsiniz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.