Sabah Makyajı Nasıl Yapılır?

Sabah Makyajı Nasıl Yapılır?

Her sabah yatağınızdan kalktığınızda yorgun bir ifadeniz varsa ve bitkin bir halde görünüyorsanız , sizlere anlatacağımız sabah makyajı ile bu ifadeleri ortadan kaldırabileceksiniz.

Sabah Makyajı Nasıl Yapılır?

Sabah makyajı , cildinizin güne hazırlanması sırasında sizi daha canlı ve güzel gösterecek bir makyaj tüyosu hatta bir makyaj hilesidir. Unutmayın ki bir bayan için yüz bakımı ve yüz makyajı oldukça önemli bir husustur.

Sabah Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Sabahlar kalktığımızda genel olarak gözlerimizde şişlik ve göz çevresinde geçici bir kırışıklık oluşur. Bu görüntüden kendinizi kurtarmak için öncelikle buz dolabından bir kaç parça buz alın ve göz altlarınıza 5 dakika boyunca uygulayın. Bu işlem göz altı şişkinliğini alacaktır.

Güne canlı ve tap taze bir cilt ile hazır hale gelmek için evde hazırlayabileceğiniz doğal peelingten yararlanabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki malzemeleri karıştırıp uygulayın.

Sabah Peelingi

  • Su ( 1 çay bardağı )
  • Şeker ( çeyrek çay bardağı )

Yukarıdaki malzemeleri karıştırın ve cildinize masaj yaparak peeling işlemini tamamlayın. Yüzünüzde 5 dakika beklettiğiniz peelingi , soğuk su ile temizleyin ve üstüne makyajınızı yapın.

Yorgun Ciltlere Sabah Makyajı

Cildinize sabah bakımını yaptıktan sonra artık cildinizi yormayacak hafif kapatıcılardan yararlanabilirsiniz. Hafif sürmeniz doğallık açısından çok önemlidir. Kalıp şeklinde duran fondötenler sizi yorgun ve yaşlı gösterir. Kapatıcıdan sonra canlı renklerde bir allık kullanabilirsiniz.

Sabah makyajında kullanacağınız rimel sadece üst kapaklara sürülmelidir. Alt kirpiklerinize rimel sürmeniz durumunda cildinizi yorgun gösterecektir. Göz makyajı yüz ifadesi için çok önemli olduğundan dolayı son derece dikkat edilmesi gereken bölgedir. Rimel sürerken tek kat rimel sürmeniz gerekmektedir.

Gün içerisinde gözlerde oluşan sarılık ve kırmızılıkları gidermek için göz altınıza beyaz kalem çekebilirsiniz. Beyaz kalem çekmek diğer renklerle zıtlık yaratacağı için gözlerinizi beyaz gösterecektir.

Yumuşak olan bir fırça ile transparan pudra cildinizi daha canlı gösterecek ve gün içerisinde tüketeceğiniz su ve meyveler sizi kendinize getirecektir. Ancak cildinize sürdüğünüz pudranın kesinlikle yumuşak uçlu bir fırça ile sürüldüğünden emin olun.

Sabahları kalktığınızda gözlerinizde şişlik veya yorgunluk varsa demlik çay poşetini sıcakken gözlerinizin önüne koyabilir ve şişliğini alabilirsiniz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.