Isırgan Otu Suyundaki Fayda

Isırgan Otu Suyundaki Fayda

Isırgan Otu Suyundaki Fayda Mucizevi bir bitki istiyorsanız ısırgan otunu denemelisiniz. Bu bitkinin birçok faydası bulunmaktadır. Geçmişten günümüze gelen faydaları ile bilinen bir bitkidir. Isırgan otunun yaprakları üzerindeki tüylerde bulunan kimyasal ile cildinizi tahriş eder. Isırgan otuna dokunduğunuz anda bu kimyasallar üretilir. Bundan dolayı ısırgan otuna çıplak elle dokunmak oldukça acı veren bir işlemdir.

Isırgan otu kendisi ve suyu birçok hastalığa iyi gelmesiyle bilinir. Isırgan otunun suyundaki fayda ile birlikte kendisinde bulunan fayda ile de birçok kültür hastalıklara karşı kullanmıştır. Isırgan otunu idrar sökücü olarak kullanabilirsiniz. Vücutta bulunan fazla suyu dışarı atmasına yardımcı etkisi bulunur. Isırgan otu organları temizleyerek detoks etkisinde bulunur. Isırgan otu suyundaki fayda ile ısırgan otu suyunun nasıl yapıldığına bu yazımızda yer vereceğiz. İlk olarak ısırgan otunun suyunu nasıl yaparız ona bakacağız.

Isırgan Otu Suyunun Yapılışı

1 litrelik su yapılışı için orta boy bir kap içerisine koyun suyu ve kaynatmaya başlatın. Kaynadığında bir tutam ısırgan otunu suyun içerisine atın, sonrasında 15 dakika kadar suyu demlenmeye bırakın. Az oranda yapmak istiyorsanız bir cezve içerisinde suyu kaynatıp içerisine yeterince ısırgan otu attığınız takdirde de istediğiniz karışımıma ulaşacaksınız.

Isırgan Otunun Faydaları

 • Yeni doğum yapmış bayanların sütü az ise kullanabileceği bir besindir. Isırgan otunun bir özelliğini süt artırıcı olmasıdır. Buda sütü az olan anneler için bir doğal besindir.
 • Şeker hastalarının rahatlıkla kullanabileceği bu içecek şeker hastaları için şekerlerini düzeltmelerine de yardımcı olacaktır. Şekeri yüksek olan kişiler için şeker düşürücü etkisi bulunmaktadır.
 • Isırgan otu sizin iştahınızı açacaktır ve kanınızın çabuk pıhtılaşmasını önleyecektir.
 • Kadınların aylık olarak döngü halinde geçirdiği bir rahatsızlık olan adet döneminde kullanabileceğiniz faydalı bitkidir. Isırgan otu bayanların adet dönemini düzenli hale getirir ve adet döngüsünü normal halinde seyretmesine yardımcı olur.
 • Romatizma ağrılarını azaltıcı etkisi bulunmaktadır ve eklem bölgelerinde oluşan yanma hissini azaltır. Romatizma hastaları için doğal bir ilaç görevi görmektedir.
 • Balgam oluşumundan şikâyetçi kişilerin kullanacağı doğal ilaç olan bu besin balgam sökmenize yardımcı olacaktır.
 • Vücuttaki zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasında etkilidir. Bu zararlı maddeler arasında yer alan ürik asit miktarını azaltarak böbreklerden atılmasına yardımcı olur.
 • Isırgan otu kansızlığa karşı kullanabileceğiniz doğal bir ilaçtır. İçerisinde bulundurduğu mineraller ile kansızlığın tedavisinde kullanabilirsiniz.
 • Isırgan otunu solumun yollarında problem olanlarda kullanabilir. Ayrıca ısırgan otu boğazdaki iltihapların sökülmesinde yardımcıdır.
 • Isırgan otunu ödem sökücü olarak kullanılmaktadır bunun yanı sıra ısırgan otunu yukarıda da belirttiğimiz bir faydası da idrar sökücü olmasıdır. Vücuttaki zararlı maddelerin uzaklaştırılmasında kullanabilirsiniz.
 • Isırgan otunun hücre yenileme etkisiyle saç üzerinde kepek oluşumu azaltır ve saç dersine iyi faydalı yapısı bulunmaktadır.

Isırgan otu hakkında tüm detaylı bilgilere “https://www.1ciltbakimi.com/isirgan-otu/” makalemizden ulaşabilirsiniz.

 

YORUMLAR

 1. blank Hilal dedi ki:

  ısırgan otunun tadı çok iyi değil :),fakat yararları çok, içtiğim zaman zulumle içiyorum 🙂