Alt Bacak Nasıl İnceltilir?

Alt Bacak Nasıl İnceltilir?

Alt bacakları inceltmeniz diğer bölgelerinizden daha zordur. İlk önce vücudunuzda fazla kilo olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir. Eğer fazla bir kilonuz bulunuyorsa ilk önce bu kilolarınızdan kurtulun. Beslenme tarzını değiştirmelisiniz. Kilo problemine sadece bacak olarak bakmayın sağlıklı olmanız açısından da dikkat etmeniz gerekiyor. Alt bacakları inceltmenin en iyi yolu ise yüzmenizdir. Uzun süreli koşu ve yürüyüş yaparak daha çok kendinize fayda sağlayabilirsiniz. Fakat yürüyüşünüzü yaparken de ağırlığınız topuk kısmına vermelisiniz. Çünkü ayağınızda of feet dediğimiz bir kısım bulunmaktadır. Tam ayak parmaklarıyla birleşen nokta. O nokta da baskı uygulamadan yürümeyi başarmalısınız. Ayaklarınız düz bir şekilde yere basmayın topuğunuzdan başlayarak basmanız gerekiyor. Bu hareketle yürüdüğünüz zaman bacak kaslarınız daha çok çalışacaktır.

blank

Alt bacağı inceltme de diğer etkili olan etmen ise koşmaktadır. Koşabilecek bir durumdaysanız mutlaka koşun fakat uzun bir koşu olması gerekiyor. Kısa mesafede koşan koşucuların alt bacakları daha kalındır ve daha kaslıdır. Uzun mesafe yapanlar ise alt bacakları ince olur ve daha kaslı olur. Alt bacak inceltmelerin de uzunluk mesafeleri koşarak sürenin 40 dakika olmasına dikkat etmek gerekir. Bu uygulamayı yaptığınız zaman ilerledikçe hızınızı da arttırmalısınız. Bacak çalıştıran egzersizler yapıp yorulan bacağınızı bir diğer bacağınızla değiştirin.

Bazı kadınların alt bacakları çok kilolu ve kalındır. Bazı egzersizlerle bölgesel incelmeyi sağlayabilirsiniz. Bu durumda da vücudunuzdan kilolarınız gidebilir. Fakat sadece bacağımı zayıflatmak istiyorum diyorsanız da hareketlerinizi buna göre seçmelisiniz. Bacaklarınız mükemmel olsa da alt bacaklarınız kalın olduğundan boyunuz daha kısa görünecektir.

Alt Bacak Egzersizleri

blank

  1. Alt bacaklarınıza egzersiz yaparken 5 dakikalık süreler halinde tamamlamanız gerekir. İlk olarak 10 dakika ile başlayın daha sonrasındaysa bunu yarım saate çıkartmayı deneyin. Bu şekilde devam ederseniz her gün 30 dakikalık egzersizlere de alışacaksınız. Alt bacak inceltmesi için step hareketleri ve aerobikleri tercih etmeniz doğru bir hareket olacaktır. Etkisini görebilmeniz için haftada 4 gün egzersiz yapmalısınız. Egzersiz yapacak bir zamanınız yoksa da ya da yapamıyorsanız canlı bir müzik açıp dans edebilirsiniz.
  2. Ayakta dik bir şekilde durun ve ellerinizi karşıya doğru uzatın oturur pozisyonu alın. Daha sonrasında ise tekrar başlangıç noktasına gelin. Bu hareketle alt bacaklarınız çok iyi çalışacaktır. Her gün bu egzersizi daha çok arttırın. Squat denilen bu harekette dümdüz olan bir duvara yaslanarak da yapmanız mümkündür.
  3. Egzersizleri ise ayakkabılarınızı giymeden uygulayın. Ayak parmaklarınız üzerine yukarıya doğru uzanmaya çalışın. Ellerinizi kaldırarak bu şekilde bekleyip daha sonrasında başa dönün. Alt bacaklarınızda çok etkili olacaktır.
  4. Sürekli yüzmeye çalışın. Yüzmeniz sadece bacaklarınıza değil, tüm vücudunuza da iyi gelecektir.
  5. Metabolizmanızı hızlandıran besinleri tercih edin. Az ve sık olarak yemeyi alışkanlık haline getirin.
  6. Bacaklarınızı düzenli bir şekilde her gün tuzla ovun ve ardından sıkılaştırıcı krem kullanın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.