Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer? Etkili Çözümler ve Kremler

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer? Etkili Çözümler ve Kremler

Koltuk altı kararması nasıl geçer? gerçekten can sıkıcı ve kötü bir görünümü olan vücut kararmasıdır. Özellikle yaz aylarında veya plajlarda oldukça kötü bir görünüm veren bu durumdan sizleri rahatça kurtaracak ve koltuk altı kararmasına iyi gelecek önerilerimiz olacak. Koltuk altı kararmaların dan rahatsızlık duydunuz mu? Koltuk altında oluşan koyu lekelerden kısa ve kolsuz elbise giyinmekten korkan çok kadın bulunmaktadır. Bu lekeler bir anda değil zaman ile oluşmaktadır. Koltuk altı kararması tıraş, sürtünme gibi basit nedenler ile ortaya çıkarmaktadır. Fakat bazı hastalıklar da buna neden olabilmektedir.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Sıcakların yükseldiği şu sıralarda yada bir kaç haftaya plaj kenarına gidebilirsiniz. Eğer sizinde koltuğunuzun altında kararma söz konusu ise sizlere vereceğimiz tarifler sayesinde koltuk altı kararmasına kolayca çözüm getirebileceksiniz.

Koltuk Altı Nasıl Beyazlatılır? Bitkisel Çözümler

Sizlere vereceğimiz tarifler arasında vazelin , yoğurt , bal , sirke , portakal ve sandal ağacı tozu  gibi malzemeler ile ayrı ayrı tarifler sunmak istiyoruz. Lafı çok uzatmadan koltuk altı beyazlatıcı krem tariflerini sizlere verelim.

 • Koltuk Altı Beyazlatan Vazelin Maskesi

Vazelin, cilt ve vücutta onarıcı etkisinden ziyade koltuk altı  bakımı için etkili yöntemdir.

 • Vazelin ( 1 çay kaşığı )
 • Elma suyu ( 1 çay kaşığı )
 • Limon suyu ( 1 çay kaşığı )
 • Pudra

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Cam bir kase içerisine yukarıdaki tüm malzemeleri koyup iyicene karıştırın. Daha sonra hazırladığınız koltuk altı beyazlatıcı maskeyi koltuk altınıza masaj yaparak uygulayın. Maskeyi koltuk altınızda 15 dakika boyunca bekletin ve sonrasında soğuk su ile temizleyip pudra sürün. Bu karışımı her gün tekrarlarsanız 2 hafta içerisinde koltuk altınız eski rengine dönecektir.

 • Yoğurt ile Koltuk Altı Beyazlatma

Yoğurt koltuk altı bakım için düzenleyici ve yumuşatıcı yapısı ortamın kuru kalmasına yardımcı olur.

 • Sirke ( 1 tatlı kaşığı )
 • Yoğurt ( 1 yemek kaşığı )
 • Pirinç unu ( 1 tatlı kaşığı )
 • Bebek pudrası

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Temiz bir cam kase içerisine yukarıda yazılı tüm malzemeleri katıp karıştırın. Daha sonra kararma olan yere masaj yaparak sürün ve 20 dakika boyunca bekletin yıkayın. Yıkama işleminden sonra bebe pudrasını sürün. Bu uygulamayı haftada 2 kere uyguladığınızda koltuk altınız eski rengine dönecektir.

 • Koltuk Altı Kararmasına Ballı Çözüm

Balda koltuk altı bakım için etkili yöntemler arasındadır.

 • Bal ( 1 çay kaşığı )
 • Limon suyu ( 1 yemek kaşığı )
 • Yoğurt ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Cam bir kase içerisine yukarıdaki tüm malzemeleri koyup karıştırın. Hazırladığınız maskeyi koltuk altınıza sürüp 20-25 dakika kadar bekleyin. Maske kuruduktan sonra soğuk su ile temizleyin ve ardından bebek pudrası sürün. Kısa süre içerisinde koltuk altınız beyazlayacaktır. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Sirke ile Koltuk Altı Beyazlatma

 • Pirinç unu ( bir avuç )
 • Sirke ( yarım çay bardağı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Cam bir kase içerisine pirinç ununu ve sirkeyi döküp karışım çamur kıvamına gelene kadar karıştırın. Karışımı koltuk altınıza sürün ve kurumasını bekleyin. Karışım kuruduktan sonra soğuk su ile yıkayın. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

 • Portakal ile Koltuk Altı Beyazlatma

Sizlere sunduğumuz tüm maskeler koltuk altınızdaki bakterileri temizleyecek ve kısa süre içerisinde kararan koltuk altınız eski rengine dönecek ve beyazlayacaktır.

 • Portakal Kabuğu ( 1 adet portakal )
 • Gül suyu ( yarım çay bardağı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Portakal kabukların önce güneşte kurutun ve ardından cam bir kase içerisine rendeleyin. Rendelenmiş portakal kabuklarının üzerine gül suyunu ilave edip karıştırın. Karışımı masaj yaparak koltuk altınıza uygulayın. 5 dakika bekleyin ve su ile temizleyin. Bir hafta boyunca her gün uygulayabilirsiniz.

 • Koltuk Altı Kararmasına Sandal Ağacı
 • Sandal ağacı tozu
 • Gül suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Sandal ağacı macun kıvamına gelene kadar cam bir kase içerisinde gül suyu ekleyin. Çamur kıvamına gelen maskeyi koltuk altınıza masaj yaparak uygulayın. Sonrasında soğuk su ile yıkayabilirsiniz. Haftada 3-4 kez uygulayabilirsiniz. Kısa süre içerisinde koltuk altı kararması geçecek ve eski rengini alacaktır.

Koltuk altını açık renkte tutabilmek ve hatta vücudun diğer kısımları ile aynı oradan olmasını sağlayabilecek evde uygulayabileceğiniz etkili tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

 • Limon ile Koltuk Altlarını Beyazlatmak

Ciltte meydana gelen herhangi bir kararmayı giderebilmek için ilk akla gelen maddelerden biri limondur. Hiçbir şey limon kadar beyazlatıcı etkiye sahip değildir.

Limon aynı zaman da antibakteriyel ve antiseptik özellikleri de içinde barındırmaktadır. Limonun asidik özellikleriyle pul pul dökülen ölü deri hücreleri boyunca cildi beyazlatmasına yardımcı olmaktadır. Limonu her gün banyo yapmada koltuk altı bölgesini iyice bir limon dilimi ile ovun. Limon cildi kuruttuğundan banyodan sonra nemlendirici kullanmanızda yarar var.

Diğer maddede olacağı gibi cildi kurutmamak adına limon farklı yollarla da kullanılabilmektedir. Limon suyunun içerisine iki tutam zerdeçal, bal ve yoğurt kattıktan sonra iyice karıştırın. Macun kıvamına geldiğinde kararan koltuk altınıza uygulayıp 10 dakika daha beklettikten sonra 10 dakika bekletin. Daha sonrasında iyice yıkayın.

 • Patatesle Beyazlatmak

Patatesler de doğal beyazlatıcı olarak bilinmektedir. Hassas cilde sahip olan kişiler limonun asitli yapısı ile cildi tahriş edebilmektedir. Fakat patatesteki asit cildi asla tahriş etmemektedir.

Patates kullanımı, ince bir patates dilimi ile koltuk altı 5 ila 10 dakika ovalanır. Daha sonrasında ılık suyla yıkayabilirsiniz. Başka bir yöntem ise patatesi rendeledikten sonra çıkan suyu parmaklar ile ya da pamuk yardımı ile koltuk altına uygulayın. 10 dakika bekletip daha sonrasında su ile yıkanır.

 • Salatalık ile Beyazlatma

Eğer limonun beyazlatma özelliğinden faydalanmak istiyorsanız limon suyuna salatalık katılabilmektedir. Limon cildi beyazlattıktan sonra salatalık da cildin kaşınmasını ve tahriş olmasını engellemektedir.

Koltuk Altı Salatalık İle Beyazlatma

Salatalık kullanımı, limon suyu salatalık suyu ile karıştırılır ve bir tutam zerdeçal ekleyin. Limon beyazlatır ve ölü hücreleri birbirinden uzaklaştırır. Salatalık serinleme etkisi ve zerdeçal da normal rengin değişmesine engel olur. Salatalıklar basit bir şekilde yuvarlak kesilip koltuk altı salatalık ile ovalanabilir. Katkısız salatalık suyunu da koltuk altınıza uygulayabilirsiniz. Bu yöntem de cildin birkaç günde beyazlatılması sağlanır.

 • Koltuk altı kararmasına karbonat çözümü

Hemen hemen her evde bulunan karbonatta , koltuk altı kararmasına çözüm yöntemlerinden bir tanesidir. Bir miktar su içerisine karbonatı atın ve koltuk altınıza sürün. Daha sonra durulayın. Düzenli olarak uyguladığınızda koltuk altı kararmasının geçeceğini kendi gözlerinizle görebileceksiniz.

Koltuk altı beyazlatma ile ilgili “https://www.1ciltbakimi.com/koltuk-alti-beyazlatma-yontemleri/” makalemize de göz atabilirsiniz.

Koltuk Altı Kararması İçi Kremler

Koltuk altı kararmasına çözüm olarak önerebileceğimiz kremler;

Bepanthene Krem

Koltuk altı kararmasına bepanthene krem direkt olarak fayda sağlamasa da o bölgede oluşan bakteri üretimini durdurarak kararmaların önüne geçmektedir.

Bepanthen krem hakkında diğer detaylı bilgi için “https://www.1ciltbakimi.com/bepanthen-krem/” makalemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Fadeout Krem

Sivilce lekeleri, çil gibi ciltte kötü görüntü oluşturan görüntüyü yok etmede kullanılan krem ayrıca koltuk altı kararmalarına da oldukça iyi geldiği kullanıcıları tarafından dile getirilmektedir.

Redist 

Melanin seviyesine direkt olarak etki sağlayarak ciltte aydınlanma ve beyazlatma sağlayan bu kremi koltuk altı kararmalarınıza da gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Düzenli kullanmanız takdirde oldukça faydasını görebileceğiniz bir kremdir.

Madecassol Krem

Farklı amaçlar için üretilmiş olan krem kullanıldıktan sonra ciltte olağanüstü beyazlatma ve aydınlanma sağladığı görülünce cilt oluşan koyu renkler için de kullanılmaya başlanmıştır. Madecassol krem koltuk altı kararmasına oldukça iyi gelmektedir.

Madecassol krem hakkında diğer detaylı bilgi için “https://www.1ciltbakimi.com/madecassol-kremi-kullanimi-ve-faydalari/” makalemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Arap Kızı Kremi

Koltuk altı kararmaları için Arap ülkelerinden ülkemizde giren bir kremdir. Oldukça etkilidir. İçeriğinde E vitamini B vitamini ve gliserin barındırır. Sadece koltuk altı değil tüm ciltte beyazlama ve pürüzsüz etki oluşturan mucizevi kremlerden bir tanesidir.

Arap kızı kremi hakkında diğer detaylı bilgi için “https://www.1ciltbakimi.com/arap-kizi-kremi/” makalemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Çörek Otu Kremi

Çörek otu kremi her türlü cilt problemlerine deva niteliğinde bir kremdir. Yara, kesik, sivilce izleri gibi durumlarda etkili olan bir kremdir. Ayrıca koltuk altı ve genital bölge kararmaların da yine oldukça yoğun kullanılır. Kullanıcılarının yorumları ise oldukça olumludur. Koltuk altı beyazlatma hızlı geçen bir leke olmayıp hangi krem kullanılırsa kullanılsın mutlaka düzenli kullanım sonrasında geçebilecek bir cilt problemidir.

Biolyn Whitening Krem

Koltuk altın oluşan koyu renkler için yine etkili olan kremlerden bir tanesi olup, güneş, yanık izleri gibi lekelerde de oldukça etkilidir.

Expigment Krem

Bu krem koltuk altı siyahlamaları dahil bir çok cilt problemlerinde kullanılan bir kremdir. Fakat yan etkisi fazla olduğu için kesinlikle hekim kontrolünde kullanılmalıdır.

Expigment kremi hakkında diğer detaylı bilgi için “https://www.1ciltbakimi.com/cilt-lekelerine-expigment-krem-mucizesi/” makalemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sizler İçin Önerebileceğimiz Koltuk Altı Kararmaları İçin Diğer Kremler

-Bioderma White Objevtive Active Krem

-Star White Krem

-Finale Whitening Krem

-Dermosin Gold Krem

-Zenvita Koltuk Altı Krem

Koltuk Altı Neden Kararır?

Koltuk altı genel olarak epilasyon, ağda uygulamaları nedeniyle kararır. Özellikle beyaz tenli bayanlarda daha sık olur. Koltuk altı kararmasına evinizde basit kremler yaparak çözüm bulabilir ve tedavi edebilirsiniz. Sizlere vereceğimiz koltuk altı kararmasına çözüm kremleri sayesinde bu durumdan rahatça kurtulabileceksiniz.

Tıraş Etmek

Akşamları erkeklerin yüzleri daha koyu ve pürüzlü görünmektedir. Eğer tıraş etmeyi tercih ediyor iseniz aynı durum koltuk altı içinde geçerli olmaktadır. Tıraş edilen koltuk altı kılları daha koyu renkte ve kalın olmaktadır.

Aşırı Sürtünme

Koltuk altında sürekli olarak cilt bir yerlere sürtünmektedir. Bu durum da oldukça tahrişe karşı koruma olarak ciltte kalınlaştırma göstermektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.