Cilt Bakımı

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması gerçekten can sıkıcı ve kötü bir görünümü olan vücut kararmasıdır. Özellikle yaz aylarında veya plajlarda oldukça kötü bir görünüm veren bu durumdan sizleri rahatça kurtaracak ve koltuk altı kararmasına iyi gelecek önerilerimiz olacak.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Sıcakların yükseldiği şu sıralarda yada bir kaç haftaya plaj kenarına gidebilirsiniz. Eğer sizinde koltuğunuzun altında kararma söz konusu ise sizlere vereceğimiz tarifler sayesinde koltuk altı kararmasına kolayca çözüm getirebileceksiniz.

Koltuk Altı Kararması

Koltuk altı neden kararır?

Koltuk altı genel olarak epilasyon , ağda uygulamaları nedeniyle kararır. Özellikle beyaz tenli bayanlarda daha sık olur. Koltuk altı kararmasına evinizde basit kremler yaparak çözüm bulabilir ve tedavi edebilirsiniz. Sizlere vereceğimiz koltuk altı kararmasına çözüm kremleri sayesinde bu durumdan rahatça kurtulabileceksiniz.

Koltuk Altı Nasıl Beyazlatılır?

Sizlere vereceğimiz tarifler arasında vazelin , yoğurt , bal , sirke , portakal ve sandal ağacı tozu  gibi malzemeler ile ayrı ayrı tarifler sunmak istiyoruz. Lafı çok uzatmadan koltuk altı beyazlatıcı krem tariflerini sizlere verelim.

Koltuk Altı Beyazlatma

Koltuk Altı Beyazlatan Vazelin Maskesi

 • Vazelin ( 1 çay kaşığı )
 • Elma suyu ( 1 çay kaşığı )
 • Limon suyu ( 1 çay kaşığı )
 • Pudra

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Cam bir kase içerisine yukarıdaki tüm malzemeleri koyup iyicene karıştırın. Daha sonra hazırladığınız koltuk altı beyazlatıcı maskeyi koltuk altınıza masaj yaparak uygulayın. Maskeyi koltuk altınızda 15 dakika boyunca bekletin ve sonrasında soğuk su ile temizleyip pudra sürün. Bu karışımı her gün tekrarlarsanız 2 hafta içerisinde koltuk altınız eski rengine dönecektir.

Yoğurt ile Koltuk Altı Beyazlatma

 • Sirke ( 1 tatlı kaşığı )
 • Yoğurt ( 1 yemek kaşığı )
 • Pirinç unu ( 1 tatlı kaşığı )
 • Bebek pudrası

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Temiz bir cam kase içerisine yukarıda yazılı tüm malzemeleri katıp karıştırın. Daha sonra kararma olan yere masaj yaparak sürün ve 20 dakika boyunca bekletin yıkayın. Yıkama işleminden sonra bebe pudrasını sürün. Bu uygulamayı haftada 2 kere uyguladığınızda koltuk altınız eski rengine dönecektir.

Koltuk Altı Kararmasına Ballı Çözüm

 • Bal ( 1 çay kaşığı )
 • Limon suyu ( 1 yemek kaşığı )
 • Yoğurt ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Cam bir kase içerisine yukarıdaki tüm malzemeleri koyup karıştırın. Hazırladığınız maskeyi koltuk altınıza sürüp 20-25 dakika kadar bekleyin. Maske kuruduktan sonra soğuk su ile temizleyin ve ardından bebek pudrası sürün. Kısa süre içerisinde koltuk altınız beyazlayacaktır. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Sirke ile Koltuk Altı Beyazlatma

 • Pirinç unu ( bir avuç )
 • Sirke ( yarım çay bardağı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Cam bir kase içerisine pirinç ununu ve sirkeyi döküp karışım çamur kıvamına gelene kadar karıştırın. Karışımı koltuk altınıza sürün ve kurumasını bekleyin. Karışım kuruduktan sonra soğuk su ile yıkayın. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Portakal ile Koltuk Altı Beyazlatma

 • Portakal Kabuğu ( 1 adet portakal )
 • Gül suyu ( yarım çay bardağı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Portakal kabukların önce güneşte kurutun ve ardından cam bir kase içerisine rendeleyin. Rendelenmiş portakal kabuklarının üzerine gül suyunu ilave edip karıştırın. Karışımı masaj yaparak koltuk altınıza uygulayın. 5 dakika bekleyin ve su ile temizleyin. Bir hafta boyunca her gün uygulayabilirsiniz.

Koltuk Altı Kararmasına Sandal Ağacı

 • Sandal ağacı tozu
 • Gül suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Sandal ağacı macun kıvamına gelene kadar cam bir kase içerisinde gül suyu ekleyin. Çamur kıvamına gelen maskeyi koltuk altınıza masaj yaparak uygulayın. Sonrasında soğuk su ile yıkayabilirsiniz. Haftada 3-4 kez uygulayabilirsiniz. Kısa süre içerisinde koltuk altı kararması geçecek ve eski rengini alacaktır.

Sizlere sunduğumuz tüm maskeler koltuk altınızdaki bakterileri temizleyecek ve kısa süre içerisinde kararan koltuk altınız eski rengine dönecek ve beyazlayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ