Diş Ağrısı İçin İlaç İsimleri

Diş Ağrısı İçin İlaç İsimleri

Diş Ağrısı İçin İlaç İsimleri arıyorsanız ve diş ağrısı için ilaç, antibiyotik ve ağrı kesiciler yazımıza bakıyorsanız, dişinizde şuan bir ağrı var ve diş ağrısı için ilaç isimlerini kontrol ediyorsunuz anlamına geliyor. Diş ağrısı için antibiyotik ve ağrı kesicileri tanıtmadan önce bu ilaçları doktorunuza sormadan kullanmanızı tavsiye ederiz.

Dişiniz ağrıyor ve diş ağrısı için ilaç, antibiyotik ve ağrı kesiciler kullanmadan önce sizlere daha önce yazdığımız diş ağrısı nasıl geçer adlı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Eğer evde diş ağrısı kesmek için uyguladığınız yöntemler çare olmazsa diş ağrısı için ilaç kullanmayı denemelisiniz.

Diş Ağrısı İçin İlaç,  Antibiyotik ve Ağrı Kesiciler

Diş ağrısı için ilaç, antibiyotik ve ağrı kesicilerin kullanım amaçlarını sizlere açıklayalım. Antibiyotik dişinizde iltihap varsa bu iltihabı geçirmek içindir. Antibiyotik diş etindeki iltihabı önce toplar ve sonra kurutur. Toplarken diş eti şişebilir ve ağrı yapabilir. Bu nedenle antibiyotikler genel olarak ağrı kesiciler ile beraber kullanılır.

Diş ağrısı için Antibiyotikler

Diş ağrısına iyi gelen antibiyotikler hakkında size bilgi vermek istiyorum.

Apranax Fort

Diş ağrısı için ilaç arıyorsanız tavsiyemiz olan, en çok kullanılan ve tercih edilen antibiyotiklerden birisi Apranax Fort’tur. Analjezik olmasıyla beraber çok hızlı ağrı kesici etkisi de vardır. Tek problem doktorlar antibiyotiklerin çok uzun süre kullanılmamasını tavsiye ederler. Apranax Fort genel olarak diş çekimi sonrasında doktorların verdiği ilaçlardan birisidir.

Abdi İbrahim firmasının ürettiği bu antibiyotik eczanelerde  55.12 TL.’den satılmaktadır. Genel olarak bu antibiyotik günde 3 kere tok karnına ve ağrı kesiciler ile kullanılmaktadır.

AUGMENTIN BID

Diş ağrısı için doktorların en çok tavsiye ettiği ve reçetelere yazdığı diş ağrısı antibiyotiklerden birisi olan AUGMENTIN BID, diş abseleri, diş ve diş eti enfeksiyonlarında kullanılan antibiyotiklerden birisidir.

Eczaneden temin edebileceğiniz diş ağrısı antibiyotiği Augmentin BID 2016 satış fiyatı 55.52TLdir.

Klamoks BID

Diş hekimlerinin en çok yazdığı diş ağrısı ilaçlarından birisi olan Klamoks BID’te çok etkilidir. Genel olarak hafif ve orta şiddetli diş enfeksiyonlarında kullanılmakla beraber diş ağrılarına iyi gelen bir antibiyotiktir.

Klamoks BID, yerli bir firma tarafından üretilmekte ve normal reçeteli olarak eczanelerde 81.65 TL’ fiyat ile satılmaktadır.

Amoklavin BID

Amoklavin BID, Türk diş hekimleri tarafından tavsiye edilen ve yerli malı olan bir diş ağrısı antibiyotiğidir. Diş apsesi ve diş ağrılarında oldukça fazla tercih edilen antibiyotiklerden birisidir.

Yerli marka tarafından üretilen bu diş antibiyotiği  55.52 TL ile eczanelerde reçete ile satılmaktadır.

RovaMycine Diş Ağrısı Antibiyotiği

Diş ağrısı için ilaç yazımızın çok bilinmeyenlerinden Rovamycine,  diş ağrısı için kullanılan bir antibiyotiktir. Augmentin gibi diş ağrısı ve diş apsesini geçirmek için kullanılır. İçeriğinde yoğun şekilde ağrı kesici bulunmaktadır. Bu nedenle tek başına da kullanılabilir.

Normal reçeteli bir antibiyotik olan Rovamycine, eczanelerde 83,50 TL‘ye satılmaktadır.

Klavunat BID Film Tablet

Diş ağrısı çekenlerin belkide çok fazla karşılaşmadıkları ve doktorlar tarafından çok fazla yazılmayan bir diş ağrısı antibiyotiğidir. Her ne kadar yazılmasa da diş ağrısı olup Klavunat film tablet kullananların çok olumlu yorumlarından dolayı paylaşılmıştır.

Yerli firma üretimi olan bu diş ağrısı antibiyotiği eczanelerde 55.52 TL.ye satılmaktadır.

Diş Ağrısı için Ağrı Kesiciler

Diş hekimlerinin tavsiye ettiği ve sizlerin bizlere yazdığı yorumlar ile eklediğimiz diş ağrısı için ağrı kesici isimleri aşağıda sizlere sıralanmıştır.

Minoset Plus

Minoset Plus genel olarak baş ağrısı ilacı olarak kullanılsa da diş ağrısı içinde çok etkili bir ilaçtır. Ağrıyan bir yeriniz olduğunda ilk akla gelen ilaçlardan olan bu ağrı kesici aynı zamanda ateş düşürücü özelliğe de sahiptir.

Bayer firmasının ürettiği Minoset Plus, eczanelerde  83.50 TL ye satılmaktadır. Normal reçeteli bir diş ağrısı ilacıdır.

Majezik

Diş hekimlerinin genel olarak diş ağrısı antibiyotiğinin yanında verdiği çok etkili bir diş ağrısı ilacıdır. Diş ağrısı problemi olan kişilerde çok hızlı etki gösteren bir ağrı kesicidir. Doktor tarafından farklı şekillerde tavsiye edilmediği taktirde bir günde en fazla 3 adet kullanılması gerekmektedir.

Eczanelerde normal reçeteli ilaç olarak ve 49.28 TL’den satılmaktadır. Diş ağrısı için alınabilecek ve zamanında bizzat kullandığım diş ağrısı ilaçlarından birisidir.

Parol

Hemen hemen her kadının çantasında bulundurduğu ağrı kesicilerden birisi olan parol sadece baş ağrısı değil, diş ağrısı içinde oldukça etkilidir. Parol ağrı kesicinin en büyük özelliği hamilelerin de kullanabilmesidir. Ancak diş ağrısı için en son çare olarak kullanın.

Arveles Diş Ağrısı için Ağrı Kesici

Diş ağrılarınızı dindirmek için kullanabileceğiniz güçlü ilaçlardan biriside Arveles’tir. Diş ağrılarının dışında ameliyat ağrıları, kas ağrıları ve çeşitli ağrılar içinde kullanılmaktadır.

Normal reçeteli bir ilaç olmakla beraber yerli üretim bir ilaçtır. Eczanelerden 29,96 TL temin edebilirsiniz.

Majezik Diş Uyuşturucu Sprey

Adı üzerinde olduğu gibi dişi uyuşturan bir spreydir. Oldukça kuvvetli bir ilaç olmakla beraber ağrıyan diş bölgesinde uygulandığında diş ağrısını keser ve bölgeyi uyuşturur.

Diş ağrısı için ilaç yerine bir sprey arıyorsanız ve en iyisi hangisi diye bakıyorsanız Majezik sprey diyebilirim. Ağza püskürtüldükten sonra yutulmaması gerekir. Aynı zamanda karaciğer yetmezliği bulunan hastaların kullanmaması gerekir. Eczanelerde normal reçeteli bir ilaç olarak ve 83.50 TL gibi bir fiyat ile satılmaktadır.

Bebeklerde Diş Ağrısı için Ağrı Kesici İlaçlar

Yukarıda sizlere hazırladığımız diş ağrısı için ilaç isimler hiç bir şekilde bebeklere kullanılamaz. Bu nedenle yukarıdaki hiç bir ilacı bebek ve çocuklara kullanmamalı hatta erişemeyecekleri yerlerde saklanmalıdır.

Bebeklerde diş ağrısı için ilaç yerine daha çok doğal diş ağrısı kürleri yapmalı veya Gripin şurup kullanmalısınız. Bebeklerde diş ağrısı aynı zamanda ateş yaptığından kullanılabilecek en doğru ilaç Gripin şurubudur. Hem ateşi hemde diş ağrısını keser.

Ancak bu diş ağrısı için ilaç kullanılmadan önce mutlaka doktora başvurulmalı. Bitkisel ve doğal şeyler kullanarak diş ağrısını almak en iyisidir. Mesela bir çay kaşığı zeytinyağı ve bir çay kaşığı karanfil yağını karıştırıp, temiz ellerinizle damaklarını ovuşturmak bebeğin diş ağrısını hafifletecektir.

Hamilelikte Diş Ağrısı

Ağız ve diş sağlığı son derece önemlidir. Hamilelikte diş ağrısı için ilaç kullanmamalısınız. Hamile olan bayanlara öncelikli tavsiyemiz hamile kaldıklarını kestirdikten sonra dişlerine çok iyi şekilde bakım yapmalarıdır. Çünkü bebek, anneden protein çeker ve dişlere gidecek vitaminlerin bir çoğu direk olarak bebeğe gider. Bununla beraber doğum yapan bir çok kadında diş çürümesi, diş kırılması ve diş sorunları meydana gelir.

Eğer hamilelikte diş ağrısı tutarsa diş ağrısı için ilaç yerine aşağıdaki bitkisel karışımı uygulayabilir ve diş ağrınızı birazda olsa dindirebilirsiniz.

Küçük bir cezvenin yarısına kadar sirke doldurun ve içerisine 1 diş sarımsak atın. Bu şekilde kaynatın ve kaynama sonrasında soğumaya alın. Karışım ılıklaşınca, gargara yaparak ağzınıza uygulayın. Bu şekilde diş ağrınız hafifleyecektir.

Tüm bu ilaçları uygulamanıza rağmen halen diş ağrısı geçmediyse sizler için daha önce hazırladığımız diş ağrısı nasıl geçer adlı yazımızı mutlaka okuyun. Diğer ağız ve diş sağlığı yazılarımıza da bakmanızı tavsiye ederim.

 

YORUMLAR

  1. blank leyla dedi ki:

    Apranax bir antibiyotik değil, bir ağrı kesicidir. Ayrıca aynı antibiyotiği farklı ilaçlar gibi tekrar tekrar yazmışsınız. Etken maddesi aynı, sadece üretici firma ve ticari ismi farklı. Sağlık kimlerin eline kaldı ya.

    1. blank Yaprak dedi ki:

      sitemizdeki bazı konular tarafımdan yazılmış yayınlanmış, bazıları ise editöre yazdırılmıştır. Gözden kaçan yanlış bilgiler oluyor maalesef. Uyarınız için teşekkür ederiz. Kısa süre içerisinde gerekli düzenlemeler yapılarak apranax ile ilgili doğru bilgi temin edilecektir.