Cilt soydurma işlemi nasıl yapılır?

Cilt soydurma işlemi nasıl yapılır?

Cilt soydurma işlemi, yaşın ilerlemesi ile oluşan cilt incelmesi, cildin kalitesinin bozulması, kırışıklıklar ve lekelerden kurtulmak için yaptırılır. Bu tip cilt sorunlarının giderilmesi için yapılan ve cildi yenileyen cilt soyma işlemi daha genç kalmak ve ölü deriyi ciltten atmak için uygulanır.

Cilt Soydurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Cilt soyma işlemi üç ayrı şekilde yapılabilir. Bu işlemler şu şekildedir;

  1. Dermabrazyon denilen ve motor ucuna bağlı dönen bir zımpara ile cilt zımparalanır. Genel olarak sivilce izleri, yara izleri, dudak çevresinde oluşan kırışıklıklar için tercih edilir.
  2. Kimyasal peeling ile hafif ve orta şiddette asitler yardımı ile cilt üzerindeki ölü hücre kaldırılır ve cilt soyma işlemi yapılır. Kimyasal peeling işlemi göz ve çevresinde oluşan kırışıklıklar, deri lekeleri, deride ince kırışıklıklar sonucunda tercih edilen yöntemdir.
  3. Lazer ile cilt soyma işlemi yapılır ve ciltteki tüm teknik sorunlar vücudu terk eder. Lazer ile cilt soyma işlemi, göz çevresi, deri lekeleri, yüzde yaşlanma ve ince kırışıklıklar için tercih edilmektedir.
Cilt Soydurma İşlemi

Cilt Soydurma İşlemi

Cilt Soydurma İşlemi İçin Anestezi Gerekir mi?

Cilt soyma işlemi eğer hafif asitler ve lazer ile yapılacaksa, cilt üzerine sürülen anestezi (uyuşturucu) kremler ile gerçekleştiriliyor. Ancak cilt soyma işlemi daha ağır asitler gerektiriyorsa bu işlemler ameliyathane ortamında gerçekleştirilmektedir.

Cilt Soydurma İşlemi Ağrılı mıdır?

Hafif asitler ile yapılan cilt soyma işlemleri ve lazer uygulamalarında ciltte hafif bir yanma hissedilebilir. Ancak şiddetli bir ağrı olmaz. Eğer derin peeling uygulaması gerektiriyor ve ameliyat olma durumu gerçekleşir ise ağrı ve yanma hissi olabilmektedir. Bu ağrılar da 2-3 gün içerisinde geçmektedir.

Cilt Soydurma İşlemi Yaptırmadan Önce

  • İşlemler başlamadan 3 hafta önce sigara bırakılmalıdır.
  • İşlemden 3 hafta öncesine kadar aspirin içilmemelidir. Hatta kanı sulandıracak hiç bir ilaç ve benzeri madde kullanılmamalıdır.
  • Roccutane sivilce ilacı kullanan kişiler ilacı bırakalı 1 yılı aşkın zamanı olması gerekmektedir.

Cilt Soydurma İşlemi İzle

Cilt Soyma İşlemi Fiyatları

Cilt soyma işlemi fiyatları için öncelikle yaptıracağınız ve teknisyenin cilt tipinizi analiz etmesi gerekmektedir. Bu analiz sonucunda cilt tipinizin hangi cilt soyma işlemine uygun olduğunu anlaşıldıktan sonra buna göre işlem yapılması gerekir. Cilt soyma işlemi fiyatları için buradan fiyat vermek doğru olmadığından en güncel fiyatları güzellik merkezlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım Turkcell Bedava İnternet Yardım Başvurusu