Vücut Çatlakları için Ev Yapımı Krem

Vücut Çatlakları için Ev Yapımı Krem

Vücut çatlakları İçin ev yapımı krem  sayesinde daha güzel ve pürüzsüz bir vücuda sahip olabilirsiniz. Göğüs, göbek, kalça ve basen bölgesinde oluşan vücut çatlakları, ergenlik döneminden itibaren çoğu bayanın ortak sorunlarından birisidir. Ani kilo alıp vermeye bağlı olarak meydana gelen bu çatlaklar bayanların gönlünce giyinmesine de engel olmaktadır. Vücudun görünmeyen yerlerinde meydana gelen çatlaklar bir yana, bacaklarda açıkça kendini belli eden bu problem nedeni ile çoğu bayan yazın şort, mayo ve bikini giymekten mahrum kalmaktadır.

Vücut Çatlakları

Vücut çatlaklarından kurtulmak için kozmetik kremler kullanmanın yanı sıra, güzellik merkezlerine de gidilebilir fakat her bayanın ekonomik durumu bu yöntemleri uygulamak için yeterli olmayabilir. Bu konuda da doğal bakım yaparak sorununuzu çözmeniz mümkün. Bunun için yapmanız gereken çatlakları gidermeye yardımcı olan doğal yağlardan krem yapmak ve bunu düzenli olarak uygulamak. Aşağıda sizlerle vücut çatlaklarını gideren doğal krem tarifi ve yapımını paylaşıyoruz.

Vücut Çatlaklarını Gideren Doğal Krem Tarifi

Aşağıdaki malzeme listesinde vereceğimiz doğal yağları aktarlardan kolaylıkla temin edebilirsiniz. Bu yağlar cildinize zarar vermediği gibi, çatlakların giderilmesine yardımcı olurken aynı sırada cildinizin daha parlak ve canlı görünmesine de katkı sağlar.

Malzemeler

  • 1 çay bardağı portakal yağı
  • 1 tatlı kaşığı yasemin yağı
  • Yarım çay bardağı badem yağı
  • Çeyrek limon suyu
  • 1 çay bardağı kekik yağı

Yapılışı ve Uygulaması

Listede verdiğimiz malzemelerin hepsini derin bir kabın içine alın ve iyice karıştırın. Yapmış olduğunuz bu doğal kremi bir fırça yardımı ile çatlakların olduğu yerlere sürün. Sonrasında masaj uygulayarak, cildinizin karışımı iyice yemesini sağlayın.

Not: Malzeme listesindeki doğal yağlardan herhangi birine karşı alerjiniz varsa bu tarifi denemeyin. Uygulama esnasında cildinizde herhangi bir kızarma, yanma ya da kaşıntı olması durumunda hemen uygulamayı sonlandırın. Bu durumda malzemelerden hangisinin alerjiye neden olduğu tespit edene kadar bu yağları kullanmamanız gerekir.

Vücut çatlaklarını gideren krem banyodan çıktıktan sonra uygulanırsa etkisi daha çok arttırılabilir. Haftada 3 kere düzenli olarak uygulamanız halinde, kısa sürede vücudunuzdaki çatlakların durumuna göre belirgin bir iyileşme gözlemleyebilirsiniz. Sizlerle paylaşmış olduğumuz bu doğal formül sayesinde aile bütçenizi aşan harcamalar yapmadan güzelliğinize katkıda bulunabilirsiniz.

Çatlak Kremleri

Madeleb krem çatlaklara iyi gelir mi?

Madecassol krem çatlaklara iyi gelir mi?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.