Cilt Nemlendirici Yağlar

Cilt Nemlendirici Yağlar

Cilt nemlendirici yağlar, cildinizi nemlendirerek, kurumasını, tahriş olmasını ve kızarmasını engellerler. Eğer sizde cildinizi nemlendirmek için doğal yöntemler arıyor ve bulamıyorsanız, cilt nemlendirici yağlar kullanarak cildinizi harika bir şekilde nemlendirebilirsiniz.

Cilt Nemlendirici Yağlar

Cildi nemlendirmek için piyasada bir çok krem ve cilt bakım ürünü var. Bu ürünlerin bazıları son derece pahalı, bazıları kimyasal madde içeriyor bazıları ise ne olduğu belli değil.

Eğer cildinize bakım yaparken doğal ve bitkisel maddeleri tercih ediyorsanız, cildinizi nemlendirmek için cilt nemlendirici yağlar fazlasıyla işinizi görecektir. Cilt bakımı için cilt nemlendirici yağlar ve cilde sağladıkları faydalar şu şekildedir;

 

Cilt Nemlendirici Bitkisel Yağlar

Cilt nemlendirici yağlar cildinizi nemlendirdiği gibi aynı zamanda cildinizde bulunan bir çok sorunu da giderir. Dilerseniz cilt nemlendirici yağları karıştırabilir ve kendinize özel nemlendirici yapabilirsiniz.

Buğday Tohumu Yağı ve Faydaları

Cildi yaşlanmaya karşı koruyan, nemlendiren ve diğer bitkisel yağlar ile karıştırıldığında cilde esneklik sağlayan harika bir bitkisel yağdır. Hemen hemen tüm bitkisel yağ ile karıştırılabilir. Özellikle susam yağı ile karıştırılmasını şiddetle öneririz.

Portakal Yağı ve Faydaları

Portakal yağı faydaları denince ilk olarak ciltteki şişliği indirmesi sonrasında ise kolajen üretimini desteklemesini söyleyebiliriz. Portakal yağı kendi başına kullanılan bir yağ olmayıp diğer bitkisel yağlar ile karıştırıldığında maksimum etki eden bir yağdır.

 

Ceviz Yağı ve Faydaları

Cildinizde kırışıklık ve çatlak varsa kullanmanız gereken tek bitkisel yağ diyebiliriz. Özellikle genç yaşta oluşmuş kırışıklıklar ve ince çizgiler kesinlikle yok eder.

Jojoba Yağı ve Faydaları

Jojoba yağı, bir çok kozmetik ürünün içerisinde kullanılmaktadır. Özellikle ergenlik sivilcelerine iyi gelen jojoba yağı cilt nemlendirici yağlar içerisinde en iyisidir. Cildi yağa doyduran bir bitkisel yağdır.

Avokado Yağı ve Faydaları

Avokado, tropikal bir meyve olmakla beraber yaşlanma karşıtı bir yağdır. Cildi parlatır ve nemlendirir. Aynı zamanda ciltte yaşlılıktan dolayı oluşan ince çizgileri ve kırışıklıkları alır.

Badem Yağı ve Faydaları

Badem yağı, cilde uygulandığında cildi anında pürüzsüz bir cilde çevirecek kadar güçlü bir bitkisel yağdır. Özellikle içerisinde barınan vitaminler sayesinde cildi derinlemesine besler ve korur.

 

Zeytinyağı ve Faydaları

Cilt bakım maskeleri içerisinde cildi nemlendirmek için oldukça sık kullanılan zeytinyağı, doğal bir nemlendiricidir. Akdeniz insanın yüzyıllardır kendi ciltleri için kullandıkları ve cilde güzellik katan bitkisel bir yağdır.

Susam Yağı ve Faydaları

Ciltteki bakteri ve mikropları temizleyen aynı zamanda mantar oluşumunu engelleyen bir bitkisel yağdır. İçerisinde bulunan omega 9 yağ asitleri sayesinde cildi pürüzsüz hale getirir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.