Sivilce Maskesi

Sivilce Maskesi

Cildinizdeki sivilceleri tedavi etmek ve tekrar tekrar sivilce oluşmasını engellemek için tamamen doğal malzemelerden oluşan sivilce maskesi ve sivilce maskelerini deneyebilirsiniz. Sivilce maskeleri doğal ve bitkisel malzemelerden elde edildiğinden dolayı cildinize hiç bir zararı olmaz. Aynı zamanda sivilce maskesi düzenli bir şekilde kullanıldığında siyah nokta ve sivilce problemini giderir. Sivilce maskeleri de ayrıca evde basit malzemeler ile hazırlandığı gibi hem ucuza hemde kolayca hazırlanmaktadır.

Sivilce maskesi ile cildinizdeki gözenekleri sıkılaştırarak hem gözenekleri sıkıştırmış hemde cildinizi mikroplardan uzaklaştırmış olursunuz. Özellikle yağlı cilt yapısına sahip kişilerde oldukça fazla rastlanan sivile problemi , sivilce maskeleri sayesinde bir sorun olmaktan çıkıyor.

Sivilce Maskesi Tarifi

 • 1 çay kaşığı karabuğday unu
 • 4 damla çay ağacı yağı
 • 1 tatlı kaşığı kil
 • 1 çay kaşığı domates suyu

Yukarıdaki tüm malzemeleri bir kase içerisine alın ve iyicene karıştırın. Hazır hale gelen karışımı daha önceden temizlediğiniz cildinize uygulayıp 20-25 dakika boyunca cildinizde bekletin. Sonrasında ılık su ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu sivilce maskesini haftada 3 gün uygulayabilirsiniz. Bir ay sonunda artık haftada 1 gün düzenli kullanıma geçebilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Sivilce Maskesi

 • 1 adet avokado
 • 1 yemek kaşığı bal

Avokadoyu iki ayrı parçaya ayırın ve çekirdeğe yakın olan kısımları bir kaseye alın. Sonrasında üzerine balı ekleyip krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Sonrasında cildinize masaj yaparak uygulayın ve yedirin. 15 dakika boyunca cildinizde beklettikten sonra ılık su ile cildinizi temizleyin. 2 haftada bir düzenli olarak uygulayın.

Sivilce İçin Bitkisel Kür

 • 2-3 adet portakal kabuğu
 • 2 tatlı kaşığı bal

İlk olarak portakal kabuklarını soyun ve rendeleyip bir kaseye alın. Sonrasında üstüne bal ekleyip karışımı karıştırın. Hazır hale getirdiğiniz karışımı cildinize masaj yaparak uygulayın. Toplam 15 dakika cildinizde bekletin ve sonrasında soğuk su ile cildinizi temizleyin. Haftada 1 kere tekrarlayabilirsiniz.

Aspirinli Sivilce Maskesi

 • 2 çay kaşığı limon suyu
 • 1 çay kaşığı bal
 • 4 adet aspirin

İlk önce aspirinleri ezin ve toz haline getirin. Sonrasında uygun bir kase içerisine aspirinleri alın ve üstüne limon ve bal ekleyip karıştırın. Hazırladığınız aspirinli sivilce maskesini cildinize uygulayın ve en fazla 25 dakika boyunca bekletin. Bekleme süresi sonunda bol su ile cildinizi temizleyin. Haftada 1 kere düzenli bir şekilde uygulayın. Ancak aspirinli sivilce maskesi hassas ciltler için uygun değildir.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım