Argan Yağı ile Saç Bakımı

Argan Yağı ile Saç Bakımı

Argan ağacının yemişlerinden oluşan argan yağı Afrika Kıtası başta olmak üzere dünya ülkelerinin bir çoğunda saç bakım alanında kullanılmakta olan saç bakım ürünüdür. Diğer yağlara göre daha pahalı ve üretim daha zahmetli olan saç bakım yağı saçlara canlılık ve parlaklık vermektedir. Saç tellerini daha güçlü ve daha doğal bir görünüm kazandırma adına argan yağını tercih edebilirsiniz.

Saç derinizi ve saç yapısını nemlendirmek adına argan yağını tercih edebilirsiniz. Argan yağından bir miktar avuç içinize döküp saç tellerinize kökten uca sürünüz. Saçınızın uzunluğuna göre ne kadar argan yağı dökeceğinizi kendiniz ayarlamalısınız. Uygulama esnasında olumlu bir sonuç elde etmek adına saçlarınızı tutam tutam ayırınız. Saçınızın her tarafını yağladıktan sonra saç derinize masaj yapınız. Tam anlamıyla saç derinize nüfus etmesi açısından saçınızı streçle sarınız. Böylelikle argan yağı saç derinize daha fazla maruz kalacak ve derinlemesine yayılacaktır. Bu işlemi yatmadan önce yapıp sabah kalktığınızda saçınızı yıkayarak yapabilirsiniz. Birde çok vaktiniz yoksa uygulayıp bir iki saat içinde yıkayarak da yapabilirsiniz.

*** Saçlarınızın uç kısımları çok fazla kuru ise günlük hayatınızda uç kısımlarına bir miktar argan yağı uygulayabilirsiniz.

blank

Canlandırıcı Argan Yağı Saç Maskesi

Kozmetik uygulamalarında sık sık karşılaştığımız argan yağı bizlere yumuşak ve ipeksi bir saç yapısına kavuşmamız açısından olanak sağlamaktadır.

Çay ağacı yağını argan yağı ile karıştırarak saçınıza karışımı uygulayınız. Gece boyunca bu karışımı saçınızda tutup sabah uygun bir şampuan ile yıkamanız ve bu uygulamayı 15 günde 1 yapmanız saçınızın kısa sürede toparlanması ve yumuşaklaşması için oldukça önemlidir. Bu uygulamada önemli olan tek şey düzenli ve sürekli olarak argan yağını saçınıza uygulamak. Aksi takdirde bir kaç kez uygulayıp toparlanmadan bırakmanız saç yapınıza fayda etmeyecektir.

blank

Argan Yağının Faydaları

  • Donuklaşmış saçlarda parlaklık sağlar
  • Saç kırıklarının oluşumu engellemektedir
  • Saçı kökten uca besleyerek güçlü ve ipeksi görünüme sahip olmasına etki eder
  • Cilt yapısındaki kırışıkları azaltır sıkılaşma sağlar
  • Sivilce tedavisinde etkili sonuç verir
  • Ciltteki iltihaplanmayı azaltır
  • Göz altı kırışıklıkları için birebirdir
  • Hem yağlı hem de kuru ciltler için kullanılabilir
  • Tüm bu etkilerin yanı sıra argan yağının sadece saç alanında değil vücut ve tırnak bakımında da pozitif sonuç elde etmeniz mümkün.Argan yağının rahatlatıcı etkisi göz ardı edilemez. Özellikle saç diplerinize veya 2 haftada bir kez olmak kaydıyla vücudunuza masaj yaparak uygulamanız cildinizdeki akne ve sivilcelerin giderilmesine etki ederken aynı zamanda pamuksu bir vücuda sahip olmanızı sağlamaktadır. Argan yağının saça uygulanması içeriğindeki E vitamini açısından oldukça etkilidir. Çünkü içeriği bakımından argan yağı en faydalı ve en zahmetli şekilde elde edilen yağ türlerinden bir tanesidir.

 

Karanfil İle Saç Bakımı, Karanfil Saça Nasıl Uygulanır?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.